Προς το περιεχόμενο

Turbo-X IRON III i7363-1675 BD


DEDRIBOY

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικα 1000 και βαααλε ευρω για φορητο δεν θα εδινα ποτε!Οποιος τα δινει και κανει επιλογη καλοριζικο.Αλλα turbo-x μακρυα.

Σε 2 χρονακια δεν θα αξιζει ουτε το 1/3 της αγορας.Οτι επεξεργαστη,οτι καρτα,οτι,και να εχει δεν παυει να ειναι τοσα υποσυστηματα κλεισμενα το ενα πανω στο αλλο.Οι θερμοκρασιες καποια στιγμη,θα το στειλουν για τσαγακια.Και εννοω,οταν καποιος το παιρνει για gaming απαιτητικο,οπου εκει γινεται χαμος...οι επεξεργαστες και οι καρτες γραφικων δεν εχουν την ιδια ισχυ με τους επιτραπεζιους οτι μοντελο και κωδικο να φερουν.

Συνεπως περα απο το μονο "μπουζι" gaming που δεν μπορω να πω μονο αυτο να πω,μενει internet,ταινιες,κλπ,που την κανεις την δουλεια ανετα και με 500 ευρω λαπτοπ.

Aν ηταν για τοσα χρηματα,δεν παιρνω αυτον να ριχνω και τα κοριτσια;! :lol:

http://www.skroutz.gr/s/3496854/Sony-Vaio-SV-E1713Y1E-i7-3632QM-8GB-1TB.html

 

Και με 17αρα οθονη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσωπικα 1000 και βαααλε ευρω για φορητο δεν θα εδινα ποτε!

Συμφωνω αλλα υπαρχουν κ αυτοι για τους οποιους απευθυνεται η συγκεκριμενη κατηγορια (αλλιως δεν θα υπηρχε).

πχ εγω 700Ε για κινητο δεν θα εδινα ποτέ αλλα κ παλι ειμαι εγω...

 

Σε 2 χρονακια δεν θα αξιζει ουτε το 1/3 της αγορας.

Αυτο ισχυει σε ολο τον χωρο.

 

Οτι επεξεργαστη,οτι καρτα,οτι,και να εχει δεν παυει να ειναι τοσα υποσυστηματα κλεισμενα το ενα πανω στο αλλο.Οι θερμοκρασιες καποια στιγμη,θα το στειλουν για τσαγακια.

Το συγκεκριμενο σασι δεν εχει τετοια προβληματα (σε αντιθεση με πολλους "επωνυμους")

 

οι επεξεργαστες και οι καρτες γραφικων δεν εχουν την ιδια ισχυ με τους επιτραπεζιους οτι μοντελο και κωδικο να φερουν.

Η ψαλιδα εχει κλεισει κατα πολυ πχ μια 7970m=7870 κ μια 780m =760 .

 

Συνεπως περα απο το μονο "μπουζι" gaming που δεν μπορω να πω μονο αυτο να πω,μενει internet,ταινιες,κλπ,που την κανεις την δουλεια ανετα και με 500 ευρω λαπτοπ.

Εισαι εκτος θεματος.

 

Aν ηταν για τοσα χρηματα,δεν παιρνω αυτον να ριχνω και τα κοριτσια;! :lol:

http://www.skroutz.gr/s/3496854/Sony-Vaio-SV-E1713Y1E-i7-3632QM-8GB-1TB.html

 

Και με 17αρα οθονη!

Το ακουσαμε κ αυτο...

 

ε ρε τι διαβαζουν τα ματια μου.

^ Η ζέστη φταίει ...

Οι ανωτερω "τρολιες" συνεισφερουν καπου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ανωτερω "τρολιες" συνεισφερουν καπου?

Άμα σε ενοχλούμε υπάρχει και το report. Ο σχολιασμός σου συνεισφέρει σε κάτι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω αλλα υπαρχουν κ αυτοι για τους οποιους απευθυνεται η συγκεκριμενη κατηγορια (αλλιως δεν θα υπηρχε).

πχ εγω 700Ε για κινητο δεν θα εδινα ποτέ αλλα κ παλι ειμαι εγω...

 

 

Αυτο ισχυει σε ολο τον χωρο.

 

 

Το συγκεκριμενο σασι δεν εχει τετοια προβληματα (σε αντιθεση με πολλους "επωνυμους")

 

 

Η ψαλιδα εχει κλεισει κατα πολυ πχ μια 7970m=7870 κ μια 780m =760 .

