Προς το περιεχόμενο

Η Disney κλείνει τη LucasArts, Ακυρώνει τα Star Wars 1313 και Star Wars: First Assault


GhostRiderLSOV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το έγραψα και στο Νέο, άλλα ελπίζω τα 1313 και First Assault να δοθούν σε καλά χέρια και να κυκλοφορήσουν, ειδικά το 1313 έδειχνε πολλά υποσχόμενο.

 

Εκτός και αν ήταν μόνο ψιλό-CGI α λα Aliens CM, οπότε καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ενδιαφέρον για άλλο ένα LucasArts adventure -αλλά πάλι αν ισχύει αυτό, τότε επέλεξαν κάπως λάθος οδό - με remake δεν έχεις αντιπροσωπευτικά αποτελέσματα για την απήχηση που θα είχε ένας νέος τίτλος, και δυστυχώς το πρώτο Monkey Island SE έχει και διάφορα θέματα

 

Εμένα η γνώμη μου είναι ότι από το Monkey Island 3 και μετά, και σε αυτό συμπεριλαμβάνονται τα Special Editions, όλο το franchise έγινε πολύ καρτουνίστικο και παρόλο που πάντα το Monkey Island πάντα κουβαλούσε την "looney tunes" τρέλα του, το κλίμα προερχόταν και από τα σχετικώς σκοτεινά γραφικά και concept του παιχνιδιού.

 

Έβαλα την κοπέλα μου να παίξει το MI1 στην έκδοση Special Edition και το μετάνιωσα. Φαινόταν... σαχλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένας επικήδειος από το GT:

 

 http://www.gametrailers.com/videos/m9bm96/gametrailers-com-lucasarts-remembered
 

 

 

btw, έχω στο steam το SW pack και τώρα που είδα το βίντεο, πρέπει να παίξω ξανά Dark Forces και Outcast :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Outlaws. ;)

 

Το Outcast είναι άλλο. :P

 

όχι ρε συ, καλά το είπα, Jedi Knight II : Jedi Outcast

 

 

 

btw, τώρα που είπες Outlaw, τι μου θύμισες. Δεν το είχα τότε (με έναν pentium M αν θυμάμαι καλά), άλλα το είχανε φίλοι μου. Θυμάμαι χαρακτηριστικά το machine gun :D! Μάλλον πρέπει να το τιμήσω και αυτό!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

btw, τώρα που είπες Outlaw, τι μου θύμισες. Δεν το είχα τότε (με έναν pentium M αν θυμάμαι καλά), άλλα το είχανε φίλοι μου. Θυμάμαι χαρακτηριστικά το machine gun :D! Μάλλον πρέπει να το τιμήσω και αυτό!

 

Το βρήκες σε κανένα Digital Distribution outlet μήπως; Είχα χάσει στη μετακόμιση πριν απο λίγα χρόνια το CD και απο τότε ψάχνομαι να το ξαναβρώ :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το GOG γενικά έχει ένα... θέμα με τις (πρώην) LucasArts παραγωγές - απ'όσο γνωρίζω μέχρι πρόσφατα (October 2013) προσπαθούσαν να κλείσουν συμφωνία για release του κατάλογου της Lucas στο GOG, αλλά με το shuttering που έγινε μάλλον τέλειωσε και αυτό (έχω κρυφή ελπίδα όμως οτι η Disney - που δηλώνει πως σκοπεύει να κάνει outsource όλα τα game properties της - θα δει τα DRM-free releases ως καλή ευκαιρία να εκμεταλλευτεί τα πιο παλιά τους license).

 

To be honest, περίμενα να τα δω στο Steam μια απο αυτές τις μέρες, μια και η πλειοψηφία του καταλόγου της LucasArts είναι ήδη στο Steam Store (ειδικά μερικά απο τα φοβερά τους adventure games).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα ακόμη ωραίο βίντεο από GT: 

 

 

http://www.gametrailers.com/videos/zsf4y9/gametrailers-com-a-brief-history-of-lucasarts
 

 

btw, και στο Republic Commando περιμέναμε συνέχεια, άλλα δυστυχώς μάλλον δεν θα μάθουμε ποτέ τι απέγινε ο Praetorian :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...