Προς το περιεχόμενο

Αγορά κομματιών για gaming pc


BiZi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπως το έγραψες έτσι φάνηκε, γι' αυτό έβαλα και την παρένθεση στο μήνυμά μου.

Συμφωνώ ότι έχει απέναντι seasonic και το ποστ σου ουσιαστικά είναι το ποστ μου λίγο πιο πάνω.

Απλά έγραψα για να ξεκαθαριστεί το θέμα Channel Well Technology.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο κουτι εχω βρει αυτο

 

http://www.skroutz.gr/s/1688270/Aerocool-XPredator-White-Edition.html
 

μηπως ξερει κανενας κουτι με 8 θεσεις για case fans αλλα 10-15 ποντους πιο κοντο;;; γιατι με βλεπω να πηγαινω και για καινουργιο γραφειο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για καλη ψυξη... εχω δει και με 3 ή 4 θεσεις για case fans αλλα φοβαμαι οτι δεν θα ψυχουν πολυ καλα το συστημα..... γι'αυτο προτιμω καποιο κουτι με αρκετες θεσεις και σχετικα προσιτο (μην ξεπερασει τα 150 ευρω)...Αλλα μαλλον θα μονταρω το γραφειο που εχω (θα βγαλω το συρταρι και τη βαση του που εχει στα δεξια) και θα περισσευουν 13 εκατοστα απο τη κορυφη του κουτιου μεχρι την επιφανεια του γραφειου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να το γεμίσεις με fans ένα κουτί δε σημαίνει ότι θα έχει καλύτερες επιδόσεις στο θέμα θερμοκρασιών.

Από ένα σημείο και μετά η προσθήκη fans δίνει μόνο επιπλέον θόρυβο και τίποτα άλλο.

Οπότε μετά απο αυτό που είπες για το γραφείο μένεις σε αυτό που διάλεξες; (εννοώ αυτό με την αφαίρεση του συρταριού)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ειναι που θα βγαλω και θα μεινει χωρος (ναι θα μεινω σε αυτο που διαλεξα).... βασικα στη μ***α που εχω και αποκαλω laptop (toshiba sattelite a210-19α:http://www.toshiba-greece.com/discontinued-products/satellite-a210-19a/)εχει ενα fan απο κατω και αυτο με το ζορι κανει δουλεια οποτε δεν θελω να εχω παρομοιο προβλημα με τον πυργο....

post-263135-0-76211900-1365339231_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η όλη λογική που στήνει κάποιος ένα gaming pc, πρέπει να βασίζεται πάνω στην κάρτα γραφικών. Πια παιχνίδι-α γουστάρεις τρέλα; Μπες YouTube και σε διάφορα site , δες τι fps βγάζουν με τις διάφορες κάρτες που κυκλοφορούν. Αποφάσισε σύμφωνα με το budget σου πόσο θα στοιχίσει η κάρτα που θα πάρεις σε συνδιασμό με όλο το hardware που θα μπορεί να την υποστηρίξει,σκέψου διάφορες παραμέτρους όπως μελλοντικό cf κ.λ.π.

Εχε υπόψιν ότι ένας πανάκριβος 3770k vs έναν τίμιο 6300 σε συνδυασμό π.χ με μια 680 η 7970 η διαφορά τους στα παιχνίδια ειναι μπαρμπούτσαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη συγκρίνεις μήλα με πορτοκάλια όμως.

Αλλιώς είναι ένα λαπτοπ και αλλιώς ένα pc case.

Δεν περιορίζουν μέσα στον ίδιο χώρο το hardware.

τελικά δεν μου απάντησες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη συγκρίνεις μήλα με πορτοκάλια όμως.

Αλλιώς είναι ένα λαπτοπ και αλλιώς ένα pc case.

Δεν περιορίζουν μέσα στον ίδιο χώρο το hardware.

τελικά δεν μου απάντησες.

 

ναι θα μεινω σε αυτο που εχω διαλεξει  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...