Προς το περιεχόμενο

καινουργιο PC 350-400 Ευρω


gkarabid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

-SataII & SataIII δεν διαφέρουν στο καλώδιο (θα βρίσκονται στα παρελκόμενα της μητρικής)

-Πρέπει να ρυθμίσεις να ξεκινάει από το dvd και μετά από τον δίσκο (όταν τελειώσει η εγκατάσταση το αλλάζεις 1ος δίσκος 2ο dvd)

-Οτι οδηγούς έχει το cd της μητρικής , περιλαμβάνονται όλοι *(θα έχει και "δωρεάν" προγράμματα που εγώ δεν βάζω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1) sata καλωδιο εχουν οι περισσοτερες μητρικες..

2)Το μονο που κανεις ειναι να μπεις στο bios να ρυθμισεις να κανει boot απο το dvd για να διβασει το cd των win... Ευκολο ειναι

3)Μαλλον οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ τα καταφερα!!!!!

Πηρε μπροστα ,εχει μπει το λειτουργικο , και φορτονουν παιχνιδια.Συνολο 17 games.

Λιγο ο δεικτης απο τα windows με χαλαει ..

 

Ενταξει η μνημη καταλαβαινω να ειναι στα 5,9 γιατι τραβαει η καρτα γραφικων (νομιζω ) γιατι στο αλλο συστημα που αναφερω στο πρωτο ποστ ειναι κοντα στο 7,1. Και τα δυο εχουν 4 gb με διαφορα ομως το καινουργιο να ειναι μια σε ποσσοτητα.

Αλλα στα γραφικα aero 4,7 πολλοι λιγο το βλεπω με μια ψιλοδυνατη καρτουλα .

Στα γραφικα παιχνιδιων το 6,4 ειναι αρκετο σε συγκρισει με τον αλλο που ειναι στο 5,1 αν θυμαμαι καλα.

Παντως σε δοκιμοι με το Battlefield 3 η διαφορα τους ειναι μερα νυχτα.

Σε λιγο φωτο απο ενα προβλημμα που βλεπω.



Αυτα παιδια στην φωτο γιατι τα βγαζει με ερωματικο κιτρινο?

Τι πρεπει να κανω

post-177457-0-38451700-1365869050_thumb.png

post-177457-0-15238000-1365869474_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ τα καταφερα!!!!!

Πηρε μπροστα ,εχει μπει το λειτουργικο , και φορτονουν παιχνιδια.Συνολο 17 games.

Λιγο ο δεικτης απο τα windows με χαλαει ..

 

Ενταξει η μνημη καταλαβαινω να ειναι στα 5,9 γιατι τραβαει η καρτα γραφικων (νομιζω ) γιατι στο αλλο συστημα που αναφερω στο πρωτο ποστ ειναι κοντα στο 7,1. Και τα δυο εχουν 4 gb με διαφορα ομως το καινουργιο να ειναι μια σε ποσσοτητα.

Αλλα στα γραφικα aero 4,7 πολλοι λιγο το βλεπω με μια ψιλοδυνατη καρτουλα .

Στα γραφικα παιχνιδιων το 6,4 ειναι αρκετο σε συγκρισει με τον αλλο που ειναι στο 5,1 αν θυμαμαι καλα.

Παντως σε δοκιμοι με το Battlefield 3 η διαφορα τους ειναι μερα νυχτα.

Σε λιγο φωτο απο ενα προβλημμα που βλεπω.

 

Αυτα παιδια στην φωτο γιατι τα βγαζει με ερωματικο κιτρινο?

Τι πρεπει να κανω

 

 

Μην δινεις σημασια στα windows... Οτι νανε λενε... Εβαλες την 6670? Σε εμενα οταν ειχα μνημες διαφορετικων χρονισμων και μαρκας μου εδινε 7.6 και τωρα πηγα σε corsair kit και δινει 7.4... Mετρα μονος σου τα fps και βγαλε συμπερασματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην ηρεμηστε παιδια.

Δεν εχω βαλει την 6670 αλλα ειμαι με την ενσωματομενη,που ομως ειναι αρκετα καλη (για τα δικα μου δεδομενα και σε συγκρισει με τον αλλον υπολογιστη που εχει επανω 5450.

Για της μνημες μου φαινεται πολυ παραξενο ,οσο και να μην δινεις σημασια στην αξιολογισει τον windows. 5,9 αποδοση απο μια 4gb στα 1600?