 

 

Εισαι εκτος θεματος.

 

 

Το ακουσαμε κ αυτο...

 

 

 

Οι ανωτερω "τρολιες" συνεισφερουν καπου?

Παντως εσυ γενικως φιλε δεν μου απαντησες σε τιποτε.Και εξηγω...

 

Συμφωνω αλλα υπαρχουν κ αυτοι για τους οποιους απευθυνεται η συγκεκριμενη κατηγορια (αλλιως δεν θα υπηρχε).

πχ εγω 700Ε για κινητο δεν θα εδινα ποτέ αλλα κ παλι ειμαι εγω...

 

Aνεφερα την λεξη προσωπικα.Δεν ειπα κανονας,ουτε οτι καποιοι δεν θα τα δινανε.Ελπιζω να εχω το δικαιωμα προσωπικης αποψης;

 

Αυτο ισχυει σε ολο τον χωρο.

 

Σε αυτον χειροτερο,διοτι αναβαθμιση και πωληση κομματι κομματι ειναι πιο δυσκολη.

 

Η ψαλιδα εχει κλεισει κατα πολυ πχ μια 7970m=7870 κ μια 780m =760 .

 

Θελω νουμερα.Fps<θερμοκρασιες,overclocking,κλπ...

 

Εισαι εκτος θεματος.

 

Καθολου.Πιο πανω αναφερθηκε η γενικη περιγραφη για "μπουζι",παγος,οπως αλλιως θελεις να το περιγραψεις.

Πιο συγκεκριμενα(Από θέμα θερμοκρασίας παγάκι!!!!!)

 

 

Το ακουσαμε κ αυτο...

 

Kι ομως ισχυει!Η 17αρα οθονη ΔΕΝ ειναι προτερημα του sony εναντι της 15αρας;Εχει και μεγαλυτερο δισκο.Το sony ειναι και πιο φθηνο,και καλυτερο!Εαν εχεις Vaio και turbo-x,τι θα προσεξει το ετερον φυλο νομιζεις;Παντα προσωπικη αποψη.

 

Συνεπως,εγω δεν καταλαβα τι σε πειραξε.

Εαν σου αρεσει τοσο,ειναι στην επιλογη σου να το παρεις.Εγω ως μια διαφορετικη αποψη,δεν θα το ενεκρινα,ουτε θα το συνιστουσα σε καποιον αλλον.Θα συνιστουσα αυτο που παρεθεσα.

 

Ασε που θεωρω οτι ειναι σε λαθος τοπικ.Αυτο θα το θεωρουσα ως "παρουσιαση",και τιποτε αλλο.Προσφορα περισσοτερο,και κλπ.Ας το μεταφερουν εκει,και ας κρινει ο καθενας.Και μονταρισμενο,αλλαγμενο απο το αρχικο προιον ειναι.Ο Fulgore1 ειπε αρκετα που δεν απαντηθηκαν ως προσωπικη τοποθετηση.Αν μου ζητησεις περισσοτερες τοποθτησεις θα τις εχεις ανετα,στο σχολιο 4,οπου και εγινε η αναλυση.

Πες μου αν θελεις να κανω συγκριση μα κατι αλλο,για να μην θεωρηθω οτι λεω κατι ασχετο.

Το συγκεκριμενο θεμα,ακομη και σε παρουσιασεις τοπικ να ηταν,ο καθενας εχει το δικαιωμα να πει,τα θετικα και τα αρνητικα.Οποτε μην αρπαζεστε σε γενικες γραμμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Άμα σε ενοχλούμε υπάρχει και το report. Ο σχολιασμός σου συνεισφέρει σε κάτι?

1. Μην ανησυχεις , αυτο εχει ηδη γινει.

2. Το σχολιο ειναι ερωτημα. Αν εχεις να πεις κατι πες το.

 

 

 

Παντως εσυ γενικως φιλε δεν μου απαντησες σε τιποτε...

Λυπαμαι που το λες. Χανω χρονο τσαμπα.

 

Aνεφερα την λεξη προσωπικα.Δεν ειπα κανονας,ουτε οτι καποιοι δεν θα τα δινανε.Ελπιζω να εχω το δικαιωμα προσωπικης αποψης;

Σαφως. Αλλα αυτο που λες ειναι αυτα-αποδεικτο. Δεν λεει κατι. Αφου καποιος θελει να τα δωσει σε αυτην τη κατηγορια φορητων δεν εχει νοημα να λες "εγω δεν θα τα εδινα". Ελπιζω να γινομαι κατανοητος.

