Προς το περιεχόμενο

καινουργιο PC 350-400 Ευρω


gkarabid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

oχι μια χαρα ανετος θα εισαι! μαζεψε μερικα και βαλε μια 6670 θα δεις τεραστια διαφορα στα παιχνιδια! 58 ευρω την εχουν... Βαλε και 500 σκληρο που ειναι υπεραρκετος και γενικα πιστευω θα την χωρεσεις

 

Edit:Ποιες μνημες θα παρεις τελικα? Παρε οσο πιο ψηλα χρονισμενες μπορεις καθως η ενσωματωμενη θα χρησημοποιει αυτες... Σε καμια περιπτωση μην παρεις 1333 αν μπορεις πηγαινε για 1866+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μνημες υπολογισα αυτες Corsair Vengeance 4GB DDR3 Non ECC CL9 1600MHz (CMZ4GX3M1A1600C9)  http://www.visionstudio.gr/prodsmallinfo.asp?id=22647.

Τωρα αν ειναι για μια καρτουλα 6670 ειναι στα 58-60 ευρω θα μπει πολυ πιο νωρις,ισως και τον επομενο μηνα.

Παιδια με μια καρτουλα 6670 και μαζι με την ενσωματωμενη θα ειναι καλυτερα απο μια αγορα πχ 7770 η 650 γιατι αλλο 60 ευρω και αλλο 100-120 ευρω.

Ειδη ειμαι στο κλεισημο μια οθονης lg 23΄HD μεσα απο της αγγελεις

 

 

 


εχουν 10 ευρω διαφορα... Τωρα απο την αλλη καλυτερα να τα κρατησει και να παρει την 6670 που θα κανει cf ννα ανεβει πολυ το συστημα και να αντεξει...

 

ετσι ειναι 10 ευρω απο της μνημες 10 απο τροφοδοτικο θα βγουν τα μισα της καρτουλας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι λιγο επιφιλακτικος με το τροφοδοτικο αλλα τεσπα

 

crossfire με 6670 και με τον επεξεργαστη ναι θα ειναι πολυ καλητερα απο την 7770

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και πάλι.

Η παραγγελιά εγινε την κυριακή αλλα εχουμε ενα μικρο προβλημμα με το κουτι που δεν υπαρχει σαν αποθεμα και θα καθηστηρησει πανω απο 10 ημερες.

003-0773

AMD A10-5800K 3.8 GHz Quad Core Socket FM2 100W Box (AD580KWOHJBOX)

ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟΘΗΚΗΣ

1

117.05 €

013-0399

Samsung DVD±RW SH-224BB Dual Layer SATA Black Bulk

ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΗ

1

17.12 €

001-1082

AeroCool Strike-X One Midi Tower no PSU Black

ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ. ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ

1

36.09 €

002-1948

Asrock Socket FM2 FM2A75 Pro4-M GLan Audio Raid

ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟΘΗΚΗΣ

1

69.81 €

004-0765

Case Cooler CoolerMaster SickleFlow 120 Blue 12 x 12 cm

ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟΘΗΚΗΣ

1

7.42 €

029-0746

Corsair Power Supply 350W ATX 24 pin VS CP-9020052-EU Active-PFC Retail

ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΗ

1

34.02 €

ΑΞΙΑ ΤΩΝ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ 281.51 €

Το κουτι ειναι αυτο http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=31184&cat=1&sub=undefined&pmanuf=undefined&sort=3&step=undefined πηρε και μια μικρη αυξηση , και λεω να το αντικαταστησω με το  http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=31647&cat=1&sub=undefined&pmanuf=undefined&sort=3&step=undefined 

.Θελω να μου πειτε αν αυτο το κουτι επαρκει για τα πραγματα που εχω βαλει και γενικα αν αξιζει τα λεφτα του.

Οπως ειδατε μεσα στην παραγγελια δεν εχω βαλει σκληρο δισκο - και μνημη, και αυτο διοτι εχω βρει σκληρο δισκο 500 gb απλως για της μνημες ξαχνωμε ακομα.

