Προς το περιεχόμενο

Sony Cybershot


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω μια ψηφιακη της SONY μοντελο Cybershot. Την ειχα παρει πριν 2 χρονια περιπου και μαλιστα οχι φτηνη, γυρω στα 300 ευρω. Εχω παρατηρησει ομως οτι τα χρωματα των φωτογταφιων δεν ειναι τοσο ζωντανα ενω επιπλεον εχει αποδειχτει οτι δεν βγαζει καλες φωτογραφιες στο σκοταδι. Δεδομενου της τιμης της και της μαρκας της σκεφτομαι οτι θα επρεπε να ειχε καλυτερες επιδοσεις.

 

Γνωριζει κανεις αν αυτο με τα χρωματα (τα οχι τοσο ζωντανα και εντονα) ειναι χαρακτηριστικο των μηχανων SONY γενικα?

 

Αναμεσα στην Canon και την Nikon ποια θεωτειτε καλυτερη επιλογη?

 

 

Συγκεκριμενα για το μοντελο Nikon Coolpix L28 εχετε καποια γνωμη?

 

 

 

 

 

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο με τα χρωματα το εχω παρατηρησει και εγω!! και εχω 3 cyberhot την w580, w650, και την καινουργια w730 βεβαια αυτο για εμενα δεν ηταν ποτε προβλημα γιατι επεξεργαζομαι ολες τις φωτο με το gimp που εκει διορθωνονται τα παντα :-)  και για το αλλο σου ερωτημα θα πηγαινα σε νικον :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βεβαια, ακομη και μια απλη επεξεργασια χρωματος την κανεις και με το Picture Manager της Microsoft και δειχνει η διαφορα! Παρεμπιπτοντος προχθες κατεβασα το GIMP και αρχισα να ασχολουμαι λιγο αλλα μου φαινεται δυσκολο. Βρηκα καποια tutorial στο ιντερνετ αλλα θελει πολυ δουλεια και ωρα και ειμαι ασχετη με τετοιου τυπου προγραμματα. Φυσικα θα τα προτιμουσα γραμμενα σε βιβλιο και οχι σε βιντεακια αλλα.....Αρκει να σου πω οτι και μονο το γεγονος οτι μπορω πλεον να ισιωνω την γραμμη του οριζοντα με εχει κανει ευτυχισμενη!  :-D 

 

 

Ως προς την "κοντρα" Canon vs Nikon ποτε δεν μπορεσα να την διαλευκανω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...