Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με μητρικη?drivers?καρτα γραφικων?


shadow1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το τελευταιο καιρο κατι δεν παει καλα με το pc μου και αυτο το καταλαβα απο το apb reloaded που παιζω.

κανονικα και συμφωνα με το requirments lab το παιχνιδι θα επρεπε να μπορω να το παιζω τελεια καθως διαθετω τα εξης

 

asus p5k/epu

sapphire hd 7770

intel core2quad q8300

6 gb ram

 

αυτα ειναι τα βασικα που χρειαζεται αυτο το παιχνιδι για να παιξει καλα οποτε ολα τα αλλα δεν εχουν σημασια σκληροι κτλπ.

 

εδω και κανα μηνα εχω παρατηρησει ενα παραξενο lag(δεν ειναι η καταλληλη λεξη για να το περογραψω).

Αυτο που παθαινω ειναι σαν διακοπες της ομαλοτητας του παιχνιδιου ενω το fps Μου παραμενουν πανω απο 50 και το latency μου στα 70ms.

 

μετα απο καμποσο googla-risma διαπιστωσα οτι καποιοι ειχαν το ιδιο θεμα στο gta με την συγκεκριμενη καρτα παρολαυτα ομως βρηκα καποια videaκια απο τυπους που παιζουν apb με hd7770 αψογαααααααααααα!!επικοινωνησα με την εταιρεια και μου ειπαν οτι οι nvidia ειναι καλυτερες απο τις amd στο συσκεκριμενο παιχνιδι γιατι περιεχουν physx και απλα πρεπει να κανω ypdate στους drivers .

 

το εκανα αλλα το αποτελεσμα παραμενει ολοιδιο.απο εκει και περα εχει ξεκινησει το μαρτυριο μου..

 

εχω κανει 7 φορες format και απο την αρχη τους τελευταιους drivers ξανα και ξανα,καμια διαφορα ομως.εχθες ειχα και μια μπλε οθονη μια φορα.καθε φορα που παω να περασω τους drivers μου εμφανιζει αυτο το μυνημα  που βλεπετε στην εικονα-αρχειο.

 

Να πω πως δοκιμασα να βαλω μια nvidia καρτα και η μητρικη μου δεν μου την αναγνωρισε κανα 2-3 φορες ενω στον αλλον υπολογιστη παιζει κανονικα.

 

Τωρα πραγματικα αναρωτιεμαι και ψαχνομαι για το τι φταιει γιατι ο υπολογιστης μου καπου εχει προβλημα και δεν ξερω που και τα λεφτα εχουν τελειωσει.

 

Φταιει

 

1.Η μητρικη?(χαιρετησε?)

2.Η καρτα γραφικων ειναι χαλασμενη?

3.Δεν παιρνανε σωστα oi drivers για καποιον λογο?

4.τα windows?

 

 

Οποιος μπορεσει και μου λυσει το προβλημα θα εχουμε μια μεγαλη κουβεντα για την ανταμοιβη του(μη περιμενει λεφτα δεν υπαρχει σαλιο χαχαχ)

post-163917-0-57292300-1365024491_thumb.png

post-163917-0-84393100-1365029871_thumb.png

Επεξ/σία από shadow1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως δεν δεχεται τους οδηγους η καρτα γραφικων σου,  για καποιο λογο ητε γιατι εχει προβλημμα ητε γιατι εχει το λογισμικο κατι

 

τα windows ειναι αυθεντικα;  αφου δεν περναει drivers πως παιζεις παιχνιδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο αυτο το σταδιο που βλεπεις στην εικονα ο οδηγος εγκαταστασης συνεχιζει κανονικα και κανει τους drivers install.τα windows δεν ειναι αυθεντικα(αν εννοεις αγορασμενα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα οποτε λες οτι συνεχιζει αλλα παρο ολα αυτα σκαλονει σε εκεινο το σειμειο και δεν θα επρεπε

 

αλλα παιχνιδια δοκιμασες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι αλλα εχω την εντυπωση πως δεν θα αλλαξει κατι.ολοι οι χρηστες του apb δεν εχουν προβλημα με amd-ati μονο με nvidia σειρα 600 σε μενα επεσε το λαχειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι δεν βαζεις και καποιο αλλο παιχνιδι πχ ενα απο τα καινουρια  που ειναι και της ειδιας της amd (far cry 3, tomb raider survival, bioschok infinite)   εαν εχεις δοκιμασε και ενα απο αυτα δεν εχεις κατι να χασεις,  επισης κανε και ενα τεστ την καρτα σου με καποιο διαγνωστικο

 

οπως το heaven

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η μλκεια ειναι πως η καρτα ειναι καινουρια.δεν τα εχω αυτα παιχνιδια γνησια.να πω επισης πως αυτο το παιχνιδι το επαιζα κανονικα με τα ιδια windows και με αλλη καρτα(nvidia 9800gtx).



το unigine heaven λες?



επισης οι drivers σε safe mode δεν παιρνανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ακριβως αυτο το προγραμμα λεω το δοκιμασες; 

 

 

δεν περνανε οι drivers σε safe mode;  αρα φτανουμε  στην καρτα γραφικων σιγα σιγα αλλα πρεπει να το σιγουρεψεις

 

επισης γιατι να τα εχεις τα παιχνιδια; πηγενε παρτα απο κανενα φιλο σου ή βρες κανενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το ετρεξα.ειχα σε ολη τη διαρκεια του video απο 20-45 fps η καρτα εφτασε στους 60 βαθμους μετα πατησα quit αφου με ξαναπηγε στην αρχη....οχι oi drivers δεν παιρνανε σε safe mode μου βγαζει error.θα επρεπε να παιρνανε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι κανονικα θα επρεπε να περνανε και σε safe mode ειχες αλλη καρτα γραφικων πιο παλια σε αυτο το pc;   αν ειχες εκανες καθαρη εκαθαριση απο οδηγους;  ποσο καιρο την εχεις αυτη την καρτα γραφικων;

 

απο την αρχη στο εκανε αυτο το προβλημμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι βεβαια ειχα αλλη καρτα.οχι δεν ειχα κανει με unistaller απλα απεγκατασταση αλλα εχω κανει αρκετα format .3-4 μηνες περιπου την εχω και στην αρχη θεωρω μου το εκανε απλα νομιζα πως ηταν του παιχνιδιου αλλα τελικα μαλλον ειναι δικο μου θεμα



στο heaven ειδα κατι κοληματα προς το τελος του video σαν αυτα που μου κανει στο παιχνιδι αλλα 3 μονο.θα πρεπε να προσεξω κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορείς να κάνεις τα πάντα εγκατάσταση από safe mode.Λογικό είναι να μην γίνεται.

 

 

στα υπόλοιπα είναι καθαρά θέμα drivers.ανέβασε ένα ss από την διαχείριση συσκευών αν μπορείς.

 

 

έχεις περασμένο sp1 ή όχι και τι win έχεις?χ64?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην εικόνα πάνω σου λέει ότι δεν εγκαταστάθηκε κάτι, οπότε και που προχωρά γίνεται μισή δουλειά.Κάτι λείπει.Βάλε ένα screenshot από διαχείριση συσκευών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...