Προς το περιεχόμενο

Ρεκτιφιέ κινητήρα - κόστος.


Alchemist`

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παίδες... Επειδή έκανα ερωτήσεις σε σχετικά καταστήματα και έχω ακούσει τα άπαντα από τιμές, υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει πόσο θα μου κοστίσει ένα ρεκτιφιέ (εννοείται ενδεικτική τιμή)...

 

Το κόστος έχει κάποια σχέση με κυβικά/τούρμπο?

 

Συγκεκριμένα θέλω να το κάνω σε έναν κινητήρα 2000cc από Celica GT4 (ST185,  1991-93)

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Υ.Γ. βρήκα αρκετά ποστ στο google αλλά τα περισσότερα είναι από ~2009 οπότε δεν ξέρω κατά πόσο ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "ρεκτιφιέ" δεν είναι κάτι συγκεκριμένο, μπορεί να είναι από έναν απλό έλεγχο του καπακιού για ρήγμα μέχρι και ολική ανακατασκευή κινητήρα ή και βελτίωση. Γίνε πιο συγκεκριμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "ρεκτιφιέ" δεν είναι κάτι συγκεκριμένο, μπορεί να είναι από έναν απλό έλεγχο του καπακιού για ρήγμα μέχρι και ολική ανακατασκευή κινητήρα ή και βελτίωση. Γίνε πιο συγκεκριμένος.

 

ρεκτιφιέ στους κυλίνδρους + νέα πιστόνια (αναγκαστηκά) ... Ολική ανακατασκευή στην ουσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρεκτιφιέ στους κυλίνδρους + νέα πιστόνια δεν είναι ολική ανακατασκευή, επισκευή θα την έλεγα. Πιστόνια, φλάντζες, μέταλλα, αναλώσιμα, ρεκτιφιέ και μηχανικός στη καλύτερη ξεπερνούν τα 1.000€.

Επεξ/σία από Joshua21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...