Προς το περιεχόμενο

Σύνδεση VDSL (?)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

 

Θέλω να ρωτήσω αν είναι possible (δεν θυμάμαι την λέξη στα Ελληνικά!!!), να βάλω 50άρα σύνδεση στην Πυλαία Θεσσαλονίκης αλλά χωρίς να περάσουν τηλεφωνική γραμμή και καλώδια (κάτι σαν δορυφορική σύνδεση). 

 

Ευχαριστώ πολύ,

podx4g

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 mbit σε δορυφορικη δεν εχω ακουσει.επισης ακομα και αν υπαρχει θα εχεις με το δορυφορικο ενα τεραστιο προβλημα.τρελλο ping 400-500 ms.

μετα σε 3g 4g αν εχεις δικτυο που παλι δεν θα παιξεις 50 αρα αλλα λεμε.αν θες 50αρα 50αρα vdsl και αν υπαρχει υποστηρικη κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

α.ρωτας τον οτε αν μπορει να σου δωσει vdsl εκει που εισαι ειτε διαμεσω αστικου κεντρου ειτε διαμεσω kv.αν γινεται μπορει να παρεις και 50αρα.αν δεν γινεται θα πας σε adsl μεχρι 24 τοτε η vdsl μεχρι 30.κοστος θα σου πουν τιμες αναλογα τι μπορεις να παρεις.μπορεις και απο αλλο Provider οχι μονο οτε.β.γιατι υποχρεωτικα 50αρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσέκαρε και την  Wind καθώς έχω ακούσει από πολλούς πως έχει πολύ καλές τιμές και αρκετά καλό δίκτυο 

όντως εχει πολύ καλή προσφορά για vdsl-και εγώ έχω αρχίσει να το ψήνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως εχει πολύ καλή προσφορά για vdsl-και εγώ έχω αρχίσει να το ψήνω...

Τα +10 ευρώ στο ήδη υπάρχον πακέτο δεν είναι τίποτα μπροστά στις ταχύτητες που σου προσφέρει το VDSL !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσέκαρε και την  Wind καθώς έχω ακούσει από πολλούς πως έχει πολύ καλές τιμές και αρκετά καλό δίκτυο 

Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα. Ιδίως για τις ταχύτητες του VDSL αξίζει τον κόπο με τα χίλια να κάνεις σύνδεση Wind και να πληρώνεις μόλις 10 ευρώ το μήνα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως εχει πολύ καλή προσφορά για vdsl-και εγώ έχω αρχίσει να το ψήνω...

ναι ναι ψήστο αν θες να κλείσεις το σπίτι σου :P Εβαλε ο φίλος μου και είναι τόσο ενθουσιασμένος από την ταχύτητα που δεν ξεκολλάει α΄πό τα online games  :cry:  :cry: αιτία χωρισμού to vdsl  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί υπάρχει αστέρι διπλα στο "για έναν ολόκληρο χρόνο*" κάτω από την Online προσφορά της wind και δεν εξηγεί τι επισημαίνει; έχει βρει κάποιος την παραπομπή; παντού υποσημειώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα. Ιδίως για τις ταχύτητες του VDSL αξίζει τον κόπο με τα χίλια να κάνεις σύνδεση Wind και να πληρώνεις μόλις 10 ευρώ το μήνα ;)

Δεν είναι 10 ευρώ τον μήνα.Είναι +10 ευρώ/ανά μήνα στο πρόγραμμα που έχεις.

Κι αν ήθελα να βάλω vdsl,στη wind δε θα πήγαινα.Τι να την κάνω την 50άρα αν τα pings με εξωτερικό είναι λίαν επιεικώς χάλια;

Αν είχα καμπινάτο θα πήγαινα hol λόγω τιμής,αλλιώς cyta λόγω περισσότερης εμπειρίας σε σχέση με τους άλλους, κι ας μην μπορούσα να βάλω το δικό μου ρούτερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά και τα pings της HOL δεν είναι κάτι αξιόλογο, άσε που δεν δίνει fastpath...

 

Ωραίο ανέκδοτο παντως να μην δίνει Fast Path , ήθελα να ξερα με ποιο σκεπτικό.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά και τα pings της HOL δεν είναι κάτι αξιόλογο, άσε που δεν δίνει fastpath...

 

Τη hol δεν την προτείνω με την καμία. Από θέμα αξιοπιστίας και ειδικά για παρακολούθηση βίντεο (Youtube, vimeo κ.λπ.), έχει τεράστια θέματα. Θεωρώ ότι συνολικά δεν έχει κάτι σημαντικό να προσφέρει - με Wind έλυσα τα όποια προβλήματα και κυρίως δεν έχω κολλήματα με τη σύνδεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη hol δεν την προτείνω με την καμία. Από θέμα αξιοπιστίας και ειδικά για παρακολούθηση βίντεο (Youtube, vimeo κ.λπ.), έχει τεράστια θέματα. Θεωρώ ότι συνολικά δεν έχει κάτι σημαντικό να προσφέρει - με Wind έλυσα τα όποια προβλήματα και κυρίως δεν έχω κολλήματα με τη σύνδεση.

και η wind τρωει θαψιμο απο πολλοτς για χαλια Ping Κτλ σε μερικες περιοχες(dslam πιτα μαλλον)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...