Προς το περιεχόμενο

Ερευνητές κατασκεύασαν υπολογιστή μέσα σε ένα "ζωνταντό" κύτταρο


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πραγματικα μην βγει μια ειδηση που εχει σχεση με τον ανθρωπινο οργανισμο αμεσως οι επιρεπεις στης συνομοσιες να βγουν και να πουν τσιπακι,skynet κτλ κτλ. Ελεος δηλ ζουμε στον τεχνολογικο αιωνα ποτε θα το καταλαβετε δεν ζουμε στο 50-60-70 οπου η τεχνοφοβια ηταν τεραστια και γινοταν προπαγανδιστικα γιατι υπηρχε ο ψυχρος πολεμος και βολευε και της 2 πλευρες,

Αν η μονη λυση θεραπειας του καρκινου ειναι αυτο και οχι τα συμβατικα φαρμακα γιατι με τις ερευνες εχει αποδειχτει οτι δεν μπορεις να τον θεραπευσεις τον καρκινο ειναι πολυ δυσκολος και με πολλες μορφες οπως και αλλες ασθενειες

Δηλ πρεπει απαραιτητα οτι βγει να ελεγχει την ανθρωποτητα και να γινουν προβατα και να πιστευουν σε εναν ηγετη χωρις να τους επιτρεπει το "Κακο" τσιπακι να διαφωνουν και μπλα μπλα μπλα..

Εγω παντως βλεπω οτι δεν χρειαζεται να τοποθετηθει κανενα τσιπακι εχουμε το κινητο που κανει αυτη την δουλεια

Δηλ αν σε λιγα χρονια καταφερναν να εξαλειψουν πολλες ασθενειες οπως καρκινο,aids,διαβητη και γλαυκωμα μεσω τεχνολογιας εσεις μην το δεχεστε καθηστε να πεθανετε η να τυφλωθειτε.

Τραγικο εχει καταντησει να πιστευεται οργουελικες μαμακιες ο τυπος τα εγραψε σχεδον 100 χρονια πριν με την φαντασια του και εχει διαψευθει εντελως,μονο στην φαρμα των ζωων επεσε μεσα.

Επισης αν γινοταν κατι για τον ελεγχο σκεψης η θα το ειχαν εφαρμοσει κιολας η δεν θα το μαθαιναμε ποτε και επισης δεν θα καναμε αυτη την συζητηση γιατι πολυ απλα θα ελεγχανε την σκεψη και δεν θα μας αφηνανε...

Ειναι παρανοικο να πιστευουν καποιοι οτι μεγαλες εταιριες και κρατη θελουν να ελεγχουν τους πολιτες μεσω τσιπακια και αλλες μεθοδουν τεχνοφοβικες οταν μπορουν να την ελενξουν με μια απλη κριση στον οικονομικο τομεα οπως γινεται σημερα στην Ελλαδα.

Δεν χρειαζεσαι πολυδαπανα τσιπακια οταν εχεις το χρημα που ελεγχει ολη την ανθρωποτητα και την κανει οτι θελει..

Σκεφτητε το ετσι οταν πας στην τραπεζα και περνεις δανειο σπιτιου και το πληρωνεις για 50 χρονια δεν σε ελεγχει η τραπεζα?Δεν σε φακελωνει για να ξερει οτι ειναι σιγουρη οτι θα παρει τα λεφτα της πισω?Δεν εχει το δικαιωμα βαζοντας την υπογραφη σου και δεν εχεις δυνατοτητα να το πληρωσεις να στο παρει το σπιτι?Αυτο δεν εγινε λογω τσιπ εγινε λογω ανθρωπινης απληστιας να αγορασει κατι χωρις να εχει χρημα και επειδη αφησε το χρημα να κοντρολαρει την ανθρωπινη υπαρξη....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερευνητές κατασκεύασαν υπολογιστή μέσα σε ένα "ζωνταντό" κύτταρο

.... κατασκεύασαν για πρώτη φορά ένα τρανζίστορ το οποίο αποτελείται από ανθρώπινο γενετικό υλικό (DNA και RNA).

 

 

Ενώ το γεγονός ότι έκαναν ένα κύτταρο ή δεν ξέρω εγώ τί ... να βρίσκετε σε δύο καταστάσεις (0 και 1) ....

.... και αυτό λέγεται "Υπολογιστής" ..... είναι λογικό.

whatever φιλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Συγνώμη για το offtopic, προς τους υπόλοιπους.

 

Φίλε μου το οτι είναι απατεώνας ένας συγκεκριμένος γιατρός [τεχνίτης της Βιολογίας (aka Ιατρική), ούτε μηχανικός ούτε επιστήμονας] και διαφθείρει την έτοιμη απο τη φαρμακευτική εταιρεία εφαρμογή (η οποία πάλι με τη σειρά της μπορεί να είναι διεφθαρμένη λόγο λαμογιάς απο τους μανατζερ της εταιρείας) παίζοντας με τον πόνο σου για να κάνει λεφτά που θα τα πετάξει σε μόστρα και λούσα, ΤΙ σχέση έχει με την πρόοδο του είδους μας;

 

Δώσε στην αστυνομία τον κομπογιαννήτη, κάνε μποϋκοτάζ στην εταιρεία παρασκευής του νοθευμένου φαρμάκου, ψήφισε τεχνοκράτες και όχι μπαγλαμάδες πολιτικούς και όταν τα φτιάξεις αυτά (στο μέτρο του δυνατού για έναν άνθρωπο), τότε ΜΕΛΕΤΗΣΕ το background της είδησης, κάνε τις ερωτήσεις (που σίγουρα πρέπει να υπάρχουν) και όταν επιβεβαιώσεις τις απαντήσεις, τότε με Βασιλικό σνομπ ύφος ανακοίνωσε δημόσια πως απαξιώνεις το έργο ανθρώπων με 10 φορές μεγαλύτερο IQ απο αυτό του μέσου ατόμου...

