Προς το περιεχόμενο

wind double play-απεριοριστες κλησεις+24mbps 20 euro.....?


jimcat

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ισχυει η προσφορα για τους ηδη πελατες της wind. Εγω εχω Wind telefony και τους πηρα το μεσημερι να ρωτησω.

Μου ειπαν οτι ειναι μονο για νεους πελατες, που θα εχουν και τελος ενεργοποιησης. Για τους παλιους (που εχουν συμπληρωσει το 1 ετος)  ισχυει εκπτωση 20% στην κανονικη τιμη τα 34Ε 34-20%=27.20Ε.Η προσφορα με τα 20Ε ειναι για ενα χρονο μετα παει στην κανονικη τιμη 34Ε.

Αυτα μου ειπαν τηλεφωνικος απο Wind σημερα στις 14.00 το μεσημερι.

Ακριβώς αυτο μου είπαν και εμένα , και οταν είπα οτι με αναγκάζετε να πάω σε  άλλο πάροχο πηρα την εξης απάντηση :  Η Wind Κύριε δεν αναγάζει κανέναν !!!!!!!!!

Όπως καταλαβαίνεται την έκανα και πηγα Hol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ψαχνομουν καιρο να αλλαξω εταιρεια, και πηγα σημερα στο public και μου ειπαν οτι η προσφορα στα καταστηματα ηταν μεχρι το Σαββατο (δεν τον ειδα και πολυ σιγουρο , αλλα δεν προσπαθησε καν). Μου ειπε μονο τηλεφωνικως γινεται. Πηρα τηλεφωνο και εκανα αηιτση, εκανα και φορητοτητα στο κινητο μου και με 18μηνο wind to all 30  και την επιδοτηση των 100€ πηρα το Intenso 814 δωρεαν. Επισης μου ειπε οτι στην προσφορα ειναι και δωρεαν τα 35€ για την ενεργοποιηση του σταθερου. Τι να πω, νομιζω πολυ καλη προσφορα, θα ηθελα να παρω και καλητερο tablet αλλα ειναι για την γυναικα μου και δεν θελαμε να δωσουμε λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στο καινουριο σπιτι που θα πας δεν υπαρχει καν γραμμη τηλεφωνου ειναι σαν νεα γραμμη, και παει στα 70+ €, αλλιως αν εχει ηδη γραμμη, και απλα θες να κανεις μεταφορα, θα σου κοστισει 30+ €..

Για τη Wind σε κάθε πρρίπτωση, έχει δεν έχει γραμμή, είναι 70+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τη Wind σε κάθε πρρίπτωση, έχει δεν έχει γραμμή, είναι 70+

Πανε στο λινκ και πατα να αγορασεις την προσφορα, αν κρατησεις τον τηλεφωνικο αριθμο που εχεις ηδη, τοτε πληρωνεις 

*Τέλος ενεργοποίησης: 36,17€.......
 
Για την περιπτωση : 2.2 Θέλεις νέο αριθμό;*
                                              *Τέλος ενεργοποίησης: 72,35€
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ψαχνομουν καιρο να αλλαξω εταιρεια, και πηγα σημερα στο public και μου ειπαν οτι η προσφορα στα καταστηματα ηταν μεχρι το Σαββατο (δεν τον ειδα και πολυ σιγουρο , αλλα δεν προσπαθησε καν). Μου ειπε μονο τηλεφωνικως γινεται. Πηρα τηλεφωνο και εκανα αηιτση, εκανα και φορητοτητα στο κινητο μου και με 18μηνο wind to all 30  και την επιδοτηση των 100€ πηρα το Intenso 814 δωρεαν. Επισης μου ειπε οτι στην προσφορα ειναι και δωρεαν τα 35€ για την ενεργοποιηση του σταθερου. Τι να πω, νομιζω πολυ καλη προσφορα, θα ηθελα να παρω και καλητερο tablet αλλα ειναι για την γυναικα μου και δεν θελαμε να δωσουμε λεφτα.

