Προς το περιεχόμενο

Η Disney κλείνει την Lucas Arts


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Loom!!! Το είχα τερματίσει αυτό στον 286 μου από 5 1/4 δισκέτες!! Είχε midi ήχο αν είχες κάρτα midi (δεν έιχα). Τι υπέροχη μουσική!

 

κλαψ.. μεγαλώσαμε. Τα παιχνίδια μας έγιναν αναμνήσεις... :(

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Loom!!! Το είχα τερματίσει αυτό στον 286 μου από 5 1/4 δισκέτες!! Είχε midi ήχο αν είχες κάρτα midi (δεν έιχα). Τι υπέροχη μουσική!

 

κλαψ.. μεγαλώσαμε. Τα παιχνίδια μας έγιναν αναμνήσεις... :(

Παντως να πω την αμαρτια μου...αυτο το θεμα φταιει και εβαλα dosbox και scummvm παλι! Αντιο κοινωνικη ζωη!!! :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα είχαμε λιώσει όλα τα παιχνίδια τους... όλα.... το ένα καλύτερο από το άλλο... και τα φτάναμε μέχρι το ΤΕΛΟΣ.... δεν τα παρατάγαμε στην αρχή σχεδόν όπως γίνονται με τα σημερινά.... και το ένα ήταν διαφορετικό από το άλλο.... σήμερα... όλα τα παιχνίδια είναι σχεδόν τα ίδια.... και η διαφορά μόνο στα γραφικά.... εκεί ποντάρουν και όχι στην πλοκή.... παλιές καλές εποχές.....

 

Κρίμα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας τώρα θα πει ό,τι θυμάται από την Lucasarts.

 

"Θυμάμαι που έπαιζα Day of the tentacle στο 14" monitor μου το καλοκαίρι του '94 τότε που δεν είχαμε internet και αγοράζαμε από το περίπτερο το pcm για να διαβάσουμε τις λύσεις του Τσούρι. Με την ευκαιρία να πω ότι το Pixel ήταν το καλύτερο περιοδικό του κόσμου."

 

Έι παιδιά, ξυπνήστε, ζούμε στο 2013. Τα τελευταία παιχνίδια της Lucasarts ήταν για τα μπάζα. Λογικό που την κλείσανε. Stop living in the past, μου θυμίζετε τους γέρους στα καφενεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...