 

Θελω νουμερα.Fps<θερμοκρασιες,overclocking,κλπ...

Ξεκινα διαβασμα http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-780M.88993.0.html (βασικα ειναι πιο κοντα σε 660ti).

Οτι δεν βρεις καποια στιγμη θα στα ψαξω.

 

Πιο πανω αναφερθηκε η γενικη περιγραφη για "μπουζι",παγος,οπως αλλιως θελεις να το περιγραψεις.

Πιο συγκεκριμενα(Από θέμα θερμοκρασίας παγάκι!!!!!)

Tα clevo εχουν πολυ αποδοτικο συστημα ψυξης που μπροστα στα υπολοιπα "επωνυμα" φορητα (εκτος απο κατι alieware , asus) μοιαζουν οντως παγακι πχ http://www.notebookcheck.net/Review-Schenker-W503-Clevo-P150SM-Notebook.92973.0.html

 

Kι ομως ισχυει!Η 17αρα οθονη ΔΕΝ ειναι προτερημα του sony εναντι της 15αρας;Εχει και μεγαλυτερο δισκο.Το sony ειναι και πιο φθηνο,και καλυτερο!Εαν εχεις Vaio και turbo-x,τι θα προσεξει το ετερον φυλο νομιζεις;Παντα προσωπικη αποψη.

Τι μας νοιαζει τι θα πει το αντιθετο φιλο? Ειναι κριτηριο αγορας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

1. Μην ανησυχεις , αυτο εχει ηδη γινει.

2. Το σχολιο ειναι ερωτημα. Αν εχεις να πεις κατι πες το.

 

 

1)Δεν ανησυχώ :)

 

2)Εσύ πέρασες με άνεση το #12 ποστ ε?

Σου φάνηκαν όλα ωραία που λέει ο φίλος?ε?ε? :)

 

Πάμε από την αρχή:

1)

 

 

καλορίζικο το laptop.ειμαι και εγώ κάτοχος του εδώ και 10 μερες και ειμαι απ'ολυτα ικανοποιημένος.εγώ του έβαλα το sandisk και έκανα και επέκταση εγγύησης σε 2 χρόνια.

θα συμφωνήσω σε 'ολα μαζί σου.Μέχρι στιγμής το μηχάνημα δείχνει να μην μασάει.ειναι πιο γρήγορο από τον desktop μου και πιστεψέ με έχω καλό desktop.

θέλω και εγώ να κάνω αυτό το κόλπο με το carbon αν ξέρεις κάποιον στην αθήνα που να τοποθετεί σε παρακαλώ στείλε μου pm.

Περιμένω περισσότερες εντυπώσεις από το μηχάνημα μας.τώρα που έχω και χρόνο θα τον τεστάρω για τα καλα.

liakjim βιάσου.

Εγγραφή: σήμερα, 18:50

 

χμμμμ :rolleyes:

 

 

εμενα μη με ανακατεψετε παντως δεν εχω καμια σχεση με αυτο που φανταζεστε

 

Όποιος έχει τη μύγα μυγιάζετε λένε...

 

 

 

 

2) Το κορυφαίο ποστ όλων τον εποχών!

 

Αν νομιζεις οτι με το ποστ σου ενιωσα ασχημα που αγορασα το ενλογω λαπτοπ θα σε στεναχωρησω. Μπορεις να γκρινιαζεις οσο θες για το πλαισιο αλλα το λαπτοπ που πηρα ειναι καλο και δεν βρισκεις καλυτερα χαρακτηριστικα σε αυτα τα λεφτα. Επισης δεν πληρωσα για τον ssd απλα περισσευε απο προηγουμενο setup και φυσικα οτι και να εχω παρει απο το πλαισιο δεν μου εχει χαλασει ποτε. Μου εχουν χαλασει toshiba, hp, acer μεχρι και dell ακομα και samsung. Ολα μετα το ανοιγμα της συσκευασιας. Απο το πλαισιο ειναι ολα τα pc στο χωρο εργασιας μου και δεν εχει χαλασει κανενα. Ασε να μη πω για τα 150+ στικακια τουρμπο-χ που δεν γυρισε κανενα πισω και τα αναλωσιμα που ειναι ολα οκ. Γενικα αμα θελω και γω να απαντησω σαυτο και να τσιτωσω κοσμο σαν ενας διακριτικος κακουλης μπορω να πω πολλα και διαφορα, "αγαπητέ" αλλα δεν θα το κανω.

