Προς το περιεχόμενο

Δωρεά αίματος - πόσο ασφαλές είναι?


sphinxgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι εννοείς?

αν αυτή είναι η δουλειά σου πιο είναι το πρόβλημα να τους περάσεις όλους.

 

δεν ξέρω αν βλέπουν μόνο αιματοκρίτη, πάντως είχα δει και καρτέλα να συμπληρώνουν από υπολογιστή με αυτό το μηχάνημα.

 

 

τώρα είδα ότι ξέχασα ένα ΝΑ

 

Σορυ παρασασερ

 

τώρα είδα ότι έγραψα πριν έκανα σεξ

 

αντί να γράψω πριν να κανω σεξ

 

Τώρα πας και δεν ξέρεις με τι πας.

 

 

εγώ δεν πάω καν έτσι με όποιον να ναι, αλλά και πάλι τα αφροδισιακά δεν έχουν και συμπτώματα, οπότε όποιος και να είναι ο άλλος πάλι δεν ξέρεις τί παίζει

 

γι'άυτο ένα τέτοιο μηχάνημα θα τα φοβερή εφεύρεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εντάξει, αλλά θεωρώ και λίγη εγκράτεια δεν βλάπτει.

πωπω τι σε ειπεεεε,τα μισαααα

 

Περα απο την πλακα τωρα,αμα υπηρχε αυτο το μηχανημα να βλεπεις τα παντα,θα ηταν ποοοοολυ χρησιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωπω τι σε ειπεεεε,τα μισαααα

 

Περα απο την πλακα τωρα,αμα υπηρχε αυτο το μηχανημα να βλεπεις τα παντα,θα ηταν ποοοοολυ χρησιμο

 

 

ποια μισααα βρε;

 

τι λες;

 

του στειλα του παιδιού προσωπικό μηνυμα και του ζήτησα συγγνώμη γιατί κακώς του έκανα επίθεση, εγώ έκανα τυπογραφικό λάθος και έτσι όπως το έγραψα ήταν σα να έλεγα ότι έκανα σεξ πριν λίγο με πολλούς και αν είχα αυτό το μηχάνημα θα τους περνούσα από εξετάσεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια μισααα βρε;

 

τι λες;

 

του στειλα του παιδιού προσωπικό μηνυμα και του ζήτησα συγγνώμη γιατί κακώς του έκανα επίθεση, εγώ έκανα τυπογραφικό λάθος και έτσι όπως το έγραψα ήταν σα να έλεγα ότι έκανα σεξ πριν λίγο με πολλούς και αν είχα αυτό το μηχάνημα θα τους περνούσα από εξετάσεις....

 

πλακα κανω χαλαρωσε :P, ασε που οι περισσοτεροι καταλαβαμε τι ηθελες πραγματικα να πεις και ας εκανες το τυπογραφικο λαθος,μην αρπαζεσαι με τον καθενα τοσο ευκολα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλακα κανω χαλαρωσε :P, ασε που οι περισσοτεροι καταλαβαμε τι ηθελες πραγματικα να πεις και ας εκανες το τυπογραφικο λαθος,μην αρπαζεσαι με τον καθενα τοσο ευκολα...

 

 

άσε έχω τα νεύρα μου σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εδωσα προσφατα (πριν κατι μηνες) αιμα , το κοψιματακι και ο ελεγχος με το μηχανηματακι ειναι για τον αιματοκριτη και μονο.

Επισης απλα σου μετρανε και μια πιεση και τελος απο ελεγχους.

 

Απο κει και περα , το ερωτηματολογιο ειναι ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ ΠΑΠΥΡΟΣ :) .Αν δεν πεις ψεματα..πιστευω οι περισσοτεροι δεν μπορουν να δωσουν αιμα ...αλλεργια ? εισαι εκτος ! αυξημενη πιεση ? εκτος. καποια παθηση / νοσο / ιος / δεν κοιμηθηκες το προηγουμενο βραδυ αρκετες ωρες ...εισαι εκτος.

Εχει ΠΟΛΛΕΣ  περιπτωσεις.

 

Φανταζομαι επειδη μπορει καποιος να μην εχει ιδεα αν εχει κατι ή να πει το ψεματακι του ..κατοπιν θα πρεπει να γινονται καποιοι σχετικοι ελεγχοι για καποια βασικα νοσηματα...δεν μπορουν να παιρνουν το αιμα καλη πιστη και να το μεταγγιζουν....

 

 

ΥΓ: απο οτι μου πε η κοπελα που μου εκανε την αιμοδοσια..το καθε "σακουλι" αιμα απο την ελβετια κοστιζει περιπου 400-450ευρω...οποτε καλο ειναι να δινουμε αιμα οσο περισσοτερο μπορουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς και μπορεί να μολυνθεί κάποιος από μετάγγιση. ΑΛΛΑ. Η ανάγκη για αίμα συνήθως περικλείει και έναν θανάσιμο κίνδυνο. Δε βάζουμε αίμα στον άλλον επειδή «έτσι». Οπότε σχεδόν ότι κι αν έχει έχει μικρή σημασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα αν ο αλλος κανει μια δυσκολη εγχειρηση και κρεμεται η ζωη του... αν παρει αιμα που χει ξερωγω μια "ακακη" για την υγεια του νοσο/ιο ..εε χεστηκε η φοραδα στ'αλωνι...ο ανθρωπος θα ζησει....

 

ή στην τελικη μπορει να βρουν παρτιδα αιματος που να χει κατι θεραπευσιμο..οποτε..τον σωζουν με την μεταγγιση...και τον γιατρευουν μετα :)

 

Υποθεσεις ολα αυτα..μπορει να λεω και μαλακιες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...