Προς το περιεχόμενο

Βρήκα κάτι που υποτίθεται οτι είναι προσφορά. Είναι; Αξίζει;


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σωστά τα ποστ, δεν το είχα δει. Αν ήθελα πάντως να πάρω το Edge δεν θα ήταν άσχημα σαν προσφορά, αλλά τα λεφτά πράγματι είναι πάρα πολλά για μια τηλεόραση. Τουλάχιστον για τα δικά μου βαλάντια ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ ήθελα να αγοράσω καλή TV, και επίσης γλυκοκοιτάζω το S7 από καιρό.

Όμως όπως έγραψα στο αρχικό ποστ, η "ξαφνική" αύξηση της τιμής δεν μου κάθεται καλά. (ανέφερα 350€ αύξηση στο skroutz, τώρα βλέπω 385)

 

Κάτι πρέπει να παίζει, γιατί και οι oled της lg ανέβηκαν.

 

Ισως να παίζει ρόλο η πτώχευση της ναυτιλιακής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Όμως όπως έγραψα στο αρχικό ποστ, η "ξαφνική" αύξηση της τιμής δεν μου κάθεται καλά. (ανέφερα 350€ αύξηση στο skroutz, τώρα βλέπω 385)

 

 

1499 ηταν , 1899 ειναι. Στον Κωτσοβολο λεω, οπως ειπες και εσυ στο αρχικο σου ποστ. Δεν ειναι 350 ή 385. 400 ολοστρογγυλα. Απο χθες που ανοιξες το θεμα ηταν 400.

 

Λίγο που το έψαξα, από η UE49KS8000 είναι στην ίδια τιμή σε skroutz και Κωτσόβολο kai Πλαίσιο, άσχετα αν ανέβηκε η τιμή 350€ τον τελευταίο καιρό, και πάλι αξίζει με το S7 edge δώρο
 
Εκτος αν τωρα μιλας για χαμηλοτερη τιμη σκρουτζ γενικοτερα, αλλα σημασια εχει να μιλαμε για μεταβολη στο ιδιο μαγαζι και οχι ανακατεμενα. Και να συμμετεχει και στο προμο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βεβαιωνω κι εγω οτι η τιμη στα Μediamarkt για την 55αρα KS7000 ειναι 1499ευρω. Αρα αν ενδιαφερει καποιον κ το κινητο για μενα ειναι προσφορα, Αν για κάποιον  δεν τον ενδιαφερει το κινητο δεν υπαρχει προσφορα. Επισης εμαθα οτι η τηλεοραση παλια επαιζε στην ιδια τιμη 1499ευρω με δωρο τηλεοραση 32αρα. Τελος μου είπαν ότι η KS800 διαφέρει από την 7000 μονο σε διπλο tuner και ένα συστημα επεξαργασιας χρωματος και αρα δεν αξίζει τη μεγάλη διαφορά τιμής.

 

Τελος στο ιδιο πλαισιο λογικης κ για να μην ανοιγω θεμα ειδα οτι η LG 60U770V με τιμη 1379ευρω δινει δωρο blue-ray philips αξιασ 100 ευρω και τηλεοραση 32αρα αξιασ 270 ευρω. Συνεπωσ στην ιδια λογικη η τιμη κατεβαινει στα 1000ευρω για 60 LG μοντελο του  2016

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1499 ηταν , 1899 ειναι. Στον Κωτσοβολο λεω, οπως ειπες και εσυ στο αρχικο σου ποστ. Δεν ειναι 350 ή 385. 400 ολοστρογγυλα. Απο χθες που ανοιξες το θεμα ηταν 400.

 

 
 
Εκτος αν τωρα μιλας για χαμηλοτερη τιμη σκρουτζ γενικοτερα, αλλα σημασια εχει να μιλαμε για μεταβολη στο ιδιο μαγαζι και οχι ανακατεμενα. Και να συμμετεχει και στο προμο.

 

 

Γράφω: ανέβηκε η τιμή 350€ τον τελευταίο καιρό. 

Δεν ξέρω πόσο την πουλούσε ο Κωτσόβολος πιο παλιά, πιθανόν να είχε την ίδια τιμή και να μην την ανέβασε καθόλου κι όλας.

Εγώ ανέφερα τις τιμές του skroutz, σαν γενική τιμή αγοράς.

και στην τελική, να μιλάμε για 50€ σε μια δαπάνη των 2000€ είναι λίγο αστείο..

Πόσο μάλλον όταν αυτά τα 50€ αφορούν παλιά μεταβολή τιμής και δεν θα τα βάλει/βγάλει καποιος στην τσέπη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τελος στο ιδιο πλαισιο λογικης κ για να μην ανοιγω θεμα ειδα οτι η LG 60U770V με τιμη 1379ευρω δινει δωρο blue-ray philips αξιασ 100 ευρω και τηλεοραση 32αρα αξιασ 270 ευρω. Συνεπωσ στην ιδια λογικη η τιμη κατεβαινει στα 1000ευρω για 60 LG μοντελο του  2016

 

Σε 4k δίνει δώρο Blu ray player ?!!! Πάλι καλά που δεν δίνει κανένα VHS. Μια δυνατή προσφορά που θα έκανε πολλούς να το σκεφτούν θα ήταν μαζί με την 4k TV να έδιναν Ultra  Blu-ray Player (ναι αυτά που έχουν 300-400Ε). Να πάρω 4κ και να βλέπω υλικό σε κατώτερο format 1080p. Αν είναι έτσι μένω με την FHD που έχω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Δεν ξέρω πόσο την πουλούσε ο Κωτσόβολος πιο παλιά, πιθανόν να είχε την ίδια τιμή και να μην την ανέβασε καθόλου κι όλας.

