Προς το περιεχόμενο

απορία πειραιως visa κάρτας


Likehouse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να μην γίνει κανένα μπέρδεμα, αύριο θέλει ένα γνωστό μου πρόσωπο να μου στείλει κάτι λεφτά στον τραπεζικό λογαριασμό. Τι του δίνω τα ψηφία που είναι πάνω στην κάρτα? Η αυτά που είναι στο βιβλιαράκι πάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μα είναι πολλά καλύτερα να τα στείλω με φαξ...Τέλος πάντων Thx

 

Το IBAN είναι όλο το σύνολο των χαρακτήρων που πρέπει να δώσεις σε κάποιον για να σου βάλει χρήματα. Και για την Ελλάδα το IBAN αποτελείται απο 27 χαρακτήρες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αριθμο λογαριασμού να δώσεις και τράπεζα πάλι γίνεται.

Εκτός αν το κάνει διατραπεζικά οπότε δεν ξέρω αν χρειάζεται και ΙΒΑΝ.

 

Εγώ έχω μια άλλη απορία:

Στις online συναλλαγές μεταξύ διαφορετικών ατόμων με λογαριασμούς στην πειραιώς μέσω του winbank υπάρχει κάποια χρέωση?

Το έχει δοκιμάσει κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κατάθεση στο εξωτερικό χρειάζεται το iban. Αν είναι μόνο για Ελλάδα απλά τον αριθμό λογαριασμού.

 

 

Μεταφορά χρημάτων από λογαριασμό Πειραιώς σε Πειραιώς δεν έχει χρέωση. Αν κοιτάξεις στο winbank πάντα αναφέρονται οι χρεώσεις προτού οριστικοποιήσεις μια συναλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταφορά χρημάτων από λογαριασμό Πειραιώς σε Πειραιώς δεν έχει χρέωση. Αν κοιτάξεις στο winbank πάντα αναφέρονται οι χρεώσεις προτού οριστικοποιήσεις μια συναλλαγή.

 

Εννοείς και για μεταφορά σε λογαριασμό άλλου στην Πειραιώς ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταφορές: Μεταφέρετε χρήματα μεταξύ των λογαριασμών σας, ή και σε λογαριασμούς τρίτων εντός της Τράπεζας Πειραιώς εντελώς δωρεάν! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το IBAN χρειάζεται σε όλες τις συναλλαγές μεταξύ διαφορετικών τραπεζών. Τον απλό αριθμό τον χρησιμοποιείς για μεταφορές στην ίδια τράπεζα (από Πειραιώς σε Πειραιώς κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το IBAN χρειάζεται σε όλες τις συναλλαγές μεταξύ διαφορετικών τραπεζών. Τον απλό αριθμό τον χρησιμοποιείς για μεταφορές στην ίδια τράπεζα (από Πειραιώς σε Πειραιώς κλπ)

Χτες πηγε γνωστος μου στην Αλφα bank να βαλει 40€ στο λογαριασμο μου (της πειραιως). Του ειχα δωσει ΙΒΑΝ και ονομα/επωνυμο και του ειαν οτι θα κρατηθει 10€ προμηθεια επειδη ειναι σε αλλη τραπεζα,,, :fear:

Γιατι τοσα πολλα βρε παιδι μου;; :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που φτάσαμε να δίνουμε 10ευρα στην τράπεζα

για να κάνει τα αυτονόητα, λες και αλλάζει το νόμισμα.

 

τα έβαλε από λογαριασμό AB ή πήγε με 40ευρώ στο χέρι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες πηγε γνωστος μου στην Αλφα bank να βαλει 40€ στο λογαριασμο μου (της πειραιως). Του ειχα δωσει ΙΒΑΝ και ονομα/επωνυμο και του ειαν οτι θα κρατηθει 10€ προμηθεια επειδη ειναι σε αλλη τραπεζα,,, :fear:

Γιατι τοσα πολλα βρε παιδι μου;; :-(

10 ευρω προμηθεια για κατι που εχει 0 κοστος??? Λες και θα πανε τα 40 ευρω απο την αλφα στην πειραιως με φορτηγο με φερρυ μποτ

Βρισκουν και κανουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η alpha bank επίσης σε χρεώνει 10 ευρώ τον χρόνο αν έχεις κάρτα για ΑΤΜ. Δεν φτάνει δηλαδή που τους γλιτώνεις από εργατοώρες πρέπει να πληρώνεις κιολας.

Όταν μου το είπαν αυτό είπα δεν βγάζω και μετέφερα όλα μου τα χρήματα σε άλλη τράπεζα.

Κλέφτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...