Προς το περιεχόμενο

Καταρρέουν οι τιμές των Sony xperia z και Lg Optimus G


ZANTECO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ παιδιά πιστεύω πως πάνω από 250 ευρώ δεν θα έπρεπε να κάνει ακόμα και τετραπύρηνο κινητό μιας και το κόστος κατασκευής τους είναι πολύ φτηνό και βγαίνουν συνέχεια καινούρια μοντέλα με ελάχιστα καλύτερα χαρακτηριστικά ,επίσης θεωρώ τα 400αρια 500αρια και βάλε για ένα smartphone καλό πάρα πολλά λεφτά αφού με τα ίδια λεφτά μπορείς να φτιάξεις πολύ καλό pc ή να αγοράσεις ένα αξιοπρεπές laptop/ultrabook ,για αυτό θεωρώ πεταμένα λεφτά πάνω από το ψυχολογικό όριο των 250......

 

φυσικά αυτό είναι καθαρά προσωπική άποψη....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

απο ποτε πληρωνεις κατι με το κοστος?

δεν θα πληρωσεις το μαρκετινγκ,δεν θα πληρωσεις την ερευνα,το προσωπικο,την φορολογια τους κτλ?

σκεψου τι γινεται στα αυτοκινητα...που πληρωνεις χιλιαρικα και οχι μερικες εκατονταδες ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό θέλω να πω πως δίνουμε πολύ παραπάνω από όσα κοστίζει στην εταιρεία να το φτιάξει....Δεν μπορεί ένα αξίολογο λάπτοπ και ένα smartphone να κάνει το ίδιο,κάτι δεν πάει καλά...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παιδιά πιστεύω πως πάνω από 250 ευρώ δεν θα έπρεπε να κάνει ακόμα και τετραπύρηνο κινητό μιας και το κόστος κατασκευής τους είναι πολύ φτηνό και βγαίνουν συνέχεια καινούρια μοντέλα με ελάχιστα καλύτερα χαρακτηριστικά ,επίσης θεωρώ τα 400αρια 500αρια και βάλε για ένα smartphone καλό πάρα πολλά λεφτά αφού με τα ίδια λεφτά μπορείς να φτιάξεις πολύ καλό pc ή να αγοράσεις ένα αξιοπρεπές laptop/ultrabook ,για αυτό θεωρώ πεταμένα λεφτά πάνω από το ψυχολογικό όριο των 250......

 

φυσικά αυτό είναι καθαρά προσωπική άποψη....

Συμφωνώ για τα 500άρια, αλλά τοποθετείς πολύ χαμηλά το όριο όταν το GSII δεν έπεσε ποτέ κάτω από τα 270. Μέχρι 300 - 350 αν δεν αλλάζεις συχνά κινητό καλά είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο sintalkas εχει δίκιο. Τα 250 ευρω ειναι καλο οριο για την αγορα καινουργιου κινητου. 200 ειχα δωσει για το xperia neo V και μεχρι σημερα, εχει σταθει στο υψος του για τα λεφτά του τόοοοοοτε πριν 1,5 χρόνο!

 

Καλο ειναι οπως ανέφερε κιολας, να περασει 6μηνο απο την κυκλοφορια του κινητου και μετα η αγορά. Αλλιώς ειναι καθαρα προβατοειδή κατασταση....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα 300 πολλά είναι πίστευω για κινητό ,εδικά τα 270 που κάνει το GALAXY S2 ,μιλάμε για κινητό 3 και χρόνων και κάνει ακόμα τόσο......ΑΝΕΠΙΤΡΕΠΤΟ αλλά τέτοια χαβάνια που είμαστε αυτά παθαίνουμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι πρέπει.

iPhone λιγότερο από 580€.

http://www.macexperts.gr/zcn/index.php?main_page=product_info&products_id=3700&cPath=283#xml

Πρέπει κάποια στιγμή να πέσουν οι τιμές και στα μεγάλα καταστήματα, έστω και λόγω πίεσης από τα μικρομάγαζα που κάνουν δικές τους εισαγωγές.

Θέλω να δω πόσο θα κρατάνε αυτή την "Premium - Glam" τακτική έχοντας ακόμα το iPhone 5 740€ οι μεγάλοι. Να τα βάλουν υπόθετο!

