Προς το περιεχόμενο

Προσφορά Φοιτητικού Ίντερνετ από την Vodafone


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά.. Η Vodafone δίνει μια προσφορά σε φοιτητές με 4.74Ε/μήνα και 4GB και το 3G stick δώρο. 

Θέλω να ρωτήσω το εξής. Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω μία σύνδεση για μένα πχ, και να διαμοιράζω το ίντερνετ τοπικά (στο σπίτι μου) και με άλλους υπολογιστές; 

Αν χρησιμοποιήσω κάποιο router για access point ή κάτι τέτοιο;

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να δώσεις διαφορά 40 ευρω και να πάρεις εξοπλισμο mi-fi που ειναι ουσιαστικα wifi hotspot!

 

το εχω και πραγματικά τα σπάει, ιντερνετ παντου!  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην σ ευχαροστω για την απαντηση σου..

Μπορεις να μου εξηγησεις λιγο παραπανω τι ειναι αυτο που λες ομως; Τι περιεχει ο εξοπλισμος mi-fi;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν απαντησα εξαρχης καθως θεωρησα οτι ήταν αρκετή η προηγούμενη απαντηση μου.

 

Υπαρχει μια συσκευη που βαζεις μέσα τη sim και γινεται wifi hotspot, όπως ακριβώς γινεται με τα ρουτερ στα οποία ωστόσο συνδέεις το καλώδιο δικτύου.

 

πιο πολλα μπορεις να δεις στο google, δεν εχει κάτι ιδιαίτερο που πρέπει να μάθεις... πας το παίρνεις το φορτίζεις (μπορεις να το χρησιμοποιείς ειτε μονιμα στη μπριζα ειτε με τη μπαταρία του που κραταει αρκετά μπορώ να πω)

 

http://www.vodafone.gr/portal/resources/media/minisites/091110/mbb-greece/how_vodafone.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μπορείς το USB modem το οποίο ήδη έχεις,

να το κουμπώσεις επάνω σε router που είναι συμβατό.

Έτσι θα έχεις και ενσύρματο και ασύρματο διαμοιρασμό του Φοιτητικού Συμβολαίου Mobile Broadband.

 

Επίσης αν έχεις/αποκτήσεις iPad 3+/Android tablet που να δέχονται κάρτες sim, μπορείς να τα κάνεις hotspots. ;)

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...