 

Επεξεργαστής: 1.5Ghz

Η συσκευή ενσωματώνει τον επεξεργαστή Cortex A9@ 1.5 GHz με μνήμη 1 GB RAM DDR3. Δεν είναι τυχαίο που το μεγαλύτερο μερίδιο της αγοράς στο τομέα των tablets, ενσωματώνει μονοπύρηνο επεξεργαστή. Τα λειτουργικά συστήματα έχουν διαμορφωθεί αναλόγως, ώστε να μην απαιτείται υπερβολική επεξεργαστική ισχύς. Ένα μονοπύρηνο tablet, λοιπόν, θα σας ικανοποιήσει με τις δυνατότητες του, για τις καθημερινές σας λειτουργίες. Ομαλό σερφάρισμα στο internet και καλή ανταπόκριση στα πατήματα, είναι τα βασικά πλεονεκτήματα ενός single-core tablet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι'αυτό το θέμα είχα κι εγώ απορία. Στα Public το Intenso 814 8" το έχουν ως μονοπύρηνο, ενώ στα άλλα μαγαζιά και στη σελίδα της εταιρείας το έχουν ως 2πύρηνο. Μάλιστα σήμερα που πέρασα από το κατάστημα και το ανέφερα σ'ένα υπάλληλο (που πριν του αναφέρω ο,τιδήποτε μου είπε πως δεν είναι σίγουρος, αλλά κατά 90% είναι 2πύρηνος), προβληματίστηκε και λέει πως τότε ίσως έχει γίνει λάθος στην ιστοσελίδα τους. Τότε ρώτησε ένα συνάδελφο του και κατέληξε τελικά να μου πει πως είναι μονοπύρηνο! Whatever....

 

Ο μόνος μου προβληματισμός είναι μπας και παίζει 2 σε εκδόσεις, αλλά εν τέλει δε βρήκα κάτι, άρα (ελπίζω) όλα καλά! Φίλε εσύ που το πήρες μπορείς να μου επιβεβαιώσεις (από τη συσκευασία) πως είναι 2πύρηνο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω που πηγα και τους ρωτουσα, με κοιταζε με το βλεμα της Αγελαδας.... :blink:

ο επεξεργαστης ειναι ενας συγκεκριμενος, και δεν γινεται να χει δυο ειδων χαρ/κα..

Αρα, εκτος απ το λαθος που κανανε στη σελιδα τους δεν ξερουν και τι συμβαινει ακριβως....

 

Εγω παντως το χτυπησα... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ψαχνομουν καιρο να αλλαξω εταιρεια, και πηγα σημερα στο public και μου ειπαν οτι η προσφορα στα καταστηματα ηταν μεχρι το Σαββατο (δεν τον ειδα και πολυ σιγουρο , αλλα δεν προσπαθησε καν). Μου ειπε μονο τηλεφωνικως γινεται. Πηρα τηλεφωνο και εκανα αηιτση, εκανα και φορητοτητα στο κινητο μου και με 18μηνο wind to all 30  και την επιδοτηση των 100€ πηρα το Intenso 814 δωρεαν. Επισης μου ειπε οτι στην προσφορα ειναι και δωρεαν τα 35€ για την ενεργοποιηση του σταθερου. Τι να πω, νομιζω πολυ καλη προσφορα, θα ηθελα να παρω και καλητερο tablet αλλα ειναι για την γυναικα μου και δεν θελαμε να δωσουμε λεφτα.

Μια χαρά σου βγήκε.

100 ευρώ για tablet, είναι 3 μήνες πάγιο. Μια αρκετά καλή προσφορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο επεξεργαστης ειναι dual κατα 99%. Στη φωτογραφια της συσκευασιας φαινεται δυσδιακριτα με κοκκινα γραματα.

Στο getitnow με τις ιδιες φωτογραφιες ειναι ευδιακριτο - παρολου που και εκει δεν αναφερεται στα χαρακτηριστικα.