 

ΥΓ. Η τεκμηριωση σου χρειαζεται λιγη βελτιωση και μαλλον δεν εχεις ψαξει καλα την αγορα για να δεις οτι αυτα που ζητας εσυ σε αλλες μαρκες εκτος πλαισιου θελουν κατα μεσο ορο 200-500+ ευρω για να τα αποκτησεις.

 

Να κάνω μια ερώτηση?Πέρα από την προφανή πώς χάλασαν όλα αυτά τα λαπτοπ (με το άνοιγμα της συσκευασίας!!).

Τα συγκεκριμένα λαπτοπ δεν τα πήρες από το πλαίσιο φαντάζομαι ε? :)

Για αυτό και χάλασαν (άσχετα αν είχαν εγγύηση...) :)

ο0 ειδικά τα στικάκια turbo-x κάνουν πάταγο...Συμφέρουν, είναι πολύ φθηνά σε σχέση με άλλα :)

 

 

 

Εγώ ξέρω ότι το πλαίσιο παίρνει άλλες μάρκες, κολλάει πάνω ένα αυτοκόλλητο turbo-x και το πουλάει παραπάνω.

Τροφοδοτικά turbo-x = http://www.skroutz.gr/s/315366/Premier-Value-Series-PSU-550W.html

 

Για κοίταξε τιμή ενός τουβλο-χ και ενος κουρσαρου.

Τεράστια διαφορά κινεζιάς με μάρκας ε? Έχει και το καπέλο από το premier.

Θες να δούμε και ένα κουτί?

Τουβλο-χ

http://www.skroutz.gr/s/396864/Loop-LP-220106-Mini-ATX.html?keyphrase=Mini+atx+Loop+Case

(Βοήθεια από φίλο τα links)

 

Για πες μου εσύ άλλες μάρκες εκτός πλαισίου που θέλουν 500+ ευρώ για να τα αποκτήσεις...

 

 

 

 

Υ.Γ.Έχουν ξεκινήσει οι ''εκπτώσεις'' και έχει μαζευτεί πολύς κόσμος τελευταία...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@liakjim

εσενα τι σε κοφτει το τι λεω εγω;;

ναι τα turbo x ειναι για πεταμα και ειναι γνωμη μου.

δεν παν να εχουνε κατασκευαστει στην ΝΑΣΑ,turbo x παραμενουν.

τα περι τρολλ σχολια και λοιπα,

το κουβαδακι σου και σε αλλη παραλια.

 

δεν εχω δειξει τετοιο δειγμα.

μιλαω εντελως φιλικα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινα διαβασμα http://www.notebookc...0M.88993.0.html (βασικα ειναι πιο κοντα σε 660ti).

Οτι δεν βρεις καποια στιγμη θα στα ψαξω.

 

Δηλαδη θελεις να πεις οτι επεξεργαστες και καρτες γραφικων σε αντιστοιιχες σειρες και μοντελων με τις διπλασιες αναγκες(τι διπλασιες...titan,780,7970,κλπ που θελουν σχεδον 300) σε watt,και γομαροψυκτρες,σε λιγο θα εχουν τις ιδιες αποδοσεις με των Notebook.Εσυ τα νουμερα τα ειδες;

Toτε γιατι βαζουμε ολοι αυτο το hardware σε θηρια κουτια και με καμια 6-8 φανακια,και υδροψυξη κλπ;

Μαλλον πρεπει να χασαμε πολλα απο την τεχνολογια.

Απο αυριο θα κοτσαρω ενα τετοιο λαπτοπ μεσα στο cosmos 2,με 2 ανεμιστηρια 200αρια να το φυσανε απο κατω,2 απο πανω,ενα να φυσαει και ενα να ρουφαει για να κανει airflow.Θα συνδεσω και το hdmi στο μονιτορ και εφυγα!Τι καθομαι και ψαχνω για desktop συστηματα;Οντως.

