Προς το περιεχόμενο

Yψηλη θερμοκρασια gpu


arsenal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  καλημερα σε ολους εχω προβλημα με το λαπτοπ μου.Οταν παιζω φιφα μετα απο λιγο αρχιζει και κολλαει παρα πολυ.Κατεβασα το hwmonitor και η θερμοκρασια της gpu φτάνει μεχρι και 110 .Τι μπορω να κανω για αυτο?Eχω amd radeon hd 6470m

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα καταρχας προς το παρον δεν ξαναπαιζεις fifa ουτε οποιοδηποτε αλλο παιχνιδι,γιατι σιγουρα το λαπτοπ θα καει.Απο εκει και περα,πρεπει να μας αναφερεις μαρκα και μοντελο.Και αν υπαρχει εγγυηση ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελει γερο καθαρισμα εσωτερικα και φυσικά αν θελεις να σου ζήσει να μην το ξαναχρησιμοποιήσεις ΠΟΤΕ σε τετοιες επιφάνειες και να πάρεις μια βάση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο καθάρισμα θα γίνει αν αποσυναρμολιγίσεις το λαπτοπ. Αν νομιζει οτι το εχεις go for it.

Η ενναλακτική λυση είναι να μπλοκάρεις τον ανεμηστηρα του με μια οδοντογλυφίδα και να πας σε ενα βενζινάδικο που έχει πιεστικο αερα και να φυσήξεις μεσα απο τις γρύλιες! Αφου πρωτα φυσήξεις στον αερα για ένα δυο λεπτα ώστε να φύγει η υγρασία που πιθανοτητα να έχει μεσα το πιεστικο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασιακ το προβλημα με το συγκεκριμενο παιχνιδι το εχουν πολλοι νομιζω

http://answers.ea.com/t5/FIFA-13/FIFA-13-PC-micro-stuttering/td-p/92064

 

Sounds like Fifa 13 is causing the GC to overheat or some other problem with the overclock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σωστά τα λέει ο φίλος WalkerSW αλλά πολύ πιθανόν να χρειάζεσαι και αντικατάσταση πάστες θερμοαγωγιμες οπότε δεν νομίζω να γλυτώσεις το open case....

 

Δοκίμασε πρώτα τα υπόλοιπα που σου πρότειναν και βλέπεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1,5 χρονο.Λοιπον μαλλον φτεει οντως το φιφα 13 ...μετα απο 45 λεπτα παιχνιδιου η θερμοκρασια δεν ξεπερασε τα 60



Οποιος μπορει να με βοηθησει να κανω αυτο που του λεει ο τυπος αλλα με amd κάρτα που έχω πως γινεται?

http://wiki.ookla.com/view.php?id=20130327061536AAGJCa6

 

set the speed of gpu fan at 100% for temperatures above 50 degree C

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...