Προς το περιεχόμενο

NEW DAY: ούτε απ΄έξω!


kyriakh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρέπει να τους κόβεις το θάρρος άμεσα. Εγώ τους προσπερνάω ή λέω απότομα 'ευχαριστώ δεν θέλω'. Βοηθάει όμως και το ότι περπατάω πολύ γρήγορα!

Εχω ορισμένους φίλους, που είναι 'τα ζώα μου αργά' και οτιδήποτε και να τους πει κάποιος στο δρόμο σταματάνε για κουβέντα... εεε δεν θέλει πολύ μετά.

 

Η αλήθεια είναι ότι αν σε σταματήσουν, μπορούν  να σε επηρεάσουν ακόμη και αν δεν είσαι πολύ αδύναμος χαρακτήρας. Λίγο τα δώρα, λίγο τα κοπλιμέντα, λίγο τα ντεκολτέ (για τους άντρες), λίγο η ανασφάλεια (για τις γυναίκες).

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μήπως ζούμε σε σεξιστική κοινωνία... λέω μήπως...

μακάρι να την πέσουν και σε μένα οι 'ξωβυζες"

Θα πάρω προφορά βλάχου και θα τις πω: άσε τις θεραπείες κοριτσάρα μου και βγες μαζί μου αποψε...λαμπάδα θα σε κάνω εγώ...

 

Και να δω άμα συνεχίσουν...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω φίλο που τον "τσίμπησαν" στον δρόμο για δωρεάν επίδειξη, μπήκε μέσα έκατσε κανα 2ωρο για να βρουν το κατάλληλο πρόγραμμα που πρέπει να εφαρμόσει του έβαλαν και μερικές κρέμες και αφού βαρέθηκε είπε "άλλαξα γνώμη, δεν θέλω φεύγω". Πήγαν να τον τραβήξουν λίγο μην φύγει τους "γάβγισε" λίγο, του είπαν για μηνύσεις κτλ, τους λέει "να δω τι όνομα θα γράψετε στην μήνυση" και έφυγε σαν κύριος.

 

Το έχω κάνει δύο φορές όταν πήγαν τηλεφωνικά να μου πουλήσουν economizer. Τους είχα κανα 30λεπτο με τεχνικές ερωτήσεις και στο τέλος μου το έκλεισαν. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

 Παιδιά εμένα μου είχε τύχει το εξής κουλό...εγώ ξεκίνησα ωραία και καλά σαν πρακτικάριος διαιτολόγος σε ένα κατάστημα της γνωστής αυτής αλυσίδας(κεντρικότατο) και έμεινα εκεί περίπου 4 μήνες λόγω κακοπληρωμής(ανύπαρκτης θα έλεγα)...το θέμα δεν είναι αυτό αλλά ότι οι εν λόγω κύριοι αρνούνται κατηγορηματικά την οποιαδήποτε εμπλοκή σου με αυτούς καθότι δεν σε δηλώνουν ποτέ κανονικά προκειμένου να γλιτώνουν τα μπικικίνια τους με αποτέλεσμα να μην μπορώ να διεκδικήσω τα υπόλοιπα χρωστούμενα(τακτικη τους)και αν είσαι αρκετά χαζός και το δεχτείς απο την αρχή με τις τσαμπούνες που πετάνε περί μόνιμης εργασίας κλπ και μπλεχτεις και με την σχολη σου αστα βραστα...για να μην σχολιάσω οτι δηλωμένοι ήταν 6 και δούλευαν 3! Και μετά μου λέτε εσείς! Και γενικά πολλά ακούγονται για αυτούς...για αυτό ούτε απέξω! Μαύρη κοινωνία... :-(  Χαιρετω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Eψαχνα φιλε μου να βρω ενα αρθρο για το εν λογω καταστημα και επεσα πανω στο forum και ειπα να πω τον πονο μου μιας και τον εχω σχετικα προσφατο μπας και διαβαζει ακομα κανεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που το βρήκες αυτό το θαμμένο thread?

 

Πάντως απολαυστικές οι ιστορίες που διάβασα απ' την αρχή.

 

 

Εγώ δε κοίταξα ημερομηνία και νόμιζα ότι είναι σημερινό, και λέω ακόμα υπάρχουν αυτά ?

 

όντως φοβερή η ιστορία με τη "σηκωτή μητέρα"  :D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...