Προς το περιεχόμενο

Βρήκα κάτι που υποτίθεται οτι είναι προσφορά. Είναι; Αξίζει;


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

από ότι κατάλαβα,στο σημείο που υπογράμμισα,αναφέρεσαι στο δικό μου θέμα το οποίο σβήστηκε.

 να σου πω ότι το "αξίζει" το έγραψα για τον συγκεκριμένο δίσκο που έχει σε προσφορά το e-shop(και είναι προσφορά, σχεδόν 20+€ κάτω από το skroutz)σε σχέση με άλλους 2tb δίσκους 2.5αρηδες.

 δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο που σβήστηκε βεβαία,αλλά δεν είναι δικό μου θέμα πλέον.

 

όσο για το παρόν θέμα είναι μεγάλο fail καθώς είναι σίγουρο ότι θα γίνει ένα μπάχαλο. :-)

KAI στο δικο σου, οχι αποκλειστικα στο δικο σου. Δεν ξερω ποτε εκανες εγγραφη και απο ποτε παρακολουθεις το φορουμ αλλα σαν το δικο σου ανοιγουν τουλαχιστον καμια 10αρια θεματα καθε βδομαδα και δε θυμαμαι ουτε ενα εδω και κανα 10μηνο που να ηταν πραγματι καλη προσφορα.

Το δικο σου ηταν ισως μια 'ανταγωνιστικη τιμη' στην καλυτερη περιπτωση, προσφορα με την εννοια της πραγματικης προσφορας δεν ηταν και στο εξηγησαν και αλλα μελη στο θεμα σου, δεν ξερω αν προλαβες να τα διαβασεις.

Φυσικα και θα γινει μπαχαλο αυτο το θεμα και αυτο ειναι το... θετικο! Θα γινει ενα θεμα μπαχαλο και θα 'γλιτωσει' ολη η υπολοιπη κατηγορια των προσφορων (απο το να γινει μπαχαλο). Και κατι που ξεχασα να γραψω πριν για τον Σπυρο7 δεν χρειαζεται οταν αυτο το θεμα θα φτασει τις 100-200 σελιδες καποιος να πρεπει να τσεκαρει αν πχ 55 σελιδες πριν εχει αναφερθει αυτο που θελει να ρωτησει, δε νομιζω οτι ειναι καθολου κακο σε ενα θεμα-συλλογη-υποψηφιων-προς-διαγραφη-θεματων να γινονται διπλοερωτησεις (σιγουρα ειναι πολυ καλυτερο απο το να γινονται υπο την μορφη νεων θεματων μη-προσφορων στην ενοτητα των προσφορων!).

 

 

Επεξ/σία από matrixxx
Εισαγωγη spoiler
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάρτα σαν τιμή δεν είναι προσφορά,το κατάστημα όμως είναι άστα να πάνε.

παρολο οτι ηθελα και εγω να αγορασω κατι απο το συγκεκριμενο αλλα το μετανιωσα με ενδιαφερει ακομα να μαθω τι παιζει με αυτο το καταστημα. μαλλον τα καταστηματα διοτι ειναι αλυσιδα.

παρατηρησα οτι τα βγαζει ολα σε πολυ χαμηλες τιμες. πως μπορει και το κανει αυτο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

...

 

όσο για το παρόν θέμα είναι μεγάλο fail καθώς είναι σίγουρο ότι θα γίνει ένα μπάχαλο. :-)

 

Δηλαδη πρεπει να φοβομαστε το μπαχαλο ντε κ καλα?

Αστο να δοκιμαστει κ βλεπουμε.

Οπως πολλα εδω μεσα, αν κατι αξιζει για τον πολυ κοσμο, παραμενει κ μεγαλωνει, αν κατι δεν αξιζει χανεται μονο του στο ψηφιακο διαστημα.

Η ιδεα ειναι πολυ καλη, τετοιες ιδεες πρεπει να εφαρμοζονται, στον βωμο της βελτιστοποιησης και της ευχρηστιας του θεματος των προσφορων.

 

 

gaming ποντικι στα 14 ευρω...http://www.eshop-specials.gr/offer.phtml?id=130407 αξιζει?

 

Κοιτα, καλο ειναι το ποντικακι, βολευει κ το κουμπι για γρηγορη αλλαγη dpi, αλλα να ξερεις, ειχε βγαλει πριν κανα 2μηνο οταν τα πρωτοεφερε σαν μαρκα, το μοντελο g77 με τα βαριδακια, στα 10 ευρω. Επισης, να τσεκαρεις απο πριν αν το μεγεθος σε καλυπτει, εγω το πηρα για δευτερευων μηχανημα κ δεν με χαλαει αλλα σαν κυριως ποντικι, μου πεφτει μικρο, δεν θα το κραταγα. Σε βαθος χρονου δεν ξερω αν αξιζει.

