Προς το περιεχόμενο

Μπαρες δημητριακών


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποια ειναι η αποψή σας για τις μπάρες δημητριακών?

 

Πειτε αν τις αγοραζετε-τρωτε, αν θεωρείται οτι ειναι υγιεινές, ή ότι αλλο σχετικό ξέρετε γι' αυτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!!εγώ αγοράζω συχνά τις μπάρες της digestive που είναι ολικής και είναι πολύ υγιεινές...γενικά όλες νι μπάρες δημητριακών δίνουν ενέργεια ενώ είναι και υγιεινές και βοηθούν σε ποδηλασία τρέξιμο και λοιπά η ακόμα και στη διάρκεια της ημέρας μεταξύ των κύριων γευμάτων...δεν έχω δει πότε μπάρες δημητριακών να γράφουν στα συστατικά υδρογόνομένα λιπαρά(trans λιπαρά)και αν δεις να τα αποφύγεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα προτιμω αυτες με σοκολατα και χωρις ξηρους καρπους (γιατι πνιγομαι με φουντουκια/αμυγδαλα). Συνηθως τρωω καμια στο δρομο οταν ξυπναω αργα και βιαζομαι. Αλλα πιστευω το παστελι ειναι πολυ καλυτερο και γευστηκα και θρεπτικα και πιο φτηνα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μόνες που μου αρέσουν είναι οι quaker βατόμουρο/ρόδι

Το κατα πόσο είναι πραγματικά υγιεινές δεν το γνωρίζω, ρίξε και εδώ μια ματιά:  http://natofao.blogspot.gr/search/label/%CE%9A%CE%A1%CE%99%CE%A4%CE%99%CE%9A%CE%97%3A%CE%9C%CE%A0%CE%91%CE%A1%CE%95%CE%A3%20%CE%94%CE%97%CE%9C%CE%97%CE%A4%CE%A1%CE%99%CE%91%CE%9A%CE%A9%CE%9D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ αρκετά με τον prog. Δεν είναι για πολύ συχνή τροφή. Εγώ της έχω για ώρες ανάγκης. Εξάλλου, ξαναλέω, υπάρχουν πολύ καλύτερα snacks.

 

Btw, ρε παιδιά δεν έχουν υπερβολικά πολλές φυτικές ίνες;

-Εγώ αν φάω πάνω από δύο την ημέρα πρίζεται το έντερο μου... Έχω σαν φούσκωμα και μερικές φορές έχω και πόνο (δάγκωμα) χαμηλά στην κοιλιά. Εσείς το παθατε ποτέ αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως υπάρχουν και οι μπάρες πρωτείνης. 

  • 140 θερμίδες ανά μπάρα, λιγότερες από τις περισσότερες συμβατικές σοκολάτες
  • Ένας ισορροπημένος συνδυασμός από 10g πρωτεΐνη και 15g υδατάνθρακες
  • 10g πρωτεΐνης για τη δημιουργία άπαχης μυικής μάζας
  • Υψηλή περιεκτικότητα σε βιταμίνες Β1, Β2, Παντοθενικό όξύ, Β6 και Ε
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Eγώ πάλι αν και κάποιες μ' αρέσουν δεν τις θεωρώ τόσο υγιεινές... Έχουν ζάχαρη και έχουν υποστεί επεξεργασία. Τώρα αν υπάρχουν αξιόλογες δεν το γνωρίζω, αλλά συνήθως αυτές κοστίζουν...

 

Γενικά αν ψάχνεις για κάτι υγιεινό σε δημητριακά κοίτα για βρώμη ή δημητριακά ολικής άλεσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως τρώω καθημερινά για πρωινό fitness με βρώμη και για ενδιάμεσο γεύμα στο γραφείο φρούτα και μπάρες fitness της Nestle. Την συγκεκριμένη διατροφή μου την είχε προτείνει διαιτολόγος και έχω δει μεγάλη αλλαγή στο σώμα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως τρώω καθημερινά για πρωινό fitness με βρώμη και για ενδιάμεσο γεύμα στο γραφείο φρούτα και μπάρες fitness της Nestle. Την συγκεκριμένη διατροφή μου την είχε προτείνει διαιτολόγος και έχω δει μεγάλη αλλαγή στο σώμα μου.

 

Για πες, τι βλεπεις στο σωμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχώς όσοες φορές και να κοίταξα για να αγορασω, εβλεπα ζαχαρη και τις απεύφευγα. Γενικώς τα γλυκά δεν μου αρέσουν καθόλου και εκτός από αυτό κάνω και δίαιτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...