Προς το περιεχόμενο

Canon SX 260 HS Vs Sony Cyber-shot DSC-HX5V ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ;;;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΔΙΑ . ΠΟΥΛΗΣΑ ΤΗΝ 

Sony Cyber-shot DSC-HX5V

ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΗΝ CANON. 

 

ΕΒΓΑΛΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΩΤΟ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΤΥΧΑΙΑ ΤΑ MB ΤΩΝ ΦΩΤΟ .

 

Η SONY ΕΒΓΑΖΕ ΣΤΑ 3.5-4.5 MB 

 

ΚΑΙ Η CANON 2.5 -3,5 MB

 

 

 

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ Η 10,1 MP ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ MB ΑΠΟ ΤΗΝ 12.1 ;;;;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φίλε μου, γίνεται. Έχει να κάνει με τη συμπίεση jpeg και με αυτά που φωτογραφίζεις. Αν βγάλεις πχ τον ουρανό, μπορεί η φωτογραφία να είναι 600kb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φίλε μου, γίνεται. Έχει να κάνει με τη συμπίεση jpeg και με αυτά που φωτογραφίζεις. Αν βγάλεις πχ τον ουρανό, μπορεί η φωτογραφία να είναι 600kb.

Φωτογραφισα τα ιδια πραγματα γιαυτο μου φανηκε περιεργο !!! Μηπως η Canon κανει μικροτερη συμπιεση με μεγαλυτερα MP ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά σε όλους!

Για να μην ανοίγω άλλο θέμα και μιας και γίνεται λόγος για τα αρχεία των φωτογραφικών μηχανών θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ κάτι. Και για να γίνω πιο συγκεκριμένος, πρόσφατα αντικατέστησα την Canon Ixus 70 με μια Canon Powershot SX230. Με την Ixus είχα τραβήξει ένα αριθμό φωτογραφιών και όλες έχουν αποθηκευτεί στο σκληρό μου δίσκο με την προεπιλεγμένη ονομασία που έδινε η μηχανή δηλαδή IMG_XXXX (όπου ΧΧΧΧ συνεχόμενη αύξουσα αρίθμηση). Αυτό που θα ήθελα είναι να ρυθμίσω την νέα μου μηχανή, την SX230 να συνεχίσει την αρίθμηση από τη τελευταία φωτογραφία που τράβηξα με την Ixus. Φαντάζομαι πως κάτι τέτοιο γίνεται αλλά δεν έχω βρει το τρόπο.

Η κάρτα που χρησιμοποιώ είναι η ίδια που χρησιμοποιούσα και στην Ixus αλλά νομίζω ότι δεν παίζει κάποιο ρόλο σε αυτό που ψάχνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...