Προς το περιεχόμενο

Hannibal (TV series 2013)


alimentas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το έχω ξεκινήσει και εγώ, μου φαίνεται αρκετά υποσχόμενο αν και είμαι στην αρχή ακόμα. Μπορεί κάποιος να μου πει τι σύνέβει ακριβώς. Σταμάτησε να παίζει και πήγε τώρα σε άλλο κανάλι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 499
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και τι ήθελες να κάνει, να γυρίζει σαχλαμάρες για την Marvel;

 

οταν ενας σκηνοθετης καταληγει στην τηλεοραση να γυριζει επεισοδια για διαφορες σειρες, η κινηματογραφικη του καριερα ειναι τελειωμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω ξεκινήσει και εγώ, μου φαίνεται αρκετά υποσχόμενο αν και είμαι στην αρχή ακόμα. Μπορεί κάποιος να μου πει τι σύνέβει ακριβώς. Σταμάτησε να παίζει και πήγε τώρα σε άλλο κανάλι;

 

Τώρα παίζεται η 3η σεζόν και μετά θα κοπεί. Δε θα το πάρει άλλο κανάλι απ' ότι είπανε. Άρα, προσωπικά, δε βρίσκω το λόγο να αρχίσεις κάτι στο οποίο δεν υπάρχει τέλος. Χαμένος χρόνος.

Το τέλος της 3ης σεζόν το έχουν γυρίσει ως season finale και όχι σαν series finale, άρα θα μείνεις με κενά.

Εγώ είδα τις 2 πρώτες και το σταμάτησα, όταν έμαθα ότι δε θα συνεχιστεί. Μου άρεσεσε αρκετά, ειδικά η 2η σεζόν, αλλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε γνωρίζω πως θα τελειώσει η σεζόν, για να σου πω. Κενά εννοώ απορίες, αναπάντητα ερωτήματα κτλ, από τη στιγμή που δε θα υπάρχει τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα παίζεται η 3η σεζόν και μετά θα κοπεί. Δε θα το πάρει άλλο κανάλι απ' ότι είπανε. Άρα, προσωπικά, δε βρίσκω το λόγο να αρχίσεις κάτι στο οποίο δεν υπάρχει τέλος. Χαμένος χρόνος.

Το τέλος της 3ης σεζόν το έχουν γυρίσει ως season finale και όχι σαν series finale, άρα θα μείνεις με κενά.

Εγώ είδα τις 2 πρώτες και το σταμάτησα, όταν έμαθα ότι δε θα συνεχιστεί. Μου άρεσεσε αρκετά, ειδικά η 2η σεζόν, αλλά...

Το ταξίδι μετράει, όχι (μόνο) ο προορισμός. :Ρ

 

Δε γνωρίζω πως θα τελειώσει η σεζόν, για να σου πω. Κενά εννοώ απορίες, αναπάντητα ερωτήματα κτλ, από τη στιγμή που δε θα υπάρχει τέλος.

Δεν είναι και κανα Lost για να είναι όλη η ουσία της σειράς cliffhangers και αναπάντητα ερωτήματα...

 

 

οταν ενας σκηνοθετης καταληγει στην τηλεοραση να γυριζει επεισοδια για διαφορες σειρες, η κινηματογραφικη του καριερα ειναι τελειωμενη.

Τελειωμένοι οι Φίντσερ του 13 και Σκορσέζε του 10... :Ρ

Σιγά τη πλούσια κινηματογραφική καριέρα που έχει αφήσει πίσω του ο Μάρσαλ πάντως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ταξίδι μετράει, όχι (μόνο) ο προορισμός. :Ρ

Ισχύει αλλά νταξει, εμένα με ξενερώνει πολύ να μην υπάρχει τέλος, γι' αυτό και θα συνεχίσω τα άλλα ταξίδια που πάνε προς την Ιθάκη :P

 

Δεν είναι και κανα Lost για να είναι όλη η ουσία της σειράς cliffhangers και αναπάντητα ερωτήματα...