Επισης, εχε υπ'οψιν, επωνυμα αντιστοιχα ποντικια, τα βρισκεις κατα καιρους σε προσφορες στα 30-34 ευρω, ζυγιζεις κ αποφασιζεις.

Επεξ/σία από matrixxx
Εισαγωγη spoiler
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Δηλαδη πρεπει να φοβομαστε το μπαχαλο ντε κ καλα?

Αστο να δοκιμαστει κ βλεπουμε.

Οπως πολλα εδω μεσα, αν κατι αξιζει για τον πολυ κοσμο, παραμενει κ μεγαλωνει, αν κατι δεν αξιζει χανεται μονο του στο ψηφιακο διαστημα.

μα δεν είπα να το φοβηθείς..

κατά τα άλλα συμφωνώ μαζί σου :-)

(μόνο που είναι Pinned και δύσκολα θα χαθεί στο διάστημα :lol: )

 

 

Επεξ/σία από matrixxx
Εισαγωγη spoiler
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδια ειναι θεμα δευτερολεπτου να το πεταξω εγω στο διαστημα αν υπαρξει καποιος λογος και να μην μεινει ουτε κοκαλακι του να σας ενοχλει.  Μην σας αγχωνει το οτι ειναι pinned.

 

Να κανω 2-3 επισημανσεις  γιατι πιστευω οτι δεν καταλαβατε (ολοι) το σκεπτικο και τον λογο υπαρξης αυτου του θεματος. 

 

1. Στην ενοτητα δυστυχως βλεπουμε οπως ειπα και ανοιγοντας το παρον τοπικ, να ανοιγουν πολλα θεματα που δεν μπορουν να βρισκονται εδω. Δεν μπορουν γιατι εδω πρεπει να αναρτωνται προσφορες. Πριν λοιπον ξεκινησω να συντονιζω την ενοτητα, ρωτησα να μαθω τι σημαινει για το insomnia προσφορα. Και η απαντηση ηταν "ειναι κατι που ειναι πραγματικη προσφορα. Δεν ειναι κατι που ειναι 10-15% φτηνοτερο.

 

2. Φυτρωνουν λοιπον εδω και καιρο ολο και πιο συχνα, θεματα που ο TS ρωταει αυτολεξει "Αξιζει;". Οι επιλογες για την παρουσα ενοτητα ειναι δυο, να φυγει στον καιαδα το θεμα η να εχει μια στεγη οπως ειναι αυτη. Τετοια ερωτηματα/θεματα θα μπορουσαν διαφορετικα να φιλοξενηθουν σε αλλες ενοτητες που υπαρχουν και ειναι εξειδικευμενες για καθε τυπο hardware.

 

3. Δεν ανοιξα αυτο το θεμα λοιπον καλωντας σας να βαζετε εδω μεσα προσφορες, καθε αλλο. Δεν βαζουμε εδω προσφορες. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι το ειδαν ετσι καποιοι. Πιστευετε οτι οσες προσφορες τοσα χρονια βγηκαν στην ενοτητα και ωφεληθηκατε(-με) βγηκαν απο καποιον που ειδε ενα προιον και ειχε την απορια αν ειναι καλη η τιμη του; Μια προσφορα κανει μπαμ. Οποιος την μυριστει ανοιγει θεμα κανονικο και ξερει και οτι θα βρει ανταποκριση. Ακομα και στην περιπτωση 1 στις 1000 που καποιος τυχαια βρει μια τιμη καλη και επιπλεον δεν την δει κανεις αλλος (μιλαμε για τζακποτ δλδ), υπαρχει η δυνατοτητα για καποιον να ανοιξει σε δευτερο χρονο θεμα εξω κανονικο παρουσιαζοντας την προσφορα που θα δει εδω μεσα, αφου ο TS "δεν εχει ιδεα" και ρωταει αν αξιζει.

Η σκεψη μου λοιπον ηταν το παρον τοπικ να παιξει ρολο "υποδοχης" της υπο-κοινοτητας μας που πιστευω και ελπιζω οτι ειναι φιλοξενη. Θεωρω λιγο ακομψο να διωχνουμε τον κοσμο που πραγματι θελει να ρωτησει για κατι, να του κλειδωνουμε το ακυρο συμφωνα με την εννοια της προσφορας θεμα και να μην υπαρχει δυνατοτητα απαντησης απο καποιον που θα ειχε κατι να του δωσει ως πληροφορια.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα, καλο ειναι το ποντικακι, βολευει κ το κουμπι για γρηγορη αλλαγη dpi, αλλα να ξερεις, ειχε βγαλει πριν κανα 2μηνο οταν τα πρωτοεφερε σαν μαρκα, το μοντελο g77 με τα βαριδακια, στα 10 ευρω. Επισης, να τσεκαρεις απο πριν αν το μεγεθος σε καλυπτει, εγω το πηρα για δευτερευων μηχανημα κ δεν με χαλαει αλλα σαν κυριως ποντικι, μου πεφτει μικρο, δεν θα το κραταγα. Σε βαθος χρονου δεν ξερω αν αξιζει.

