Προς το περιεχόμενο

δεν βλεπω τιποτα στην οθονη .


kazdas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν έχεις άλλη κάρτα γραφικών βάλε την επάνω και δες πάλι. Ή βάλε βγάλε αυτή που έχεις ή δοκίμασε σε άλλη pci θύρα αν παίζει.

Και ψάξε γι' αυτό που σου είπα πιο πάνω αν υπάρχει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και επίσης βγάλε τής μνήμες και ξανά βάλτες στην θέση τους.

μου έχει τύχει για αυτό το λέω. ;)

τωρα ειδα το μνμα σου το εκανα και η μιτρικη χτυπουσε μπιπ οποτε ολα κομπλε απο δω

 

Αν έχεις άλλη κάρτα γραφικών βάλε την επάνω και δες πάλι. Ή βάλε βγάλε αυτή που έχεις ή δοκίμασε σε άλλη pci θύρα αν παίζει.

Και ψάξε γι' αυτό που σου είπα πιο πάνω αν υπάρχει κάτι.

τα χω κανει και τα ξανακανα πριν λιγο ψαχνω ψαχνω αλλα τπτ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα τα έχεις αλλάξει όλα εκτός μητρική και επεξεργαστή έτσι; Ή χάνω κάτι;

Τι μητρική και τι επεξεργαστή έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΠΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΘΑΡΟ ΜΥΑΛΟ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΓΤ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ . ΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΤΙ ΓΕΛΟΙΟ Κ ΝΑ ΜΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ . Η ΑΠΛΑ ΝΑ ΚΑΗΚΕ Ο ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΘΑΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ  :-)



ΟΠΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΘΑΡΟ ΜΥΑΛΟ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΓΤ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ . ΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΤΙ ΓΕΛΟΙΟ Κ ΝΑ ΜΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ . Η ΑΠΛΑ ΝΑ ΚΑΗΚΕ Ο ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΘΑΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ  :-)

εχω αλλαξει και μιτρικη κ επεξεργαστη αλλα σε αλλη μιτρικη απλα την εκαψα  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μου βρε τι μητρική και τι επεξεργαστή έχεις και αν είσαι απο Αθηνα. Αν είσαι απο Αθήνα και έχεις κάποιο socket απο αυτά που δουλεύω πέρνα να κάνουμε μια δοκιμή με mobo + cpu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου την δική σου μητρική πως την έκαψες ακριβως? 

το τροφοδοτικο το αλλου που ειχα μαλλον ειχα βραχυκυκλωσει δεν ρερω τι φαση την συνδεσα τελως παντων για να δω και ετρεξε κανονικα ωραια το εκλεισα και βαζω απανω και τν σκληρο και κανει ενα τσουφ κλεινω κατευθιαν το τροφοδοτικο και καηκε διπλα απο τα 4πιν ενα πραγματακι δν ξερω πως λεγεται μαλλον πυκνωτης , και μαυρισε κ ολας ετσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοινως μανταρα τα έχεις κανει. Μεχρι στιγμής κλαιμε σιγουρα μια μητρική και ένα τροφοδοτικο.

 

Δεν πιστεύω να συνδεσες το τροφοδοτικο αυτο μετα το συμβαν και στην αλλη μητρική?



Για βαλε φωτο απο ολο το hardware που έχεις μπροστά σου... μπας και δουμε τι γινεται. Κοντινες στα 24πινα τροφοδοτικών και μητρικών θα ήταν επίσης ευπρόσδεκτα!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εε ναι τα κανα μανταρα δν διαφωνω  :-)  . προς στιγμην παιδια εχω φτιαξει τν μιτρικη που τελικα ειχε καει ενα τρατζιστορακι  αλλαξα τροφοδοτικο οπως ειπα , επισης εφτιαξα τν καρτα γραφικων π ειχαν καει 2 πυκνωτες και τωρα εμφανιζονται στην οθονη ολα κανονικα απλα δεν αναγνωριζε τν δισκο τον αναγνωρισε τελικα και τωρα δεν μου αναγνωριζει τα cd kai dvd  εε θα το παλεψω κ αυτο κ μετα ενα φορματακι κ ειμαι ετοιμος :P ευχαριστω παντως που ασχοληθηκατε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε γιατί θα με κουφάνεις τώρα. Εφτιαξες την κάρτα γραφικών και την κούμπωσες στην πρώτη μητρική (όχι σε αυτή που έκαψες) και τώρα ανοίγει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης πισω απο την μιτρικη καπου ειχαι ξηθει κ ειχαι φυγει μια κορδελιτσα ( οσοι ξερουν θα καταλαβουν ) εβαλα λιγο καλαϊ και στις 2 μεριες κ το ενωσα με ενα καλωδιακι και λειτουργει τελεια 



Κάτσε γιατί θα με κουφάνεις τώρα. Εφτιαξες την κάρτα γραφικών και την κούμπωσες στην πρώτη μητρική (όχι σε αυτή που έκαψες) και τώρα ανοίγει;

εκαψα και τις 2 μιτρικες λεω . οπως και την καρτα γραφικων γιατι το τροφοδοτικο ηταν οτι να ναι . και ΠΕΤΑΞΑ ΤΟ ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ εβαλα αλλο και εφτιαξα καρτα γραφικων και μιτρικη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς να μου ανεβάσεις μία φώτο με το σημείο των κολλήσεων να δω κάτι;

οκ γτ να μν σ ανεβασω απλα θα περιμενειςλιγο

 

οκ γτ να μν σ ανεβασω απλα θα περιμενειςλιγο

 

 

μπορείς να μου ανεβάσεις μία φώτο με το σημείο των κολλήσεων να δω κάτι;

απλα μν με βαζεις να ξεβιδωσω τν μιτρικη θα σ βγαλω τν καρτα κ απο πανω απο τν μιτρικη αυτο π καηκε οχι το καλωδιακι π εβαλα απο πισω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εε ναι τα κανα μανταρα δν διαφωνω  :-)  . προς στιγμην παιδια εχω φτιαξει τν μιτρικη που τελικα ειχε καει ενα τρατζιστορακι  αλλαξα τροφοδοτικο οπως ειπα , επισης εφτιαξα τν καρτα γραφικων π ειχαν καει 2 πυκνωτες και τωρα εμφανιζονται στην οθονη ολα κανονικα απλα δεν αναγνωριζε τν δισκο τον αναγνωρισε τελικα και τωρα δεν μου αναγνωριζει τα cd kai dvd  εε θα το παλεψω κ αυτο κ μετα ενα φορματακι κ ειμαι ετοιμος :P ευχαριστω παντως που ασχοληθηκατε

φίλε μου ,πραγματικά με κούφανες :confused:

5 φορές το διάβασα και ακόμα ζαλίζομαι

 

Ο Μαγκάϊβερ συγγενής? :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...