Όλοι από μικρομάγαζα μάγκες! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε προσφατη επισκεψη μου σε πολυ γνωστη αλυσιδα με pc και κινητα...ΕΚΠΛΗΚΤΟΣ βλεπω το ativ s στα 599 ! Τους ερωταω λοιπον ποτε θα πεσει η τιμη διοτι ηθελα να αγορασω 2 συσκευες μια για μενα μια για ενα φιλο..."Τι εννοειτε να πεσει κυριε,ειναι χαμηλη μου απανταει "... του λεω οτι η τιμη ειναι κατω απο τα 400 του δειχνω στο skr και μου λεει οτι δεν γνωριζει αλλα δεν προκειται ποτε να φτασει σε τετοια επιπεδα και οτι αυατα τα μαγαζια δεν ειναι φυσικα αλλα Internetika και ισως φερνουν β -διαλογης... αυτη τη στιγμη το κινητο ειναι στα 300-330 ευρω σε δεκαδες καταστηματα αλλα οι μεγαλες αλυσιδες ...το εχουν στα 600+ ευρω. Τραγικο ? Το ιδιο και με το xperia z το οποιο πουλιεται ακομα στα 650-700!!!!! Οσο ο κοσμος μαθαινει για τις πολιτικες τους αυτες πρεπει να τους τιμωρει παραδειγματικα για τις τιμες τους ,που ειναι ο ελεγχος απο τις δημοσιες υπηρεσιες ? Παραπλανηση πελατη ειναι αυτο . Στο επομενο 2μηνο θα πεφτει η τιμη με προβλεψη τα 380 σε 50-70 μερες...Εγω παντως κανω υπομονη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε προσφατη επισκεψη μου σε πολυ γνωστη αλυσιδα με pc και κινητα...ΕΚΠΛΗΚΤΟΣ βλεπω το ativ s στα 599 ! Τους ερωταω λοιπον ποτε θα πεσει η τιμη διοτι ηθελα να αγορασω 2 συσκευες μια για μενα μια για ενα φιλο..."Τι εννοειτε να πεσει κυριε,ειναι χαμηλη μου απανταει "... του λεω οτι η τιμη ειναι κατω απο τα 400 του δειχνω στο skr και μου λεει οτι δεν γνωριζει αλλα δεν προκειται ποτε να φτασει σε τετοια επιπεδα και οτι αυατα τα μαγαζια δεν ειναι φυσικα αλλα Internetika και ισως φερνουν β -διαλογης... αυτη τη στιγμη το κινητο ειναι στα 300-330 ευρω σε δεκαδες καταστηματα αλλα οι μεγαλες αλυσιδες ...το εχουν στα 600+ ευρω. Τραγικο ? Το ιδιο και με το xperia z το οποιο πουλιεται ακομα στα 650-700!!!!! Οσο ο κοσμος μαθαινει για τις πολιτικες τους αυτες πρεπει να τους τιμωρει παραδειγματικα για τις τιμες τους ,που ειναι ο ελεγχος απο τις δημοσιες υπηρεσιες ? Παραπλανηση πελατη ειναι αυτο . Στο επομενο 2μηνο θα πεφτει η τιμη με προβλεψη τα 380 σε 50-70 μερες...Εγω παντως κανω υπομονη .

Φίλε fsbmaniac τι σου είπανε τα λαμόγια στην γνωστή αλυσίδα?ότι αυτά τα μαγαζιά είναι ίντερνετικα και όχι φυσικά?τον κακό τους τον καιρό να τους πεις στους ψεύτες αν και δεν φταίνε οι υπάλληλοι αλλά τα αφεντικά τους,πες τους φίλε μου ότι τα περισσότερα μαγαζιά του skroutz είναι κανονικά φυσικά αλλά μικρά μαγαζιά με μικρότερο λειτουργικό κόστος (Ενοίκια,μισθούς,ασφάλιστρα,έντυπα διαφημιστικά κ.τ.λ.)από τις μεγάλες και γνωστές αλυσίδες και όσο για το πολύ κουφό ότι ίσως φέρνουν Β διαλογής αυτό και αν είναι για μπουγέλωμα που θα αφήσουν οι γνωστές εταιρείες παγκόσμιοι κολλοσοί που χρόνια έκτισαν το όνομα τους στην διεθνή αγορά να βγουν τα διάσημα η σε όλα τα γνωστά μοντέλα τους κομμάτια Β διαλογής και να καταρεύσουν από τον ανελέητο ανταγωνισμό,δηλαδή οι πωλητές στις μεγάλες αλυσίδες πρέπει να μας θεωρούν πρόβατα όπως λέει έμμεσα και η κυρία mary1 με το προβατοειδή κατάσταση για να μας λένε τέτοιες γελοίες και ηλίθιες δικαιολογίες και για αυτό μάγκες αγορές μόνο από όπου είναι φθηνότερο το μοντέλο που μας ενδιαφέρει και στις αλυσίδες να πηγαίνετε όπως κάνω εγώ για να το δείτε,να το πιάσετε,να το χαιδέψετε,να το δοκιμάσετε γιατί εκεί υπάρχουν όλα σχεδόν τα μοντέλα εκθεσιακά.

Επεξ/σία από ZANTECO
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το xperia z στα σκρουτζάδικα έπεσε στα 482 ευρω και ηρθε η ώρα να το τσακώσω ....είναι και αδιαβροχο οτι πρέπει για καλοκαιράκι και παραλία ........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...