Έχει. Γιατί η πρόοδος του είδους μας δεν έχει να κάνει με "το έργο ανθρώπων με 10 φορές μεγαλύτερο IQ απο αυτό του μέσου ατόμου" αλλά με το έργο αυτών που θα εφαρμόσουν την ανακάλυψη τους. Η ιστορία μας έχει δείξει ότι δυστυχώς πολλές από τις μεγαλύτερες τεχνολογικές εφευρέσεις δεν έχουν γίνει με σκοπό την πρόοδο της ανθρωπότητας (πχ πολλές τεχνολογικές εφαρμογές του σήμερα βασίζονται σε εφευρέσεις των ναζί του ΒΠΠ και τα απάνθρωπα πειράματα που κάναν πανέξυπνοι κατά τα άλλα άνθρωποι). Επίσης οι εφαρμογές μια εφεύρεσης μπορεί να σώσουν πολλές ζωές πχ από τον καρκίνο αλλά ταυτόχρονα να σκοτώσουν πολλούς άλους λόγο πολέμου πχ με ένα όπλο μαζικής καταστροφής είτε λόγο συμφερόντων στον τρίτο κόσμο.

 

Και δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω μποϊκοτάζ στη φαρμακοβιομηχανία, ούτε στη γαλακτοβιομηχανία που σκοτώνει έμμεσα παιδιά στην Αφρική, ούτε να μην ψηφίσω αυτούς που φροντίζουν όλος ο πλανήτης να είναι εξαρτημένος από το πετρέλαιο και να σκοτώνονται λαοί για αυτό, διότι έτσι με μάθανε. Οπότε και εγώ θα ασχοληθώ με το να βρίζω τους χρυσαυγήτες και αυτοί να με λένε σύριζα αναρχικό κουμουνιστή. Η και το αντίθετο.

 

Και ζητώ συγνώμη για τον off topic παροξυσμό που με έπιασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@lepaterious

Αν και δε διαφωνώ με τα υπόλοιπα που λες..

 

 

 

Τραγικο εχει καταντησει να πιστευεται οργουελικες μαμακιες ο τυπος τα εγραψε σχεδον 100 χρονια πριν με την φαντασια του και εχει διαψευθει εντελως,μονο στην φαρμα των ζωων επεσε μεσα.

 

Η ημιμάθεια στο μεγαλείο της.

Τόσο η φάρμα των ζώων όσο και το 1984 που προφανώς εννοείς γράφτηκαν τη δεκαετία του 50, ήταν εμπνευσμένα από γεγονότα που είχαν ήδη γίνει και οι περισσότεροι χαρακτήρες είναι ευθείες αναφορές σε υπαρκτά ιστορικά πρόσωπα.

Πριν αποφασίσεις να τα χώσεις σε ένα κλασσικό συγγραφέα μάθε τουλάχιστον περι τίνος πρόκειται.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και πολλοί απο ότι διαβαζω σκέπτονται θετικά και αυτό είναι πολύ καλό, εγώ θα ήθελα να εκφράσω της αμφιβολίες μου για το αν αυτή η ανακάλυψη θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί για καλό σε κάποιο πολύ σοβαρό τομέα. Η φαρμακευτικές εταιρείες κυριολεκτικά θησαυρίζουν π.χ. απο τον καρκίνο και νομίζω ότι δεν έμεναν αμέτοχες σε μια ανακαλυψη πού θα μείωνε σημαντικά έως και θα εξαφάνιζε τα συγκεκριμένα κέρδη . Προσωπική μου άποψη είναι ότι έχουν γίνει αρκετά αξιόλογες ανακαλύψεις άλλα της " έφαγε η μαρμάγκα" γιατι σε κάποιες "μικρές μικρουτσικες να , τόσες δα" εταιρείες σήμαινε μείωση κερδών

Sent from my GT-I8750

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@lepaterious

Αν και δε διαφωνώ με τα υπόλοιπα που λες..

 

 

 

 

Η ημιμάθεια στο μεγαλείο της.

Τόσο η φάρμα των ζώων όσο και το 1984 που προφανώς εννοείς γράφτηκαν τη δεκαετία του 50, ήταν εμπνευσμένα από γεγονότα που είχαν ήδη γίνει και οι περισσότεροι χαρακτήρες είναι ευθείες αναφορές σε υπαρκτά ιστορικά πρόσωπα.

Πριν αποφασίσεις να τα χώσεις σε ένα κλασσικό συγγραφέα μάθε τουλάχιστον περι τίνος πρόκειται.

 

Jesus επειδή έχω διαβάσει Όργουελ ξέρω ποιος είναι δεν αμφισβητώ το έργο του γιατι όπως βλεπουμε όλοι έπιασε απλα έχει μια αρνητικη επιροη λίγο διαφορετική και πίστεψε με πολλοί είναι αυτοί που τον αντιγραψανε και κατευθηνανε τα λεγόμενα του αλλιώς,απλα επηρέασε αλλιώς τον κόσμο εκεί αναφερομαι όχι στο γεγονός του 1984 και το στορυ του ήταν όντως πολύ καλός στο να σε επιρεασει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...