Προς το περιεχόμενο

Windows 7 professional x64 or Windows 7 Ultimate χ64


SeXyMaGaS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάλησπερα παίδεια εχω μια απόρεια...κάποιοι λενε windows 7 professional x64 και καποιοι αλλη λενε κάλητερα Windows 7 ultimate x64 και εχω μπερδευτη τοσο πολλη που δεν ξέρω τι να εχω μόνιμο λογίσμικο στον υπόλογιστη μου

εδω ειναι τα στάστιστικα απο τον υπολογιστή που εχω

intel Core i5 3570 cpu@ 3.4ghz

Gigabyte Techology B75M-D3H

8GB RAM DDR3

NVIDIA GeForce 210 

τι γνωμη σας?

εύχαριστο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι διαφορές είναι αυτές

http://windows.microsoft.com/el-gr/windows7/products/compare#T1=tab01

 

Οποια και να εγκαταστήσεις -αρκεί να είναι τα 64άρια, καθώς έχεις πάνω από 4GB ram- θα είσαι οκ.

Προφανώς αναφέρουν τα ultimate διότι βρίσκονται λίιιιγο πιο εύκολα απο τα professional.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα εβαζα τα professional στη θεση σου γιατι θεωρω οτι δε χρειαζομαι τις επιπλεον γλωσσες [εννοω κινεζικα αραβικα αλαμπουρνοχαβανεζικα] που προσφερει ,ουτε το bitlocker ειχα χρησιμοποιησει μεχρι πριν λιγο καιρο που τα ειχα. [τα ειχα σχεδον απο τοτε που πρωτοβγηκε το crack τους ,το οποιο μου ειχε δειξει ο φιλος πιο πανω

edit: η φιλη πιο πανω χαχαχαχααα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον αλλή μου λέγανε οτι για παίχνδια ειναι κάλητερα τα ultimate αλήθεια ειναι ?

Όχι προφανώς. Μπορείς να δεις στο link που έβαλε η karmen πως ουσιαστικά οι διαφορές τους είναι ελάχιστες, και μάλλον δεν σε αφορούν (σαν home user). Αλλάγή γλώσσας γίνεται σε όλες τις εκδόσεις Windows 7 (είτε με το Vistalizator, που όμως έχει ένα θέμα με το SP1 και μερικά activators, είτε με τον παραδοσιακό τρόπο (cmd) που δουλεύει παντού και πάντα), απλά στα Windows 7 Ultimate γίνεται με ένα click.

Σαφώς, όπως είπαν και πιο πάνω, το iso της ultimate το βρίσκεις πολύ πιο εύκολα στο internet, αλλά με βαθύτερο ψάξιμο βρίσκεις και πακετάκια με όλες τις εκδόσεις untouched. Επίσης, υπάρχουν και τα official mirrors της microsoft στο digiatal river.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...