Προς το περιεχόμενο

Το Galaxy S 4 γίνεται root πριν την επίσημη κυκλοφορία του


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαχαχαχα

ναι και με μια άλλη χακερια άκουσα πως η μπαταρία γίνεται 8000mAh

 

Φυσικά... Συνήθως πάντα υπάρχει 3rd party μπαταρία στο ίδιο μέγεθος και με ένα 10-15% ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ παραπάνω χωρητικότητα, και σε κάποιες ακραίες περιπτώσεις με μεγαλύτερες χωρητικότητες και μόνο μείων τη μικρότερη διάρκεια ζωής της. Χώρια του ότι και η ίδια η samsung θα δώσει μεγαλύτερη, με αλλαγή στο καπάκι.

 

Έχει και τα καλά της η "πλαστικούρα"... ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>φίλε σίγουρα με χακεριά θα γίνετε ταυτόχρονο octa core</p>

 

Αν θυμαμαι καλα αυτο που διαβασα πριν λιγο , δεν εχουν ιδιο chip

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελείως άσχετη απάντηση, μάλλον δεν καταλαβαίνεις ότι η samsung δεν έχει να χάσει τίποτα με το rooting, ενώ η apple εκτός από τηλέφωνα και λειτουργικό, πουλάει και υλικό (ταινίες, μουσική, εφαρμογές) και χάνει πολλά με το jailbreak.

 

 Καλά που υπάρχεις κα εσύ να δίνεις σχετικές απαντήσεις. Υποθέτω οτι δεν ξέρεις πως το play store της google πουλάει "υλικό" (όπως το αναφέρεις). Είσαι και άσχετος το παίζεις και γνώστης και απο πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Καλά που υπάρχεις κα εσύ να δίνεις σχετικές απαντήσεις. Υποθέτω οτι δεν ξέρεις πως το play store της google πουλάει "υλικό" (όπως το αναφέρεις). Είσαι και άσχετος το παίζεις και γνώστης και απο πάνω.

ναι αλλα δεν ανηκει στη samsung. η samsung με λιγα λογια χεστηκε αν η google χανει λεφτα απο το playstore

 

επισης σου θυμιζω οτι τα κινητα της ιδιας τη google ειναι οσο πιο ξεκλειδωτα γινεται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως λέει και η παροιμία: "Δεν νομίζω Τάκη" http://m.androidnext.de/schwerpunkt/codeworkx-cyanogenmod-interview-english/

 

 

Και όσο για το root που αναφέρεται στο θέμα: https://plus.google.com/app/basic/stream/z12ivltrnp3jgjf4d04cjl1aoor5ezninhc

 

Ναι σωστά, η samsung είναι εχθρική προς το rooting. Γι αυτό κλειδώνει τους bootloader και κυνηγάει όσους βγάζουν εφαρμογές για root. Οτι να ναι... Κάνε και μια αναζήτηση στο google ρε φίλε. Τζάμπα είναι. Και άσε τις παροιμίες γι αυτούς που έχουν και μια σχέση με το άθλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος μουρλος θα κανει Root συσκευη 700€. Μπορει οι πρωτες παρτιδες να ειναι ελλατωματικες σε κατι 

και αντε μετα να στην δεχθουν πισω

μιλας για κατι τελειως αναστρεψιμο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα δεν ανηκει στη samsung. η samsung με λιγα λογια χεστηκε αν η google χανει λεφτα απο το playstore

 

επισης σου θυμιζω οτι τα κινητα της ιδιας τη google ειναι οσο πιο ξεκλειδωτα γινεται 

Καλά που μου το θύμισες γιατί το είχα ξεχάσει.

Να σου θυμίσω και εγώ οτι και η samsung έχει κατάστημα και πολύ θα ήθελε τα εκατομμύρια των χρηστών της να έχουν πρόσβαση μόνο εκεί και αν είναι δυνατόν ούτε καν στο play store. Το κάνει όμως; Οχι. Λεπτομέρειες θα μου πεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά που μου το θύμισες γιατί το είχα ξεχάσει.

Να σου θυμίσω και εγώ οτι και η samsung έχει κατάστημα και πολύ θα ήθελε τα εκατομμύρια των χρηστών της να έχουν πρόσβαση μόνο εκεί και αν είναι δυνατόν ούτε καν στο play store. Το κάνει όμως; Οχι. Λεπτομέρειες θα μου πεις...

αμα εχει τα @@ ας το κανει , στο χερι της ειναι να βγαλει δικο της λειτουργικο 

 

οσο ομως θελει να χρησιμοποιει το android και το οικοσυστημα του (που δεν ειναι ευκολο να στησει κατι αντιστοιχο)  θα κανει μοκο 

 

Όπως λέει και η παροιμία: "Δεν νομίζω Τάκη" http://m.androidnext.de/schwerpunkt/codeworkx-cyanogenmod-interview-english/

 

 

 

η υποστηριξη απο  cm σταματησε λογω των drivers , οχι επειδη κλειδωνει τα κινητα της 

και καλα εκαναν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σωστά, η samsung είναι εχθρική προς το rooting. Γι αυτό κλειδώνει τους bootloader και κυνηγάει όσους βγάζουν εφαρμογές για root. Οτι να ναι... Κάνε και μια αναζήτηση στο google ρε φίλε. Τζάμπα είναι. Και άσε τις παροιμίες γι αυτούς που έχουν και μια σχέση με το άθλημα.

Αν νομίζεις ότι το root είναι αρκετό για να περαστεί μια custom ROM, πήγαινε να βάλεις μια στο LG 4X να γελάσουμε λίγο. Μάλλον δεν μπήκες καν στον κόπο να διαβάσεις το πρώτο link.

 

 

η υποστηριξη απο cm σταματησε λογω των drivers , οχι επειδη κλειδωνει τα κινητα της

και καλα εκαναν

Δεν ανέφερα πουθενά ότι κλειδώνει τα κινητά της. Αλλά χωρίς drivers για CPU, chipset και GPU, τι να την κάνω την custom ROM; Να την βάλω και να μην δουλεύει η κάμερα για παράδειγμα ή για να έχω battery drain; Από το Galaxy Note 2 γράφω αυτή τη στιγμή, αλλά άλλο το ένα, άλλο το άλλο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρόβλημα αυτό όμως πρέπει να συμβαίνει με όλες τις εταιρείες κάνεις σχεδόν δε δίνει drivers

 

Και τα Samsung έκαναν όνομα στους xda γιατί είναι πολύ foolproof και δε τουβλοποιούνται σχεδόν με τίποτα, αλλά και χάρη στο galaxy s1 , στο οποίο έκαναν για τόσα χρόνια ότι ήθελαν κυρίως λόγω της συγγένειας του με το nexus s

 

 

Στη συνέχεια η Samsung απέδειξε ότι δε διαφέρει τόσο πολύ από τους υπόλοιπους κατασκευαστές στο θέμα των drivers και το μόνο που της έχει απομείνει είναι ότι υποστηρίζει τις ναυαρχιδες της κάπως καλύτερα από τους υπόλοιπους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...