Μαλιστα τον λογου οτι τον σκληρο τον περνουμε τσαμπα (για την ωρα ...) σκεφτομαι σκεφτομαι η να βαλω μια καρτουλα οπως ειπανε και η φιλοι 6670 η ενα σκληρο δισκο ssd ωστε να περασω τα windows 7 64bit κατευθείαν επανω.

Ακουω γνωμες σχετικα επανω σε αυτο .

Στο τροφοδοτικο περασε η γνωμη του Millennium !! 



.Θελω να μου πειτε αν αυτο το κουτι επαρκει για τα πραγματα που εχω βαλει και γενικα αν αξιζει τα λεφτα του.

Οπως ειδατε μεσα στην παραγγελια δεν εχω βαλει σκληρο δισκο - και μνημη, και αυτο διοτι εχω βρει σκληρο δισκο 500 gb απλως για της μνημες ξαχνωμε ακομα.

Μαλιστα τον λογου οτι τον σκληρο τον περνουμε τσαμπα (για την ωρα ...) σκεφτομαι σκεφτομαι η να βαλω μια καρτουλα οπως ειπανε και η φιλοι 6670 η ενα σκληρο δισκο ssd ωστε να περασω τα windows 7 64bit κατευθείαν επανω.

Ακουω γνωμες σχετικα επανω σε αυτο .

Στο τροφοδοτικο περασε η γνωμη του Millennium !! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρωτο ειχε περισοτερους ανεμιστιρες αλλα δεν θα τους βαλεις ολους οποτε καλο ειναι και αυτο και για εμενα ποιο εμφανισιομο μπροστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Κ350 είναι ωραίο έχει και usb3 , το corsair αν δεν βάλεις απαιτητική κάρτα γραφικών αργότερα θα σε καλύψει άνετα , αλλά με 7€ παραπάνω έπαιρνες το 450w 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ssd δεν νομιζω να χριαζεσε παντος δεν θα δεις και τις διαφορες

για 6670 αν δες στα σικονει (τα παιχνιδια) βαλε μια



για 6670 αν δεν στα σικονει (τα παιχνιδια) βαλε μια                  διορθοση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδια για της απαντησης σας.

Για το θεμα ssd η καρτα 6670 ? Τι λετε να μπει πρωτα 

 

Καλύτερα να προηγηθεί η 6670, να ευχαριστηθεί ο μπόμπιρας και λίγο πιο απαιτητικά παιχνιδάκια! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυριο θα παραλαβω παιδια τον υπολογιστη με μικρες διαφορες οπως τροφοδοτικο corsair 450 , και τοποθετηση μνημης 4gb. Το μονο που δεν μπηκε επανω ηταν ενας σκληρος δισκος500gb  και αυτο γιατι δεν υπηρχε στο αποθεμα .

Η αγορα του θα γινει απο μαγαζι εδω στην λαρισα και αφου ειδα μερικα video  στο YouTube για  την τοποθετηση δισκου  sataIII (λιγο το καλωδιο απο  το τροφοδοτικο με τρομαζει αλλα πιστευω δεν θα υπαρχει ιδιο να ταίριαζε αλλου) θελω να κανω μερικες ερωτησεις

1) Το καλωδιο sataIII λογικα θα ειναι μεσα στην συσκευασια του σκληρου ?

2) Μετα την τοποθετηση και αναμα του υπολογιστη ξεκιναω εγκατασταση windows, η πρεπει να ρυθμισω τιποτα μεσα στο bios?

3) Μετα την εγκατασταση τον windows πρεπει να βαλω τα cd με τους οδηγους πχ επεξεργαστη (το λεω αυτο γιατι εχει ενσωματομενη την καρτα γραφικων) η μητρικη?

 

Υπαρχει καποιο αλλο βημα που πρεπει να κανω , Format?/

Ευχαριστω!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...