Προς το περιεχόμενο

καινουργιο PC 350-400 Ευρω


gkarabid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλο το σύστημα με έναν 5800Κ,2x4 ram,ssd,2 σκληρούς κλπ καταναλώνει 146w σε διπλό stress test...http://www.insomnia.gr/topic/449437-piledriver-preview/page-80?do=findComment&comment=52171610

 

Υπάρχουν και μετρήσεις και σε άλλα forum και σελίδες που βγάζουν παρόμοια νούμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν χρειαζετε να βαλεις καλη καρτα βαζεις μια 6670 την καλητερη με κανενα 100αρικο και κανει crossfire με τον επεξεργαστη και τελος

Όπα δεν το ηξερα αυτο μια ξεχωριστη καρτα μπορει να ειναι crossfire με μια ενσωματομενη, και στην περιπτωση μας την APU with Radeon HD 7660D. Συνδιασμος αυτον τον δυο καρτων δινει καλα αποτελεσματα - δυναμη -  ,σε σχεση με 7770-650 (κολημενος εγω με αυτες )που σκοπευω να βαλω και στους δυο υπολογιστες  αργοτερα? 

 

 

 

Άμα δε σκοπεύεις να βάλεις καμμιά μεγαλούτσικη κάρτα αργότερα βάλε http://www.skroutz.gr/s/2850579/Corsair-VS-Series-VS350.html με 1866 μνήμη.

Ευχαριστω αλλα θα μεινω σε αυτο το τροφοδοτικο μονο και μονο τον υπολογιστη που αγορασα απο το πλαισιο με μαρκα τροφοδοτικου τουρπο εξ 450w με περιοριζει αρκετα (με φοβηζει περισσοτερο ) για μια αναβαθμισει καρτουλας αργοτερα. Ξερω τωρα οτι συκρινουμε ανόμοια πραγματα ως προς την αποδοση του καθενος αλλα τα 350w λιγα μου φαινονται και ας ειναι σε αποδοσει ισο και καλυτερο απο το τουρμπο εξ 450w. Τωρα για της καρτουλα ειναι αυτες που αναφερα και προηγουμενος και βλεπω οτι θελουν 400-450w για σωστη αποδοση. 

 

350w ειναι παρα πολυ μικρο ακομα και χωρις καρτα γραφικων μονο ο επεξεργαστης θελει 110w

 

τροφοδοτικο μπορει να βρει και απο αγκελιες με κανενα 30αρι 500w+

Ειμαι υπερ στην αγορα μετχ περιφερειακου  για υπολογιστη --  δυο μικρους netbook που εχω τα πηρα απο αγγελιες-- αλλα βλεπεις τον υπολογιστη υπολογιζω να το στησουν τα παιδια του καταστηματος οπου θα κανω την παραγγελια.

 

 

Για της αλλαγες που εκανα παιδια σχετικα με την μνημη και τον ανεμηστηρα απο την αρχικη συνθεση που προτάθηκε θα εχω καποιο προβλημμα ?

Ααα τον ανεμηστηρα με το led μπορω στο κουτι που εχω βαλει στην παραγγελια να μπει μπροστα ,ετσι για να κανει εντυπωση στον μικρο!!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά καρτούλα ανέφερες? 7770-7790? Δε καίνε και τίποτα αυτές.Μη κοιτάς τα w μόνο στο τροφοδοτικό αν και πάντα καλά ειναι τα περισσότερα.Εγώ απλά στο πρότεινα για να ρίχνες το κόστος.Τα προτεινόμενα w σε τροφοδοτικό για τη κάθε κάρτα είναι πάντα υπερβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τυρβο εξ αποδιδει 450 και καιει 800

crossfire μπορεις να κανεις μονο με την 6670

 

 

Ποιά καρτούλα ανέφερες? 7770-7790? Δε καίνε και τίποτα αυτές.Μη κοιτάς τα w μόνο στο τροφοδοτικό αν και πάντα καλά ειναι τα περισσότερα.Εγώ απλά στο πρότεινα για να ρίχνες το κόστος.Τα προτεινόμενα w σε τροφοδοτικό για τη κάθε κάρτα είναι πάντα υπερβολικά.

 

αυτες οι καρτες θελουνε τουλαχιστον 100+ watt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ρε παιδια μην χαλασουμε στης καρδιες μας για ενα παλιοτροφοδοτικο.Απο εμενα ολες η γνωμες ειναι σεβαστες.

VFvettel - Millennioum - bade εχουμε καποια αλλοι ολοκληρωμενοι συνθεση (με λιγκ παρακαλω οπως βλεπω και σε αλλα θεματα) οι καποιες αλλαγες ?

Φυσικα με σκοπο απο την αρχικη να κατεβασουμε το κοστος και να στηθει ενα μηχανημα που θα εξυπηρετησει ενα οκταχρονο δεκαχρονο και μια τετράχρονη βασίλισσα με καποιους μικροπεριορισμους στα πιο βαρια (συχρονα) παιχνιδια.

Ενα ειδα το τροφοδοτικο και το μαρκαρισα.

Κατι αλλο?

Υποψην ο υπολογιστης θα μεινει για αρκετα χρονια και θελω να συκωνει αναβαθμισει.

Ευχαριστω και παλι για το ενδιαφερο σας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να πάρεις ένα καινούριο.Ποιό τροφοδοτικό σημείωσες?

 

1) Corsair Power Supply 350W ATX 24 pin VS CP-9020052-EU Active-PFC Retail   34.02 ευρω

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=33086&cat=17

 

2) Thermaltake Power Supply 530W ATX 24 pin Hamburg W0392RE Active-PFC Retail  47.39 ευρω

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=27538&cat=17

 

Αναμεσα σε αυτα τα δυο ειμαι . 

Βλεπεται υπαρχειμια διαφορα τιμης 13,00 ευρω περιπου που δεν ειναι και λιγα αν σκεφτεις οτι 5 απο εδω δεκα απο εκει μπορει να βγουν κανενα 40 ευρω κερδος.

Το θεμα ειναι φιλε μου αν η δικια σου προτασει επανω στο τροφοδοτικο θα επαρκεσει επανω σε αυτο που θα στησω και φυσικα για μια μελοντικη αναβαθμιση σε θεμα καρτα γραφικων και ισως κανενα ssd οταν θα πεσουν οι τιμες στην Ελλαδα.

  Βλεπεις καπου αλλου που μπορει να γινει καμια υποχωρησει ?

 

Ξερω ειναι λιγα τα λεφτα που μπορω να διαθεσω αλλα οπως ανεφερα σε προηγουμενο ποστ υπαρχουν και αλλες πιο συμαντηκες υποχρεωσεις που πρεπει να καλυψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αναλόγως τι κάρτα θες να βάλεις αργότερα.Αν θα βάλεις κάρτα των ενεργειακών απαιτήσεων μιας 7770,7790,650ti σου φτάνει άνετα και το corsair.

 

Καπου εκει θα ειμαι μια καρτουλα σειρας. Με το corsair δεν νομιζω να εχω προβλημμα αν μπει επανω και ενας ssd σκληρος μαζι με την καρτα  ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...