Προς το περιεχόμενο

γαλλικο amazon


lostresam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το γνωρίζω αυτό φίλε μου,μάλιστα το πρότεινα σε φίλο πριν λίγες μέρες σε άλλο θέμα σε αυτή την ενότητα.Άρα συμφωνείς με αυτό που έγραψα στο παραπάνω ποστ,ότι κυρίως εξαρτάται από την διαχείριση που θα κάνεις εσύ και όχι από τον τύπο της κάρτας.Ο makfil υποστηρίζει ότι η χρεωστική είναι πιο ασφαλής από την πιστωτική απλά και μόνο επειδή συνδέεται με λογαριασμό τράπεζας που από μόνο του δεν εξασφαλίζει κάτι.

 

Επίσης να προσθέσω, οτι ο λογαριασμός της χρεωστικής, περαν απο το αυτο που είπες (να μην εχει χρήματα) πρέπει να μην εχει και την δυνατότητα υπερανάληψης γιατι τοτε τα πράγματα θα ειναι ακόμα ποιο δύσκολα σε περίπτωση κλοπής.

 

Την μεγαλύτερη ασφάλεια την προσφέρει το παυπαλ όταν πρόκειται για πιστωτικές κάρτες, χρεωστική κλπ

 

 

και ποτέ δεν βάζουμε οποιαδήποτε κάρτα σε site που δεν γνωρίζουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης να προσθέσω, οτι ο λογαριασμός της χρεωστικής, περαν απο το αυτο που είπες (να μην εχει χρήματα) πρέπει να μην εχει και την δυνατότητα υπερανάληψης γιατι τοτε τα πράγματα θα ειναι ακόμα ποιο δύσκολα σε περίπτωση κλοπής.Πολύ σωστά,και για να σε συμπληρώσω,ενεργοποιούμε και το ημερήσιο όριο αγορών αν υπάρχει (η δική μου χρεωστική έχει δυνατότητα ορίου)

 

Την μεγαλύτερη ασφάλεια την προσφέρει το παυπαλ όταν πρόκειται για πιστωτικές κάρτες, χρεωστική κλπ Εννοείται,όπου υπάρχει η δυνατότητα,πάντα paypal.

 

 

και ποτέ δεν βάζουμε οποιαδήποτε κάρτα σε site που δεν γνωρίζουμε Επίσης εννοείται,αν και εδώ επειδή μιλάμε για amazon,προσωπικά δεν έχω φόβο να βάλω οποιαδήποτε κάρτα.

 

offtopic

Χαίρομαι όταν με κάποιους υπάρχει εποικοδομητική συζήτηση και όχι απλά πετάμε ανακρίβειες και εξαφανιζόμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...