Σε αλλα sites αναφερεται σαν dual.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο επεξεργαστης ειναι dual κατα 99%. Στη φωτογραφια της συσκευασιας φαινεται δυσδιακριτα με κοκκινα γραματα.

Στο getitnow με τις ιδιες φωτογραφιες ειναι ευδιακριτο - παρολου που και εκει δεν αναφερεται στα χαρακτηριστικα.

Σε αλλα sites αναφερεται σαν dual.

 

Βασικά το είδα κι εγώ στο getitnow, που άλλωστε είναι το ίδιο μαγαζί και γι'αυτό στις περιγραφές θα δεις να αναφέρονται τα ίδια χαρακτηριστικά σε όλον τον όμιλο. Ευτυχώς όμως στο getitnow που είπες έχουν και τη φώτο που πιστοποιεί πως ο ίδιος ο πωλητής "σαμποτάρει" το προϊόν προς πώληση! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορει ας δωσει καποιος το link του Kotsou με την Cyta....

Δε ξερω σιγουρα τι ειπωθηκε, αλλα δε νομιζω να ειναι ιδια προσφορα. Οσο προλαβα να δω τη διαφημιση μονο για την 'δωροεπιταγη' (γνωστη απο παλια στα 80 ευρω, τωρα πηγε 100?) ειδα, τιποτα για απεριοριστα στα 20 ευρω/μηνα.

Το 24αρι της εχει 23 ευρω και 9 ευρω εξτρα τα απεριοριστα εντος Ελλαδας.

 

ΥΓ. Οσοι κανετε την 'κινηση' (με την wind) φροντιστε να ελεγξετε καλα το λογαριασμο απο την αρχη... μη γινει το 20αρικο .... 34αρικο οπως εχω ξαναπει εχει γινει πολλες φορες και μετα το τι ακους ξεπερναει τα ορια της φαντασιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ στην αρχή λένε... Απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις.

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/wind-double-play-m/?planID=1288

 

αν πατήσουμε ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ και πάμε αρκετά κάτω, γράφουν...

 

2.Οι αστικές (εντός του ίδιου νομού), οι υπεραστικές και οι διεθνείς κλήσεις καθώς και οι κλήσεις προς κινητά (ελληνικών δικτύων), χρεώνονται ανά λεπτό. Το βήμα χρέωσης εφαρμόζεται για κλήσεις εντός και εκτός του δωρεάν χρόνου ομιλίας, τόσο της βασικής υπηρεσίας όσο & του πακέτου χρόνου ομιλίας “WIND Mobile 45”.

 

Είναι σίγουρα απεριόριστες οι κλήσεις από/προς σταθερά... ή μας κοροϊδεύουν?

Επικοινώνησα με την Wind.

Το πακέτο μου είπαν πως είναι με απεριόριστα σταθερά και δεν έχει καμιά σχέση με χρονοχρέωση.

 

Η γνώμη μου... η προσφορά είναι αχτύπητη αυτήν την στιγμή!

Άσχετα που εγώ έχω ίδια προσφορά (6 χρόνια) από την VIVODI με 2 αριθμούς τηλεφώνου!

 

Θετικό1, έχουν αριθμό 211 για επικοινωνία.

Θετικό2, το σήκωσαν αμέσως χωρίς καμία καθυστέρηση!

Αρνητικό (για εμένα) είναι πως δεν υποστηρίζουν ταυτόχρονα 2 αριθμούς σταθερών (όπως έχω τώρα 210 + 211).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μου φαίνεται καλούτσικη η προσφορά συγκρινα τα spec του intenso 814-8'' απο το site του κατασκευαστή και του public και 

συγκεκριμένα στα υποστηριζομενα  video format

 

 

intenso.de: MPEG1/4, FLV

 

public: 

DIVX, XVID, MKV, WMV, MOV, MP4, MPEG, MPG, FLV, RMVB, RM, WMV9, MP4, 3GP, MPEG2, MPEG1, H.264, H.263.

 

????????? :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...