 

Tα clevo εχουν πολυ αποδοτικο συστημα ψυξης που μπροστα στα υπολοιπα "επωνυμα" φορητα (εκτος απο κατι alieware , asus) μοιαζουν οντως παγακι

 

 

 

 

Συγνωμη,ο φιλος στο 4 ποστ δεν ειπε οτι εχει μεγαλο υψος σε σχεση με τα αλλα,και οτι τρομαζει κλπ;

αρα δεν μιλαμε για λαπτοπ,αλλα για φατ τοπ!Δεν πιστευω οτι και οι αλλοι επωνυμοι θα ειχαν προβλημα να βαλουν τετοιες ψυκτρες σωστα;οταν λες παγακι και super ντουπερ με το συμπαθειο,δινεις στον αλλο να πιστεψει οτι θα δει ιδια πραγματα με αντιστοιχα μοντελα desktop hardware.

Αντε δηλαδη και κανεις συγκριση με αλλα λαπτοπς,οταν λεει παγακι ο πανω φιλος,δηλαδη αν ενας επωνυμος σε idle εχει 45 και σε full 80,αυτος εχει 30 και 55;

Αυριο θα τον παρω,και γιατι καθομαι ακομη δεν ξερω.Και φυσικα επιδοσεις,ενεργεια,αναλυσεις,overclocking κ.α ΟΛΑ αυτα με μια μπαταρια,και οχι με την μπριζα 24/7 στον φορτιστη ετσι;

Μαλιστα.Οντως εχω χασει επεισοδια.Πρεπει να το παραδεχτω.

 

 

Τι μας νοιαζει τι θα πει το αντιθετο φιλο? Ειναι κριτηριο αγορας?

 

 

Δηλαδη εσυ οταν πας να αγορασεις αμαξι,και θες να ριξεις το αντιθετο φυλο,αν ειχες χρηματα θα επαιρνες fiat seicento;

Οταν βγαινεις εξω,δεν βαζεις ρουχο εντυπωσιακο,επωνυμο και καλο;κ.ο.κ;εσυ το γελας,αλλα υπαρχουν και κοριτσια της τεχνολογιας αν δεν το ξερεις,που πεφτουν με αυτα! ^_^

Αν καποιος εχει δηλαδη turbo-x σημερα,και αυριο sony vaio,θα τραβηξει τα ιδια βλεματα;

Δεν επιασες το σκεπτικο μου,αλλα δεν πειραζει.Οπως ειπα,ολα ειναι υποκειμενικα.

αν δεν βαρεθω θα ακολουθησουν μπεντσμαρκς :-D

 

 

Εγω παντως θα περιμενω.Οταν λεμε κατι,πρεπει να το αποδεικνυουμε.Συγκριση με ιδια μοντελα desktops.

 

Δεν μου απαντησες σε αυτο.Μαλλον θα σου ξεφυγε.

Σε αυτον χειροτερο,διοτι αναβαθμιση και πωληση κομματι κομματι ειναι πιο δυσκολη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν και κοριτσια της τεχνολογιας αν δεν το ξερεις,που πεφτουν με αυτα! ^_^

 

Παω να τσιμπισω κανα Macbook Air μπας και γ****σω !!!!

 

Που συχναζουν αυτες???

 

/οφτοπικ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παω να τσιμπισω κανα Macbook Air μπας και γ****σω !!!!

 

Που συχναζουν αυτες???

 

/οφτοπικ!!

χαχαχα...το Macbook πεθανε.Παλι λαθος θα κανεις,και μετα θα αναρωτιεσαι γιατι δεν γ***ς!

Οφτοπικ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''καλορίζικο το laptop.ειμαι και εγώ κάτοχος του εδώ και 10 μερες και ειμαι απ'ολυτα ικανοποιημένος.εγώ του έβαλα το sandisk και έκανα και επέκταση εγγύησης σε 2 χρόνια.'' Γιαυτο το λογο και νευριαζω με τα Turbo x laptop,πληρωσε επεκταση εγγυησης σε κατι που δικαιουται δωρεαν :wacko: ...Δηλαδh αν ειναι δυνατον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Hack7 τα posts σου , δηλωνουν την αγνοια που εχεις για τον χωρο αυτον που αναφερομαστε κ συγκεκριμενα την υποκατηγορια "gaming laptops" κ δυστυχως εκτιθεσαι με αυτα που γραφεις.

 

Στις μερες μας οπως θα δεις κ στο λινκ που σου παρεθεσα υπαρχουν φορητες εκδοσεις επεξεργαστων κ καρτων γραφικων , οι οποιες εχουν για το μεγεθος τους καταπληκτικη ισχυ.

