Προς το περιεχόμενο

Μεγαλο προβλημαα


γιωτα_13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν ηξερα που να βαλω το παρακατω προβλημα αλλα ειμαι σε απογνωση, αν παθει κατι ο υπολογιστης μου θα πεθανω μαζι του χαχα :Ρ

ειδα οτι εχουν απαντηθει πολλα θεματα εδω και εκανα εναν λογαριασμο μολις τωρα για να ρωτησω ,μηπως και μπορειτε να βοηθησετε 

 

ο h/p εχει τα εξης προβληματα

1. δεν bootarei πολλες φορες, εκτος και αν το κλεισω και προσπαθησω μετα απο κανενα 20λεπτο

2, στην αρχικη αρχικη οθονη μου εμφανιζει ενα μηνυμα το οποιο λεει: OC failed, please go to settings και τα λοιπα...

3. αν τον ακουμπησω λιγο με το γονατο μου ή τον κλοτσαω πολυ ελαφρα, κλεινει ή κανει επανακινηση (σπανια) 

4. στα ξαφνικα παγωνει, και δεν μπορω να κανω τιποτα παραμονο επανακινηση οπου δεν θα bootarei

5. μια φορα ενω παγωσε και εβγαλε μπλε οθονη, μια φορα ομως και για πολυ λιγο

6. κλεινει μονος του ή κανει επανακινηση μονος του!!!

 

 

ειμαι λιγο ασχετη με αυτα, ξερω τα βασικα πραγματα και λιγα παραπανω αλλα πραγματικα δεν μπορω να ακταλαβω τι εχει παιχτει

ενας προγραμματιστης μου ειπε σκληρο δισκο(δεν παιζει να μου εδινε σημασια οταν του τα ελεγα)

ενας αλλος προγραμματιστης (μνημες και μητρικη) 



παγωνειιι συνεχειααααααααααααααα. τα νευρα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Για αρχή κλείσε το τροφοδοτικό από πίσω και βγάλε την μπαταρία από την μητρική και πάτα 5-6 φορές το power on. Έτσι θα γυρίσει το bios σε default ρυθμίσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώτα ο υπολογιστής απ'οτι φαίνεται αγοράστηκε έτοιμος από κάποιο κατάστημα,αλλά μάλλον και από τότε δεν έχει την ανάλογη φροντίδα,οπότε ένα φορουμ ελάχιστα θα σε βοηθήσει αφού σίγουρα απο αυτά που λες θέλει καθάρισμα κ αλλαγή τροφοδοτικού αλλά και έλεγχο ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ ο υπόλοιπος..

Οπότε πάρε μια ιδέα αφού μπήκες στον κόπο και έκανες και εγράφη γι'αυτο,(καλωσόρισες) αλλά αφού όπως λες είναι κ τοσο σημαντικός για εσένα καλύτερα ν'απευθηνθεις σε κάποιον έμπιστο τεχνικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω αλλαξει πολλα πραγματα μεσα, τον εχω 5 χρονια(ειναι συναισθηματικη η αξια:ρ ) 

εχω αλλαξει τροφοδοτικο, καρα γραφικων, ram, και γενικοτερα αρκετα πραγματα 



και τον καθαριζω στην ωρα του  :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλωσόρισες Γιώτα :)

Η ψήκτρα πατάει καλά? (σε αυτό μπορεί να οφείλετε η επανεκκίνηση). Τα βήματα που σου είπαν τα παιδιά ποιο πάνω τα έκανες?

Πάστα έχεις αλλάξει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο που φαινεται να προερχεται κυριως το προβλημα? μητρικη?

 

οχι αυτο με την μπαταρια δεν το εκανα ακομα

και το εδωσα χθες στο προγραμματιστη ο οποιος ισχυριστηκε πως δεν βρικε κατι.. μπορει να μην τον ανοιξε καν. αν και για καποιο περιεργο λογο επιμενει πως θελει αλλαγη ο σκληρος δισκος

απο το βλεπω δεν υπερθερμαινεται και επισης δνε ξερω τι ειναι παστα :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω αλλαξει πολλα πραγματα μεσα, τον εχω 5 χρονια(ειναι συναισθηματικη η αξια:ρ ) 

εχω αλλαξει τροφοδοτικο, καρα γραφικων, ram, και γενικοτερα αρκετα πραγματα 

 

και τον καθαριζω στην ωρα του  :wacko:

Τότε το μόνο που πρέπει ν'αλλαξεις ακόμα είναι το Servis που το πηγαίνεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχ το εχω σκευτει σοβαρα, αλλα ειναι κοντα στο σπιτι μου, και ειναι φιλος και φτιαχνει τον υπολογιστη απο τοτε που τον εχω και ειναι λιγο καπως εφοσον ξερει τωρα το προβλημα να τον παω αλλου:/ δεν ξερω αλλα ντρεπομαι λιγο, γιατι τον βλεπω και συχνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν αρχικά κατέβασε το HD Sentinel και το HWMonitor και ανέβασε και από τα 2 Print Screen (άμα δεν ξέρεις στείλε pm). Τα βλέπουμε αυτά και συνεχίζουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο σκληρός σου είναι σε άθλια κατάσταση... Φυσικά και πας για νέο σκληρό αλλά κάνε και αυτό με την μπαταρία...



Επίσης ρίξε και ενα FULL καθάρισμα (και στον front ανεμιστήρα) γιατί είναι λίγο υψηλές οι θερμοκρασίες του σκληρού έτσι όστε όταν πάρεις νέο να αποφύγεις τυχόν υψηλές θερμοκρασίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...