 

 

10 φορες εχουμε γραψει οτι την ανεβασε 400 ευρω, θα ηταν ευγενικο νομιζω να μην αμφισβητεις με τετοιο τροπο τα γραφομενα. Προφανως δεν γνωριζεις πώς φαινεται αυτο στο ιστορικο του σκρουτζ, αντε με την ευκαιρια: Κανεις mouse over πανω στην γραμμη τιμων και βλεπεις το ονομα του μαγαζιου σε καθε lowest price. Εκει λοιπον θα δεις οτι πριν 20-30 μερες την ειχε 1499. 400 λιγοτερα απο ο,τι τωρα.

 

Απο εκει και περα για τα περι αστειου, κρινει ο καθενας που βρισκεται αυτο. 1. Οταν τα 50 ειναι στα 350, δηλαδη σχεδον 15% διαφορας, και το παρουσιαζεις ως 50 στα 2000 αλλαζοντας αντικειμενο  και 2. οταν το 15% ειναι αστειο, ενω το 0, 4 ή 8% διαφορας ειναι σοβαρο για ανοιγμα θεματος, πασο.

 

Τελος παντων, δεν βλεπω καποιος να εχει βρει 2 μερες τωρα, καποια που να αποτελει προσφορα, οποτε κλειδωνει το παρον τοπικ. Παρολα αυτα αν βρει κανεις καποιο μοντελο που εχει το μινιμουμ 10%, μου στελνει πμ για να το ανοιξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[mirrorless camera] Sony a6000 kit (με φακό SELP 16-50mm) - 599 €
 
Μέχρι χθες κόστιζε 729 euro, σήμερα 599 € σε MediaMarkt και έγινε price match και από Kotsovolo (και με 36 άτοκες και στους δύο) -[edit] πλέον περισσότερα καταστήματα τη δίνουν σε αυτή την τιμή.

Πολύ καλή φωτογραφική μηχανή με ανάλυση 24MP και FHD 60 FPS video. Reviews θα βρείτε άπειρα, ένα σχετικά με το value της τώρα σε σχέση με τα νεότερα μοντέλα: 
 


 
[Edit]: Βλέπω ότι γίνεται price match και από άλλα καταστήματα, υποθέτω λοιπόν ότι η μείωση θα έγινε από την αντιπροσωπεία. Αν αυτή είναι η νέα της τιμή δεν ξέρω αν πρέπει να κλείσει ως "προσφορά".
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Απο τον 6ο του 2015 μεχρι τον 6ο του 2016 ηταν συνεχως λιγο κατω απο τα 599 (579€ πριν 5 μηνες). Μετα ανεβηκε, δεν ξερω αν η πτωση στα κανονικα επιπεδα πρεπει να χαρακτηριστει προσφορα ή εστω "μειωση τιμης". Ουτε μειωση τιμης δεν φαινεται στα ματια μου. Το ξεστοκαρισμα (2 χρονων μοντελο ειναι) θα επρεπε να γινει πολυ κατω απο την τιμη που ειχε πριν ενα χρονο. Οχι στην ιδια τιμη. ;)

 

Μεταφερεται λοιπον στο "βρηκα κατι..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ip camera sricam 012 στα 20€ από gearbest (flash sales)


http://m.gearbest.com/ip-cameras/pp_330680.html

Στα 20€ περίπου
Flash sales

Εχουν μείνει λίγα κομμάτια (πήρα ένα μαύρο εγώ)

Έχουν μείνει 25 τεμάχια την ώρα που το γράφω.

(Ελλαδα έχει από 45€)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα review στο amazon και την θαβει

https://www.amazon.com/Sricam-Wireless-Security-Monitor-Support/product-reviews/B01E57MCAY/ref=cm_cr_dp_d_show_all_btm?ie=UTF8&sortBy=recent

Αναφερεται και στο

http://www.gadgetvictims.com/2016/05/sricam-sp012-p2p-hd-ip-camera-review.html?showComment=1469501686414#c257096423474921815

 

Πολυ καλη τιμη βεβαια... διλημμα...μαλλον δεν θα ψωνισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένα άτομο μόνο και ρίχνει χολή!!

 

Ε εντάξει δεν νομίζω να είναι τοσο όσο τα λέει,μ φάνηκαν too much όλα αυτά.

 

Εγώ πάντως την τσίμπησα σε μαύρο χρώμα

 

Με 20€ ότι και να ειναι...βλέπουμε :)

 

Πάντως στα σχόλια του gearbest έχει 200++ θετικες αξιολόγησεις!!!

 

Και κάτι βίντεο παρουσίασης στο youtube μια χαρά δείχνουν να είναι.

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

(Ελλαδα έχει από 45€)

 

Ποτε μην κοιτας τιμες στην Ελλαδα για συγκριση.  Παντα ειναι διπλες ή τριπλες απο οτι οι τιμες στην Κινα.

 

Ψαχνοντας παντως στο νετ, βλεπω οτι αυτη παιζει πολυ συχνα στα 20-23 δολαρια, οποτε δεν ξερω αν ειναι προσφορα.

 

12 Ιουνιου 22€

22 Ιουνιου 18€

19 Ιουλιου 20€

 

https://www.ipcamtalk.com/showthread.php/11661-Any-experience-with-Sricam-SP012-720P-and-Blue-Irirs

 

http://www.majordroid.com/sricam-sp012-p2p-hd-ip-camera-sale-now/

 

http://forums.redflagdeals.com/gearbest-sricam-sp012-720p-p2p-ip-camera-motion-21-usd-2005849/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...