πχ η 780m εχει ουσιατικα την ισχυ μιας 660ti που δεν ειναι κ λιγο.

Σαφως δεν ειναι titan /780 αλλα κ παλι εχει την δυναμη να τρεξει το Crysis 3 σε Full HD / ultra με 30fps κ το metro last light sta 37fps (http://www.notebookcheck.net0/Review-Schenker-XMG-P703-Clevo-P177SM-Notebook.93249.0.html ) κ μαλιστα με ικανοποιητικες θερμοκρασιες για το μηχανημα αυτο (85C σε ταυτοχρονο stress ισως ακουγεται πολυ αλλα ειναι πολυ καλο για φορητους).

 

Το google ειναι ο φιλος που λενε κ κανε μια ερευνα κ θα δεις.

 

Κλεινοντας θα πω το εξης :

Εΐναι φρονιμο να δωσει καποιος 1200Ε (κ βαλε) για αγορα gaming φορητου? -> Οχι , καλυτερα να παρει σταθερο.

Ειναι φρονιμο να δωσει καποιος 1200Ε (κ βαλε) για αγορα gaming φορητου οταν οι αναγκες του καθιστουν την φορητοτητα απολυτως απαραιτητη ? -> Σαφως ναι , μιας κ υπαρχουν πολυ καλες λυσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως εκτιθεσαι με αυτα που γραφεις.

 

Εγω εκτιθομαι,η' εσεις με αυτα που λετε; <_<

Μα λες απο την μια οτι το turbo-x ειναι ποιοτικαρα λαπτοπ,αν ειναι δυνατον,με κατι απιστευτες προσπαθειες στολισμου για την δηθεν ομορφια του(και τα carbon) και την αλλαγη του δισκου μετα απο την αγορα ssd(δηλαδη να δωσω 1099 ευρω να δωσω μετα και αλλα 120),και για την προσθετη εγγυηση(αλλο να μην το ονομασω...),και στιβαρο αμαξωμα,ε,σασι ,και  ωραιες γωνιες(λες και θα αυξησουν τις επιδοσεις η' θα κρατησει το μηχανημα σε αεροδυναμικο στησιμο επανω στον δρομο),και ολα τα υπολοιπα...αν ειναι δυνατον...και για τα μπουζι-παγακι θερμοκρασιες ΠΟΥ ΤΩΡΑ μας βγηκαν και 85 βαθμοι!!!!!Σημερα,ακομη και το πιο αδυναμο συστημα ψυξης ενος λαπτοπ,ΕΑΝ λειτουργει οπως πρεπει(καθαροι αεραγωγοι,παστουλες κλπ),πανω απο αυτους τους βαθμους δεν παει.

Δηλαδη τα αλλα λαπτοπς τρεχουν στα 95;!!!Ημαρτον πια.Ουτε ασχετοι ειμαστε,και πρωτη φορα δεν βλεπουμε λαπτοπ.

Εχω ανοιξει με το τσουβαλι,και για καθαρισμο,και για αναβαθμιση και ενα σωρο αλλα.

Αυτα που λες περι ισοτητας με desktops απεχουν παρασαγγας.Απλα.Τωρα αν θα εχει επανω καποιο στο μελλον titan mobile καρτα,και θα ειναι σαν εχει 670 desktop,ασε να το κρινουμε στο μελλον.

Μεχρι τοτε ενα απλο λαπτοπ ειναι(υπερεκτιμημενο κατα την προσωπικη μου γνωμη),και απο εκει και περα,οταν μιλαμε για "κοριτσια" κλπ.μαθετε να δεχεστε και λιγο χιουμορ.

Στην τελικη turbo-x με sony vaio καμια σχεση!Οταν η turbo γινει sony τα ξαναλεμε... B)

Οταν λοιπον βγουνε τσιπακια για λαπτοπς που θα κανουν την ιδια δουλεια με desktops τοτε θα παψουν να υπαρχουν και τα δευτερα.

Μεχρι τοτε,ας ειμαστε λιγο ρεαλιστες.Δεν ειναι κακο.Εδω αλλοι για ενα fps υποστηριζουν οτι οι καρτες σαρωνουν,και δεν λετε τιποτε,και για 20 και βαλε fps εσεις μας εξισωνεται notebook(των 100 και κατι watts) με desktop(600 watts)ενεργειακων αναγκων.

Φιλικα παντα,αλλα οχι οτι εκτιμεθα κιολας. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...