Επισης, εχε υπ'οψιν, επωνυμα αντιστοιχα ποντικια, τα βρισκεις κατα καιρους σε προσφορες στα 30-34 ευρω, ζυγιζεις κ αποφασιζεις.

 

 

τελικα το ποντικι ( http://www.eshop-specials.gr/offer.phtml?id=130407 ) αξιζει?? :-D  (σε 10 ωρες ληγει η προσφορα...)

Έχεις λοιπόν 10 ώρες να διαβάσεις την απάντηση που σου δόθηκε πιο πάνω.Μια χαρά εμπεριστατωμένη τη βρίσκω.

 

Εκτός αν περιμένεις να απαντήσουν 4-5 ακόμα (κάτοχοι ιδανικά) βραδιάτικα,για ένα noname ποντίκι με καλώδιο :-) Παίξε τζόκερ καλύτερα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν αξίζει σαν ποντίκι δεν ξέρω να σου πω, αλλά βλέποντας την τιμή που έχει αυτή τη στιγμή στο amazon, http://www.amazon.co.uk/Genesis-Infrared-Wired-Gaming-Mouse/dp/B009CN14X8 σε καλούτσικη τιμή το δίνει το e-shop

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Θεωρω πως ειναι πιο λογικο και το βρισκω και πιο σωστο απο την στιγμη που ο οποιοσδηποτε ενδιαφερεται για οτιδηποτε να παει στην καθε "συγκεκριμενη" κατηγορια του forum να ανοιγει το θεμα του εκει και μεσα απο εκει με την βοηθεια των ινσομνιακων να του λενε αν αξιζει η αν υπαρχει κατι καλυτερο απο αυτο που εχει βρει ο ιδιος.
Απο εκει και περα αν ειναι κατι πολυ καλο το οποιο ειναι προσφορα να ειστε σιγουροι οτι ολο και καποιος θα το κανει θεμα στις προσφορες.
Για παραδειγμα ετσι ακριβως εγινε με την καλυτερη προσφορα των τελευταιων μηνων του laptop Dell 3521 οταν η magdalhnh ανακαλυψε την συγκεκριμενη προσφορα και την ποσταρε σε θεμα που ηταν στους φορητους υπολογιστες και απο εκει και μετα ο kostakiss το εβαλε στις προσφορες.
Οποτε σιγουρα αν κατι ειναι πραγματικη προσφορα θα φτασει εδω με τον εναν η με τον αλλον τροπο.

Επισης το πιο λογικο πιστευω ειναι να υπαρχουν καποιες προυποθεσεις ως προς το τι σημαινει "προσφορα". Να γινει π.χ. Pinned ενα θεμα που να λεει "Τι πρεπει να κανω/προσεξω πριν δημοσιευσω μια προσφορα" που θα εχει καποια tips ωστε να βοηθαει καλυτερα ολους για το πως πρεπει να κινηθουν πριν δημοσιευσουν μια προσφορα και οχι να λεει ο καθ'ενας αν αξιζει η δεν αξιζει.Να ειναι για παραδειγμα υποχρεομενος ο καθ'ενας να κανει μια "ερευνα" τιμων/αγορας για ενα προιον που πιστευει οτι ειναι προσφορα και μετα να το δημοσιευσει.
Ισως ετσι ν'ανοιγουν μονο 1-2 καινουργια θεματα καθε μερα αλλα τουλαχιστον ισως και να ειναι πραγματικες προσφορες.

Τελος θα ειναι καλυτερα τα θεματα που η προσφορα εχει ληξει να μεταφερονται σε μια ενοτητα π.χ "Συζητηση για προσφορες που εχουν ληξει" ωστε οσοι θελουν να κουβεντιαζουν ανετα για την καθε προσφορα.Εφοσον η προσφορα επανελθει μετα απο καποιο διαστημα θα γινεται επαναφορα με τιτλο "Επαναφορα προσφορας....(αρχικος τιτλος)......μπλα...μπλα...μπλα...."

Αυτα ειχα να πω τωρα αν ειναι καλα η μαλακιες(επιτρεπεται αφου περασε απο 12) θα φανει στην πορεια.......!

 

 

 

 

Προσθηκη συντονιστη: Οποιεσδηποτε προτασεις, στο σχετικο θεμα παρακαλω απο εδω και περα ή με pm. Δωθηκε μια δυνατοτητα σε εκεινο το θεμα, μην κακομεταχειριστει και χαθει. ;) Καλως η κακως υπαρχουν κανονες σε ενα φορουμ και πρεπει να τηρουνται.

