Προς το περιεχόμενο

D3200 ή 5200 και τι φακο?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πηγα σε γνωστο φωτογραφικο μαγαζι χτες και ο κυριος μου ειπε να παιξω αναμεσα στην 5100 και την 5200 λογω σπαστης οθονης. Η διαφορα μεταξυ τους, με τον 18-105, ειναι στα 230ε. Εκεινου η γνωμη ηταν να παω για την παλια γιατι δε θα καταλαβω διαφορες, εγω ομως αφενος σκεφτομαι οτι μπορει να το λεγε γιατι ηθελε να σπρωξει το στοκ που του χει μεινει, αφετερου το σωμα που θα παρω θελω να το κρατησω αρκετα χρονια, δεν αξιζει η διαφορα να παω στην 5200;

εχει δικιο κ εγω που κοίταζα τη 5200,δεν εχουν τπτ τρομερές διαφορές,που να φαίνονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο στο af έχουν σημαντικές διαφορές εκεί η 5200 είναι πολύ καλυτερη. Τα παραπάνω mp δεν νομίζω ότι για αρχάριο χωρίς καλούς φακούς είναι πλεονέκτημα καθώς οι αδυναμίες σε 100% θέαση ή σε μεγάλη εκτύπωση θα φαίνονται. Για το ότι θέλει να ξεστοκάρει δεν έχεις άδικο από την άλλη αν ασχοληθείς και μάθεις τη μηχανή σου τα crosstype points που λείπουν θα βρεις τεχνική να τα καλύψεις (εκτός αν ασχοληθείς με bird shooting ή αγώνες ταχύτητας οπου εντάξει είναι απαραίτητα) και θα σου περισσέψουν τα λεφτά για έναν 35αρη που είναι πιο απαραίτητος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αποφασισα να παω για την 5200 λογω του af που πιστευω οτι στα ζωα που φωτογραφιζω και στ αθλητικα, θα φανει χρησιμο.

Αρχικα με τον 18-105 και μετα ισως παρω και τον 35ρη , λιγο αργοτερα!

 

Ευχαριστω οσους εγραψαν στο θεμα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...