Ρισκάρεις τη ζωή του νήματος με αυτά που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα μαζεμενα τα τελευταια δυο. Το 7ο ηταν εξαιρετικο απλα και επιστροφη στα υψηλα επιπεδα της σειρας. Το 8ο ειχε παλι (αναγκαστικα) ενα feeling εισαγωγικου αλλα χωρις να σε κουραζει σε καποια σημεια οπως εκαναν τα πρωτα επεισοδια αυτης της σεζον.

 

 

ΥΓ: 2 επεισοδια χωρις Gillian. Στερητικο συνδρομο kicks in.  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα παίζεται η 3η σεζόν και μετά θα κοπεί. Δε θα το πάρει άλλο κανάλι απ' ότι είπανε. Άρα, προσωπικά, δε βρίσκω το λόγο να αρχίσεις κάτι στο οποίο δεν υπάρχει τέλος. Χαμένος χρόνος.

Το τέλος της 3ης σεζόν το έχουν γυρίσει ως season finale και όχι σαν series finale, άρα θα μείνεις με κενά.

Εγώ είδα τις 2 πρώτες και το σταμάτησα, όταν έμαθα ότι δε θα συνεχιστεί. Μου άρεσεσε αρκετά, ειδικά η 2η σεζόν, αλλά...

Πωωω ξενέρωσα.

 

Νόμιζα ότι ολοκληρώνεται στην 3η..

Και ήθελα  να το αρχίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχισε το. Για μένα και μετά τη πρώτη σαιζον να κοβόταν, θα εξακολουθούσε να αξίζει (μέχρι αρχές της δεύτερης έχω δει). Εξάλλου έχει και σχετικά αυτοτελή επεισόδια και ιστορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τρίτη σεζόν ξεκινάει χαλαρά αλλά μετά το 5 επεισόδιο πέρνει τα πάνω της και γίνετε καλύτερη ακόμα και από την δεύτερη που ήταν εξαιρετική. Μακάρι να μην τελειώσει και να το πάρει κάποιο άλλο κανάλι.

Αυτή η σειρά και το penny dreadful είναι μοναδικές σειρές αν και το δεύτερο λόγω showtime κρατάω μικρο καλάθι για το μέλλον μιας και μας έχει απογοητεύσει με dexter/homeland που ξεκινάνε καλά και πιάνουν πάτο αργότερα μιας και μπαίνει στη μέση το χρήμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ...ελπιζω και πιστευω οτι οι δημιουργοι του penny dreadful ειναι πιο σοβαροι σε σχεση με των αλλων δυο που ανεφερες. Λογικη παντως η ανησυχια.

 

Επισης κοινος παρονομαστης ειναι το Showtime , αλλα δε νομιζω να εχουν αρκετη ευθυνη για την κατρακυλα των δυο σειρων. Περισσοτερο οι writers/producers imo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ...ελπιζω και πιστευω οτι οι δημιουργοι του penny dreadful ειναι πιο σοβαροι σε σχεση με των αλλων δυο που ανεφερες. Λογικη παντως η ανησυχια.

 

Επισης κοινος παρονομαστης ειναι το Showtime , αλλα δε νομιζω να εχουν αρκετη ευθυνη για την κατρακυλα των δυο σειρων. Περισσοτερο οι writers/producers imo.

Μακάρι γιατί το βλέπω με μεγάλο ενδιαφέρον. Το homeland για μένα τελείωσε στην τρίτη σεζόν και το dexter στην τέταρτη. Οι παραγωγοί μπορεί να θέλουν να το τελειώσουν στην τρίτη σεζόν αλλά όταν μπαίνουν τα φράγκα στη μέση(showtime) το επίπεδο πέφτει πάρα πολύ. Τα παραδείγματα πάρα πολλά από πολλά μεγάλα κανάλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελειωμένοι οι Φίντσερ του 13 και Σκορσέζε του 10... :Ρ
Σιγά τη πλούσια κινηματογραφική καριέρα που έχει αφήσει πίσω του ο Μάρσαλ πάντως.
 

 

 

μονο που αυτοι δεν το κανανε απο αναγκη για μεροκαματο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο που αυτοι δεν το κανανε απο αναγκη για μεροκαματο.. 

Από ανάγκη για μεροκάματο κανείς δε "καταλήγει" να εργάζεται για μια σειρά σα το Hannibal...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...