Προς το περιεχόμενο

Οθονη 23΄΄ η 27΄΄?


vegeth

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

απαντάω σε 2 παιδιά και ειναι συνέχεια της συζήτησης αμα δείτε στη προηγούμενη σελίδα παιδιά. απλά εγω ειχα πει τη γνωμη μου οτι 27αρα ειναι μια χαρα και απο κοντα για games και δε νομιζω οτι βλέπει κανεις τα pixel και πήρα ειρωνικές απαντήσεις απο τους ειδικούς εδω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχθρος του καλου ειναι το καλυτερο ...Τιποτα δεν ειναι απολυτο ,προφανως και το 1440p ειναι καλυτερο απο το 1200p σε 27αρα οπως και το 1600p ειναι καλυτερο απο το 1440p .Το 1200p παντως σε 27αρα δεν δειχνει pixel και αυτο απαντησα και στο φιλο .Ασε που και 1440p να εχεις native αν δεν εχεις καλη gpu παει ακλαφτο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμφατικος χαρακτηρισμος ηταν ...Σου ειπα προφανως και δεν υπαρχει το τελειο ,απο εκει και περα το αν εσυ δεν θελεις να την χρησιμοποιεις σαν λεξη ειναι αλλο θεμα .Εξαλλου δεν τεθηκε θεμα συγκρισης 1200p 1440p απο την αρχη του thread so τουλαχιστον εδω μιλαμε σε ενα απολυτο συστημα κρισης για το 1080p-1200p και κατα ποσο λειτουργει καλα μεσα σε 23'' ή 27'' .Με βαση λοιπον αυτο το θεμα εγω λεω οτι το 1200p ειναι τελειο για τις 27''.Σε αλλο thread που θα λεει συγκριση 1440p-1200p εκει θα αλλαξουν προφανως παλι οι συσχετισμοι :).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναρμολογω καινουργιο  pc για γενικη χρηση ,gaming internet movies,και εχω κολλησει στην οθονη μεταξυ 23΄΄ και 27΄΄.Φοβαμαι μηπως η 27 ειναι πολυ μεγαλη και δεν θα βολευει απο την αλλη η 23 μικρη.Τι με συμβουλεύεται?ευχαριστω

 και οι δυο οθονες ειναι 1920x1080

 

Φιλε καλησπερα.

 

απο την στιγμη που αναφερεις την λεξη "gaming" στις αναγκες σου,απαγορευετε ΔΙΑ ΡΟΠΑΛΟΥ το 16:9

 

Οσο μπορεις να φας σουπα με πιρουνι,αλλο τοσο μπορεις να παιξεις και παιχνιδι σε 16:9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το συμπέρασμα από πού ακριβώς το έβγαλες;

 

Το 16:9 ελέω κονσολών και τηλεοράσεων είναι το στάνταρ πλέον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...