Προς το περιεχόμενο

Συναρμολόγηση pc 600-700 Ε


_wise_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τροφοδοτικό χρειάζομαι μάλλον γιατί αυτό που έχω είναι ένα φτηνό Q-Tech 550 watt και από ότι διαβάζω αν το διαβάζω σωστά βλέπω ότι στα 12V βγάζει 16A. Αν δω ότι η ψήκτρα είναι απαραίτητη για τον AMD μπορώ να την αγοράσω σε ένα μήνα όταν θα έχω μαζέψει κι άλλα χρήματα. Πάντως με το κουτί που έχει 3 ανεμιστήρες ποτέ δεν είχα θέμα στις θερμοκρασίες όσο θυμάμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αλλάξεις τροφοδοτικό. Την ψύκτρα δεν σου την πρότεινα για τις θερμοκρασίες αλλά για το θόρυβο.

Από άποψη θερμοκρασιών, όσο δεν κλοκάρεις δεν χρειάζεσαι ψύκτρα. Πολλοί δεν την παλεύουν, αλλά βλέπεις

και κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε αφού βγάλαμε αυτά έχει πέσει το budget κάπου στα 100 ευρώ άρα κάνουμε κάποια αλλαγή ώστε να πάμε σε κάτι καλύτερο όπως για παράδειγμα σε άλλη motherboard?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λόγος θεωρώ ότι είναι το sli/cf και αυτό μόνο για να είμαι καλυμμένος σε περίπτωση κάποιας μελλοντικής αναβάθμισης. Αλλά αυτά τα 30-40 ευρώ παραπάνω δεν αξίζουν σε σχέση του ότι μπορώ να εκμεταλλευτώ αυτή την ιδιότητα προσθέτοντας άλλη μια κάρτα και αυξάνοντας τις επιδόσεις μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης αποψη μου .. οτι μεχρι να χρειαστεις να βάλεις δεύτερη καρτα θα είναι καλύτερα να βάλεις μία καινουργια μονή και όχι να καταφύγεις σε λύσεις sli/cf .....

 

Ta sli/cf έχουν νοημα μονο για αναλύσεις ανω του 1440p και μονο με χρήση των τοπ gpu της εκαστοτε εταιρείας! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή κατά την γνώμη σας δεν αξίζει μια τέτοια λύση. Ένας φίλος μου έχει μία Radeon HD 6870 1GB και θα την αλλάξει σε λίγο καιρό μέχρι το καλοκαίρι αξίζει να την χρησιμοποιήσω σαν cf η από μόνη της η όχι και να πάω κατευθείαν σε μία καινούρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...