Προς το περιεχόμενο

Ενίσχυση σήματος κινητού (υπόγειο)


AfterForever

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Είμαι σε υπόγειο και δεν έχω σήμα.

Το υπόγειο έχει επαφή μέσω παραθύρου με το ισόγειο (έχω περάσει καλώδιο για ίντερνετ).

Κάποια τέτοια συσκευή

http://www.ebay.com/itm/Mobile-Signal-Booster-GSM-900-Cellphone-Repeater-1600M2-70dB-/200844808604?pt=PDA_Accessories&hash=item2ec348919c

θα δουλέψει; Αυτή δεν υποτίθεται είναι η δουλειά της; Του κοτσάρω μια κεραία (την οποία τη βγάζω έξω κάπου που θα έχει σήμα) και αναμεταδίδει το σήμα στο υπόγειο;

Έχει να προτείνει κάποιος μια άλλη λύση;

Όχι των 500ευρώ (γιατί είδα και στο ίντερνετ κάτι τέτοιες)

Ευχαριστώ, οποιαδήποτε πρόταση ευπρόσδεκτη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Booster σε καμία περίπτωση δεν θα έβαζα, ειδικά των 40€.

 

Εφόσον έχεις περάσει καλώδιο internet(από aDSL φαντάζομαι),

σε περίπτωση που είσαι συνδρομητής Vodafone μπορείς να προμηθευτείς το Vodafone Full Σήμα.

Μια συσκευή δηλαδή που δημιουργήσει 3G σήμα στο χώρο σου για όσα νούμερα Vodafone της δηλώσεις εσύ.

Προϋπόθεση οι συσκευές να είναι 3G.

Αν είσαι συνδρομητής ήδη κατά πάσα πιθανότητα στην παρέχουν δωρεάν(κανονική τιμή περίπου 100€).

 

Αν είσαι συνδρομητής Cosmote και εκεί υπάρχει το Cosmote Τέλειο Σήμα(ή κάπως έτσι)

αλλά δεν ξέρω περισσότερα για όρους και προϋποθέσεις κλπ...

 

Αν είσαι συνδρομητής Wind, άλλαξε πάροχο. :)

Αστειεύομαι, απλά η Wind μέχρι στιγμής δεν διαθέτει κάτι που ο ανταγωνισμός διαθέτει εδώ και 3 χρόνια περίπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε μια ματιά και σε κάτι τέτοιο (ή της αντίστοιχης εταιρίας που είσαι). Νομίζω πάει κανα 90άρι αλλά είχα ακούσει παλιότερα πως αν τους κλαιγόσουν/γκρίνιαζες/απειλούσες πως θα φύγεις, στα δίναν τσάμπα. Ίσως να μη χρειάζεται κάτι απ αυτά, δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε μια ματιά και σε κάτι τέτοιο (ή της αντίστοιχης εταιρίας που είσαι). Νομίζω πάει κανα 90άρι αλλά είχα ακούσει παλιότερα πως αν τους κλαιγόσουν/γκρίνιαζες/απειλούσες πως θα φύγεις, στα δίναν τσάμπα. Ίσως να μη χρειάζεται κάτι απ αυτά, δεν ξέρω.

 

Γιατί να κλαίγεσαι κλπ;

Τσου... Απλά κάθε συνδρομητής το παίρνει με σχεδόν 80% έκπτωση και αν είσαι καιρό στην εταιρεία στο δίνουν με 100% έκπτωση όπως στην περίπτωσή μου.

Έκλεισα χρόνο και μου λένε πως επειδή είστε ένα χρόνο στην εταιρεία σας το παρέχουμε δωρεάν.

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο και ο τύπος συμβολαίου που είχα, απλά έτσι μου είπαν.

 

Διαφήμιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην ουσια ομως, ενα ειδους booster δεν ειναι και αυτο? ή κανω λαθος?

 

Λάθος. :P

Δεν ενισχυεί αλλά "δημιουργεί" σήμα το οποίο συγχρονίζει με το υπόλοιπο δίκτυο κινητής και μεταφέρει voice/data μέσω aDSL.

 

How it works

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε με ενδιαφέρει τόσο πολύ αυτό να σας πω την αλήθεια (αν και αν είναι τζάμπα, το σκέφτομαι).

Σκεφτόμουν κάτι πιο "ανεξάρτητο", τόσο εταιρείας, όσο ίντερνετ.

Booster σε καμία περίπτωση δεν θα έβαζα, ειδικά των 40€.

Γιατί;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε με ενδιαφέρει τόσο πολύ αυτό να σας πω την αλήθεια (αν και αν είναι τζάμπα, το σκέφτομαι).

Σκεφτόμουν κάτι πιο "ανεξάρτητο", τόσο εταιρείας, όσο ίντερνετ.Γιατί;

 

Ανεξάρτητο είναι μόνο ένας ενισχυτής GSM αλλά θα είναι μόνο για φωνή.

Το κακό με τις συσκευές αυτές είναι ακριβώς αυτό, το ότι ενισχύουν τα πάντα άρα και τον θόρυβο.

Αυτό σημαίνει πως σε ένα σημείο θα έχει πολλή ακτινοβολία και ο δείκτης C/N θα πηγαίνει αναλογικά με κίνδυνο να ενισχυθεί πέραν του δέοντος ο θόρυβος.

Επίσης όχι από eBay γιατί πλέον μιλάμε για Ραδιοσυχνότητες άρα οι προδιαγραφές πρέπει να είναι αυστηρές

και δεύτερον θεωρώ αφελές να φέρνω στον χώρο μου αφιλτράριστη ακτινοβολία που δεν χρησιμοποιώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...