Προς το περιεχόμενο

Η Disney κλείνει την Lucas Arts


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να τους καεί το βίντεο και όλοι οι υπολογιστές.

 

Και του Lucas επίσης.

 

Δεν είναι απλά κρίμα, είναι έγκλημα κατά της ανθρωπότητας.

 

Ελπίζω τουλάχιστον να γίνει κανένα θαύμα και αν πάρει η Telltale Games τα πλήρη δικαιώματα των monkey islands.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Dig

 

εγώ ξεκίνησα με αυτό...  συνέχισα με grim fandango και monkey islands :) 

 

όντως κρίμα αλλά τι να κάνεις? θα πορευτούμε με αυτά που θα υπάρχουν... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για κάποιο λόγο (περισσότερο βασίζεται σε υποθέσεις, but still) έχω την εντύπωση ότι από όλη τη LucasArts, η Disney ενδιαφερόταν περισσότερο για τα δικαιώματα των Monkey Islands. Δεν βλέπω να απαγκιστρώνεται σύντομα ή εύκολα από αυτά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την άλλη μπορεί να δούμε επιτέλους όλα αυτά τα fanmade adventures που είχε μπλοκάρει η ανάπτυξη τους λόγω κωλυμάτων του franchise από την Lucas Arts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότεροι εδώ αναφέρετε παιχνίδια των 80'σ και 90's που είχε βγάλει ο lucas arts και νομίζω κανένα τελευταίο. Τα τελευταία χρονιά το 90% των παιχνιδιών ήταν star wars....κάτι Ε δεν νομίζω ότι θα χάσει η βενετιά βελόνι με το κλείσιμο της ;), Tα Disney studios μπρίκια κολλάνε ; :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηστυχως παει και αυτο το καταπληκτικο στουντιο με πολυ ωραια παιχνιδια αλλα με πολυ κακο Management...Ειδικα μετα το old republic τοσο ωραιο παιχνιδι παει και το δινει στην EA...Τωρα τι να πρωτοθυμηθω απο την lucas το υπεροχο για μενα Grim fandango η το Dig η το Loom η την πολυ μεγαλη συλλογη απο star wars?Κριμα αλλα ας ειναι αν η disney χωσει χρημα θα δωσει καλα αποτελεσματα..

 

 

το KOTOR το εφτιαξε η Bioware οχι η Lucasarts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το KOTOR το εφτιαξε η Bioware οχι η Lucasarts.

Το swtor ελεγα εγω οχι το Kotor που το εδωσε η Lucasart τα δικαιωματα να το φτιαξει η bioware που ανηκει στην EA..Οχι οτι bioware δεν κανει θαυματα αλλα αμα εχεις απο πανω τους αχρηστους της EA οσο ναναι τα χασανε το παιχνιδι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το swtor ελεγα εγω οχι το Kotor που το εδωσε η Lucasart τα δικαιωματα να το φτιαξει η bioware που ανηκει στην EA..Οχι οτι bioware δεν κανει θαυματα αλλα αμα εχεις απο πανω τους αχρηστους της EA οσο ναναι τα χασανε το παιχνιδι

 

Εγώ πολυ φοβάμαι ότι η ΕΑ θα τη καταστρέψει τη Bioware. Θυμάσαι πως ήταν η Bioware το 2008 και πως είναι τώρα;

H EA είναι καρκίνωμα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιο λόγο (περισσότερο βασίζεται σε υποθέσεις, but still) έχω την εντύπωση ότι από όλη τη LucasArts, η Disney ενδιαφερόταν περισσότερο για τα δικαιώματα των Monkey Islands. Δεν βλέπω να απαγκιστρώνεται σύντομα ή εύκολα από αυτά. 

 

Τα  Μοnkey Island οπως και οι Pirates of the Caribbean ταινιες, βασιζονται στο ομωνυμο θεματικο παρκο της Disney και στο βιβλιο On Stranger Tides.

Μαλιστα ο σεναριογραφος της πρωτης POTC ταινιας ειχε φτιαξει το σεναριο για την κινηματογραφικη μεταφορα του Monkey Island, την οποια ετοιμαζε ο Lucas με τον Spielberg.

Ομως το project κολλησε και τελικα το σεναριο το εδωσε στην Disney, οπου κατεληξε να γινει η πρωτη POTC ταινια.

 

Τωρα που η Disney κατεχει και τα δυο IPs, ελπιζω να σκεφτει να φτιαξει μια Monkey Island ταινια που να διαδραματιζεται στο ιδιο POTC συμπαν.

Με κανα cameo του Jack Sparrow να δινει συμβουλες στον μαθητευομενο πειρατη Guybrush Threepwood. τι ωραια θα ηταν.

 

Το swtor ελεγα εγω οχι το Kotor που το εδωσε η Lucasart τα δικαιωματα να το φτιαξει η bioware που ανηκει στην EA..Οχι οτι bioware δεν κανει θαυματα αλλα αμα εχεις απο πανω τους αχρηστους της EA οσο ναναι τα χασανε το παιχνιδι

 

και το swtor η Bioware το εφτιαξε.

 

Εγώ πολυ φοβάμαι ότι η ΕΑ θα τη καταστρέψει τη Bioware. Θυμάσαι πως ήταν η Bioware το 2008 και πως είναι τώρα;

H EA είναι καρκίνωμα.

 

 

την εχει καταστρεψει ηδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...