Προς το περιεχόμενο
zoranb

βάση χαρτιού κουζίνας

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να φτιάξω μια βάση για χαρτί κουζίνας αλλά βάση για τα ρολά αυτά που είναι king size, και όχι τα κλασσικά. Το πρόβλημα είναι πως θέλω η βάση να στηρίζεται κάτω από το ντουλάπι να είναι παράλληλη με το έδαφος και όχι κάθετη σε αυτό, αλλά δεν βρίσκω και τέτοιες ώστε να χωράνε τόσο μεγάλα ρολά κουζίνας. Για να την έκανα με πτυσσόμενα μπράτσα έχει κανείς καμιά ιδέα;

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω αυτο σκεφτηκα σαν αυτα που εχουν στα μπανια για τις πετσετες, κοβεις τον κυλινδρο στα μετρα σου και το βιδώνεις στο τοιχο

• Like 1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Στον τοίχο δεν θέλω, πρέπει να κρέμεται από το ντουλάπι της κουζίνας (το κάτω μέρος, δίπλα στα σποτάκια καταλαβαίνεις) γιατί η πλάτη είναι corian και δεν θέλω να τη χαλάσω και να την τρυπήσω!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δεν ξερω πως ειναι το ντουλαπι σου ακριβως αλλα οπου δεν θελουμε να τρυπησουμε κολλαμε.Η ψιλοκολλαμε (πχ με μια ταινια διπλης οψης ,χαρτι θα κρεμεται ) αν θελουμε την επιφανεια ανεπαφη μετα.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Πρέπει να βρώ μια βάση που να μην κινείται μπρός πίσω σαν κούνια ώστε να είναι σταθερό το χαρτί, σκέψου πως μιλάμε και για μεγάλο ρολό!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Χωρις σχεδιο δεν βγαζουμε ακρη

Ενα τετοιο θες , τωρα πως και που  θα ειναι κολλημενο-βιδωμενο εσυ ξερεις.

samuelheathtoiletroll.jpgL-ShakerToiletPaperHolder.JPG

• Like 2

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Φτιάξε το δεξιά στα μέτρα σου δεν είναι δύσκολο, 3 κομμάτια και το κολλάς και με ταινία αφου έχει μεγάλη επιφάνεια πίσω

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Πολύ καλό όλα καλά, οκ το φτιάχνω με ξύλο αλλά το αντίστοιχο ρολό που το βρίσκω;

Σιδερενιος σωληνας . plexiglass , πλαστικος , τρυπιο εσωτερικα η οχι.Βασικα ειναι και η διατομη του ρολου -χαρτιου που εχεις.Στα γρηγορα και στα φθηνα παντως μου ερχεται αμεσως το ξυλο για φτυαρια (αν χωραει ο ρολος ) .Κοψιμο , τρυπημα με τρυπανι στις ακρες ,κολληση  δυο  σιδερακια, οπως ειναι η κατασκευη για το χαρτι υγειας.Στα γρηγορα ξαναλεω.

Για κοιτα και αυτο το στυλακι

http://www.goclean.gr/index.php?pageid=1&prod_id=1314

• Like 1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Τα σιδεράκια στο ξύλο οκ να τα βάλω αλλά με κάποιο τρόπο θα πρέπει να μπορώ να βάζω/βγάζω το ρολό, να μην είναι σταθερά δηλαδή!

Όσο για το στυλάκι ενδιαφέρον αλλά θα την ήθελα πιό μίνιμαλ!

Σιδερενιος σωληνας . plexiglass , πλαστικος , τρυπιο εσωτερικα η οχι.Βασικα ειναι και η διατομη του ρολου -χαρτιου που εχεις.Στα γρηγορα και στα φθηνα παντως μου ερχεται αμεσως το ξυλο για φτυαρια (αν χωραει ο ρολος ) .Κοψιμο , τρυπημα με τρυπανι στις ακρες ,κολληση δυο σιδερακια, οπως ειναι η κατασκευη για το χαρτι υγειας.Στα γρηγορα ξαναλεω.

Για κοιτα και αυτο το στυλακι
http://www.goclean.gr/index.php?pageid=1&prod_id=1314

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.