Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση pc γύρο στα 150 ευρώ


stratos789

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Έχω ένα φίλο που ξέθαψε ένα pc από το υπόγειο (του 2002) θέλει να κάνει αναβάθμιση στο pc του γύρο στα 130-160 euros (maximum). Θα χρειαστεί μητρική,cpu,gpu,ram. Τροφοδοτικό,hdd και cd-drive έχει. Η χρήση που προορίζεται είναι για web broswing, λίγο photoshop και κανένα πολύ ελαφρύ παιχνίδι

Ευχαριστώ. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε χωρις να ειμαι γνωστης αλλα μονο και μονο οτι ο δευτερος υπολογιστης μου εχει περιπου τα ιδια χρονια με αυτον του φιλο σου αστον οπως ειναι για χρηση internet ,facebook κλπ.

Αλλαγη μονο οτι δεν δουλευει λογου μη χρησεις (υγρασια κλπ) και αυτα μετχ.

Φυσικα με τα λεφτα που δινει ο φιλος μπορει ανετα μεσα απο της αγγελιες να το κανει 2,3 πυρηνο αλλα φαντασου μετα απο λιγο καιρο να χτυπησει ο σκληρος καει κανενα τροφοδοτικο ,και να μπει σε αλλα εξοδο.

Οριστε τωρα μια λυση απο γνωστο μαγαζι στα λεφτα (τσιμπαει λιγο βεβαια) που ζητας  http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/paketa-anavathmisis/Turbo-X-Upgrade-Kit-AMD-Basic.htm . Σιγουρα καποιος φιλος με πολυυυ περισσοτερες γνωσεις θα σε βοηθησει καλυτερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απολύτως!

Το τροφοδοτικό που έχει θα αντέξει?

Το παλιό κουτί χωράει τα καινούργια?

Αν πουληθεί το παλιό + τα 150 που διαθέτει, θα πάει σε κάτι καλλίτερο, χωρίς περιορισμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Ποιό τροφοδοτικό έχει ακριβώς? Σκληρος και drive είναι sata?</p>

 

Mill του 2000 και να ναι σατα ειναι τρομερά δύσκολο....

Με τόσα λεφτα και γω πιστεύω μόνο μεταχ..ώστε να χρησιμοποιήσει τα υπάρχοντα.

 

Αλλα άποψη μου ειναι αν μπορει να βάλει αλλα 100€ και να φτιάξει ενα τελείως καινούριο m/b, CPU, ram, hdd, DVD, psu..

Με 200-250€ φτιάχνει κατι καινούριο με εγγυήσεις σε ολα τα κόμματια και ξενοιαζει μια και καλη..χωρίς να Χεί άγχος αν χαλάσει κατι απο κανα μεταχ. Κομματι.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...