Μηπως ρε παιδια μπορω με καποιο τροπο να δω αν οντως δουλευουν στα 1600 ,γιατι καπου ειχα διαβασει οτι θελουν περισσοτερη ενεργεια (watt η πως σκ#τ@ λεγεται)

Για αυτο θελω την βοηθεια σας παιδια

 

         φωτο

 

 

 

 

post-177457-0-51657100-1365878269_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ θα το κατεβασω και θα την ανεβασω

Οριστε και φωτο απο την οριστη παραγγελια του υπολογιστη

 



Οριστε και τα αποτελεσματα

Περιμενω γνωμες-απαντησεις

ευχαριστω

post-177457-0-47921000-1365878751_thumb.png

post-177457-0-43459300-1365879974_thumb.png

post-177457-0-50205300-1365879981_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να εισαι καλα ρε φιλε.

Μολις τωρα ξεκινησα το Sniper Elite V2 και τρελαθηκε ο μικρος απο τον ελευθερο σκοπευτη!!!!

 

Τωρα που μου ηρθε μεσα στο κουτι υπαρχει ενας ανεμιστηρας και αυτος ειναι που παραγγελα.Απο μονο του το κουτι δεν εχει ανεμηστηρας ?

Καλα το κουτι ειναι χαρμα ,εχει και τζαμι στα πλαγια και βλεπεις το εσωτερικο του.Μαλιστα στο τζαμι επανω εχει τρυπουλες και θυρηδες για εξαερισμος και υποδοχη φυσικα για ενα ανεμηστηρα με LED σε μπλε  για να κανουμε ατμοσφαιρα.

Γνωριζει κανενας που μπορω να βρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skroutz.gr/s/2276558/Aerocool-Shark-Fan-Blue-Edition-120mm.html θα βαλεις και τον ανταπτορα που ριχνει τα βολτ και θα εισαι μια χαρα κατε εμε



λιγο offtopic συγνωμη το sniper elite v2 πως σου φαινεται σαν παιχνιδι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος

Το sniper elite v2 το επαιξα πρωτη φορα στο ps3 αλλα δυστιχος δεν μπορω να με χειρηστηριο να παιζω τετοια παιχνιδια.

Τωρα αν μου αρεσει. απλως καταπληκτικο οπως και το καινουργιο Sniper Ghost Warrior 2 που και αυτο το εβαλα.

Γενικα ειμαστε κολημενοι με τετοια παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skroutz.gr/s/2276558/Aerocool-Shark-Fan-Blue-Edition-120mm.html θα βαλεις και τον ανταπτορα που ριχνει τα βολτ και θα εισαι μια χαρα κατε εμε

 

λιγο offtopic συγνωμη το sniper elite v2 πως σου φαινεται σαν παιχνιδι ?

 

Δεν εχει να προσφερει κατι ουσιστικο σε τετοιο κουτι...

 

Αδερφε παρε δυο τετοια να ενα  παει απο πισω ενα μπροστα να εχεις εφε και airflow http://www.skroutz.gr/s/2274317/Xilence-Transparent-Blue-LED-120.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ξερω σας εχω ζαλησει αλλα κοιταξτε λιγο δυο φωτο απο την αξιολογηση των windows7 64.

 

Μια ειναι απο 

κουτι:turbo x midi tower
Intel core i3 2xxx i3 2120 3.3 ghz
4 gb ddr3 1333 mhz
500 gb sata III 7200
ATI HD 5450 1GB
DVD RW
Τροφοδοτικο νομιζω 450 watt

 

Εδω εχουμε 5,2 δεικτης

 

και η αλλη

 

AeroCool Strike-X One Midi Tower no PSU Black

AMD A10-5800K 3.8 GHz Quad Core Socket FM2 100W Box (AD580KWOHJBOX)

Asrock Socket FM2 FM2A75 Pro4-M GLan Audio Raid

Corsair Power Supply 450W ATX 24 pin VS CP-9020052-EU Active-PFC Retail

4 gb ddr3 1600 mhz

 

και εδω 4,7

 

Ειναι φυσιολογικο αυτες η τιμες? Νομιζω η ενσωματομενη καρτα του AMD A10-5800K 3.8 GHz θα ειναι πολυ πιο δυνατη απο την ATI HD 5450 1GB.

 

 



Υπαρχουν πουθενα οδηγοι για την APU with Radeon HD 7660D (ενσωματομενη στο επεξεργαστη) γιατι στο παχνιδι Sniper Ghost Warrior 2 τα βλεπω ολα τρελα και σε αναλυσεις 1200*768.....

Τρελα λεω οτι ειναι τετραγωνισμενα ολα και διαφανα...βλεπω μεσα απο βουνα και τετοια

post-177457-0-11145600-1365956554_thumb.png

post-177457-0-53614700-1365956571_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...