Επεξ/σία από matrixxx
Εισαγωγη spoiler / προσθηκης.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις λοιπόν 10 ώρες να διαβάσεις την απάντηση που σου δόθηκε πιο πάνω.Μια χαρά εμπεριστατωμένη τη βρίσκω.

 

Εκτός αν περιμένεις να απαντήσουν 4-5 ακόμα (κάτοχοι ιδανικά) βραδιάτικα,για ένα noname ποντίκι με καλώδιο :-) Παίξε τζόκερ καλύτερα!

Πρεπει να δα βιαστικα τα ποστς και δν τη προσεξα την απαντηση του nek4d..θενξ για τις πληροφοριες, τελικα δε θα το παρω, με προβληματισες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Herthan δεν έγινε ακριβώς έτσι με την προσφορά που πέτυχα εγώ.

Την ανακάλυψα μεν, αλλά ενώ πρώτα το postαρα στην Sem μετά μέσω pm ενημέρωσα τον kostakiss και ανταλλάξαμε κάποια pm, στα οποία με ρωτούσε αν πρέπει να το αγοράσει και αν είναι προσφορά. Δηλαδή ο kostakiss δεν ήξερε αν είναι όντως προσφορά.

Εγώ καθυστέρησα να το ποσταρω στις προσφορές...όχι ότι δεν κατάλαβα ότι ήταν προσφορά. Μην λεμε ότι θέλουμε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@alani

Μη σε προβληματίζει αυτό που έγραψα για το καλώδιο.Για τις πιθανότητες απάντησης το τόνισα περισσότερο.Δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα με games,οπότε δεν γνωρίζω αν προσφέρει καλύτερη εμπειρία από το ασύρματο.Απλά από παλιότερες προσφορές που έχει πάρει το μάτι μου,ήταν ασύρματα νομίζω.Περισσότερο δώσε βάση σε αυτά που γράφει ο nek4d.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα το ποντικι ( http://www.eshop-specials.gr/offer.phtml?id=130407 ) αξιζει?? :-D  (σε 10 ωρες ληγει η προσφορα...)

 

χτυπα την ασύρματη έκδοση στα 7-8€ με αλλη ροδέλα:

 

http://www.ebay.de/itm/390555278495?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

το εχω περιπου 1-2 βδομαδες κ ειναι μια χαρα

 

 

η εδω μια παρόμοια εκδωση περίπου στα ιδια λεφτα (το εχει η αδερφη μου στο λαπιτοπι απο τα Χριστούγεννα)

 

http://www.ebay.com/itm/Ajazz-PC-7D-Ray-Eagle-2400DPI-Wired-USB-Gaming-Game-Optical-Mouse-FPS-RPG-Gamer-/230936681022?pt=AU_Input_Peripherals&hash=item35c4e61a3e

 

ψαξε π.χ εδω οποιο σε αρεσει στα λεφτα που θες να δωσεις:

 

http://www.ebay.com/sch/Keyboards-Mice-Pointing-/3676/i.html?LH_BIN=1&_sop=15&_from=R40&_nkw=gaming+mouse&_dcat=23160&Connectivity=Wireless&rt=nc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Herthan δεν έγινε ακριβώς έτσι με την προσφορά που πέτυχα εγώ.

Την ανακάλυψα μεν, αλλά ενώ πρώτα το postαρα στην Sem μετά μέσω pm ενημέρωσα τον kostakiss και ανταλλάξαμε κάποια pm, στα οποία με ρωτούσε αν πρέπει να το αγοράσει και αν είναι προσφορά. Δηλαδή ο kostakiss δεν ήξερε αν είναι όντως προσφορά.

Εγώ καθυστέρησα να το ποσταρω στις προσφορές...όχι ότι δεν κατάλαβα ότι ήταν προσφορά. Μην λεμε ότι θέλουμε!!

Τι να μην λεμε οτι θελουμε τι εννοεις?

 

Ισως δεν καταλαβες καλα τι ακριβως θελω να δειξω με το συγκεκριμενο παραδειγμα.

 

Εγω μιλησα γενικα δεν εκατσα ν'αναλυσω πως ακριβως εγινε απλα ηθελα να δειξω με την συγκεκριμενη περιπτωση πως ακριβως μια προσφορα που ξεκινησε στην ουσια ν'αναφερετε(ασχετα με το αν ηξερε ή δεν ηξερε ο kostakiss) στην ενοτητα φορητοι υπολογιστες εφτασε με καποιον τροπο(δεν εχει σημασια ποιος αλλα σημασια εχει οτι μπηκε στις προσφορες)στην ενοτητα των προσφορων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...