Προς το περιεχόμενο

Συναρμολόγηση pc 600-700 Ε


_wise_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φόρμα Αγοράς-Αναβάθμισης υπολογιστή



Για αγορά υπολογιστή



Ποσό που διαθέτουμε : 600E-700E


Χρήση υπολογιστή :Gaming, ταινίες, Internet

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε: Photoshop, Premiere, 3ds Max, Matlab, Visual Basic, κ.α. σχετικά με προγραμματισμό.

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη. Όχι έχω μια 23" LG M236DP.

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? Όχι.

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος). Ηράκλειο, Κρήτης.

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι από ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα? Από οποιοδήποτε e-shop.

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο? Θα το συναρμολογήσω μόνος μου.

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο . Θα εγκαταστήσω μόνος μου Windows 7.

Θέλω να προσθέσω ότι διαθέτω ήδη κουτί, DVD ROM, ένα τροφοδοτικό 550watt και μια κάρτα γραφικών Nvidia 7600gs 512MB που αν χρειαστεί να τα χρησιμοποιήσω ώστε να βάλω περισσότερα χρήματα σε κάποια άλλα πράγματα και να αγοράσω μελλοντικά τα υπόλοιπα πράγματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

basketlist_page.jpg


PER.559634.jpg (PER.559634)  AMD A10 5800K 3.8GHZ BLACK EDITION BOX 117.80 € basket_remove.png basket_add.png
Αλλαγή 117.80 € basket_delete.png PER.522979.jpg (PER.522979)  ASUS F2A85-M 85.24 € basket_remove.png basket_add.png
Αλλαγή 85.24 € basket_delete.png PER.550358.jpg (PER.550358)  KINGSTON KHX1600C9D3B1/4G 4GB DDR3 PC3-12800 1600MHZ CL9 HYPERX 33.73 € basket_remove.png basket_add.png
Αλλαγή 67.46 € basket_delete.png PER.305133.jpg (PER.305133)  INTEL 330 SERIES SSDSC2CT060A3K5 60GB SSD 2.5'' SATA3 MLC RETAIL 71.67 € basket_remove.png basket_add.png
Αλλαγή 71.67 € basket_delete.png PER.301911.jpg (PER.301911)  SEAGATE ST1000DM003 1TB BARRACUDA 7200.14 SATA3 65.90 € basket_remove.png basket_add.png
Αλλαγή 65.90 € basket_delete.png PER.513537.jpg (PER.513537)  ASUS EAH6670/DIS/1GD5 1GB PCI-E RETAIL 92.25 € basket_remove.png basket_add.png
Αλλαγή 92.25 € basket_delete.png Αξία προϊόντων συμπερ. ΦΠΑ: 500.32 € basket_delete.png basket_orderform.png

την καρτα αν θες την βγαζεις και να βαλεις την δικια σου καλητερα να βαλεις αυτην για crossfire με τον επεξεργαστη μνημη λεει μια νομιζω βαλε αλλη μια 30+ ευρω



οχι στην τελικη τιμη ειναι για 2 μνημες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jesus... not again! 

To παιδι μιλάει για 

 

Photoshop, Premiere, 3ds Max, Matlab

 

και του προτείνεις Α10 και μαλιστα με ξεχωριστή καρτα.

 

Δλδ ένας 8350 πότε πρέπει να μπει? 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Α10 πρεπει να τα σπαει στο photoshop καργα λεμε. 8320/μητιρκη με 970/ud3 της gigabyte μνημη αν μπορει στα 16γιγα και μια καρτουλα μβιντια αν το τροφοδοτικο που εχει ειναι καλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από κουτί έχω Link.png Site: http://www.skroutz.gr/s/58659/Thermaltake-Soprano-VB1000BWS.html">αυτό . Το τροφοδοτικό μου δεν είναι τίποτα το σπουδαίο απλά ίσως ν το χρησιμοποιούσα στην αρχή για να ρίξω βάρος κάπου αλλού. Σκέφτομαι για ssd 120gb-128gb  για κύριο δίσκο και προς το παρών όχι κάποιο άλλο και να την βγάλω με 3 εξωτερικούς που έχω. Αναγκαστικά πάμε σε λύση AMD η μπορώ να κοιτάζω και προς INTEL μεριά? Επίσης από e-shop έχω κάποιο πιστωτικό κάπου στα 40 ευρώ οπότε θα μπορούσα να το εκμεταλλευτώ. Για παράδειγμα έχω δει κάποια πράγματα τα οποία είναι και σε προσφορά και έλεγα ότι ίσως αξίζουν όπως:

 

Μνημες: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.556835

Καρτα Γραφικων: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.510462

SSD: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.306070

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα ρίχνουμε το βάρος στο τροφοδοτικο και μετά σε όλα τα άλλα. Αν το τροφοδοτικο σου είναι ''τπτ το σπουδαίο'' τοτε καλύτερα να μην του εμπιστευτείς καινουργιο συστημα ουτε για μια μερα! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπως έτσι.Θα βάλεις ένα ποιοτικό τροφοδοτικό με έναν FX 8 και μια nvidia+16gb αν χωράνε.

 

 

Ο Α10 είναι καλός για photoshop για τα λεφτά του αλλά δε σου κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να πας σε intel που να αποδιδει  καλύτερα απο τον 8320 στα προγραμματα που χρησιμοποιεις πρέπει να πας στον 3770Κ που θα σε βγάλει εκτός budget. Ασε που είναι και νεκρό σοκετ!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με το νεκρό socket τι εννοούμε? Θα χάσω κάτι κάπου αν πάρω το συγκεκριμένο socket? Δεν θα μπορέσει να κρατήσει μελλοντικά για 2-3 χρόνια ας πούμε? Όταν λέμε για το καινούριο socket ξέρουμε πότε θα κυκλοφορήσει και αν αξίζει κάποιος να περιμένει γι αυτό? Θα κερδίσω κάτι ουσιαστικό αν πω ότι περιμένω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεκρό σολετ σημαίνει ότι η Intel δεν προκειται να βγάλει αλλους επεξεργαστες για αυτό. Αυτο συνεπάγεται σε αδυναμια μελλοντικής αναβαθμισης οπως και εν καιρο ελλειψη μητρικών στην περιπτωση που εμφανισει καποια βλάβη η δικη σου και πρέπει να την αλλαξεις.

 

Το νεο σοκετ έρχεται σε κανα δυο μήνες και θα έχει ελαφρως καλύτερες επιδόσεις απο το προηγούμενο.

Και παλι όμως βαση των προγραμματων που θέλεις για να πάρεις καλύτερη αποδοση απο intel θα πρέπει να σκασεις αρκετα περισσοτερα απο το τωρινο σου budget!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για τι budget μπορούμε να μιλάμε? Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις απλά θα ήθελα να είμαι όσο πιο ενημερωμένος γίνεται πριν κάνω την οποιαδήποτε αγορά. Και ο παλιός μου υπολογιστής AMD ήταν ένας Athlon 4 πύρινος  από τις πρώτες γενιές. Απλά κατά καιρούς έχω ακούσει κάποια αρνητικά σχόλια για τους AMD γι αυτό ρωτάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...