Προς το περιεχόμενο

Η επίδραση της κάναβης


panos_90

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω ρε παιδια δεν καταλαβαινω κατι...

 

τοσο μαγκια ειναι να κανει καποιος ναρκωτικα ?ελαφρα ή μη...ή τοσο μοδατο...ή ξερωγω αναγκαιο?

 

που καθομαστε και αναλογιζομαστε..ποια τα θετικα ..ποια τα αρνητικα...σε ποια συχνοτητα θα καει ο εγκεφαλος μας..αν καει...και αν δεν καει?

 

που βγαινουν και μελετες και κανει το ενα και το αλλο η κανναβη ξερωγω...

 

δηλαδη καθομαστε και μελεταμε τις πιθανες θετικες επιδρασεις ενος ναρκωτικου....επειδη τι ?μας τελειωσαν ολα τα αλλα κατασκευασματα?

 

ή απλα τα ειχαμε παρεξηγησει και πρεπει να τα ενταξουμε στο φαρμακειο του σπιτιου μας ??

 

Εγω οπως το βλεπω ειναι οτι παιζονται λεφτα στην εμπορια των ναρκωτικων (σωπα ρε μπηχτη τι μας ειπες παλι !) , ο κοσμος θεωρει  in / cool / trendy / μαγκια / whatever την χρηση τους..ειδικα των ελαφρων..που με μετρημενη χρηση...δεν σε "χαλαει"..και ψαχνουμε να βρουμε θετικες επιδρασεις??

Για να δικαιολογησουμε την χρηση ?Σοβαρα τωρα?

 

Προφανως ο καθεις "πινει" ο,τι γουσταρει ..αλλα πραγματικα ερευνουμε αν τα ναρκωτικα εχουν θετικες επιδρασεις?Τελειωσαμε δηλ με ολα τα αλλα προβληματα ?

 

Δηλαδη αν βγει οτι η ηρωινη καταπολεμαει το διαβητη (καλα δεν βαζω για παραδειγμα καποια τρομερη νοσο...δεν θα υπαρχει διλλημα)....θα γινει ο αλλος -ζακι για να κανει εντελει ενεση..απλα αλλου ειδους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 263
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

δηλαδη καθομαστε και μελεταμε τις πιθανες θετικες επιδρασεις ενος ναρκωτικου....επειδη τι ?

 

Επειδή αν χρειαστεί να κάνεις μια εγχείρηση, ή να γεννήσει η γυναίκα σου, θα ευχαριστείς ό,τι έχεις ιερό που υπάρχουν οπιοειδή (όπως η ηρωίνη).

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειμαι σιγουρος οτι στην μετεγχειρητικη περιοδο (οπου ο ασθενης ειναι προφανες οτι βιωνει καποιον πονο λογω της εγχειρησης) ή στην επισκληριδιο σε τιγκαρουν ηρωινη ...

 

Μορφινη ή στην καλυτερη καποιο παυσιπονο με κωδεινη σιγουρα..σε καποιες εξτριμ περιπτωσεις..και ξερουμε...ποσοι εθιζονται σε τετοια "δυνατα" παυσιπονα...

 

Το θεμα μας δεν ειναι αυτο..το θεμα μας (του τοπικ αυτου δηλ)..ειναι ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΕΣ ιδιοτητες καποιου ναρκωτικου...στην περιπτωση μας της κανναβης...οχι απλα σε επικουρικο ρολο (οπως τα παυσιπονα)...

 

Αλλά οι ιατροί σύντομα ανακάλυψαν ότι η ηρωίνη δεν είχε θεραπευτική επίδραση. Απλώς αντικαθιστούσε την εξάρτηση της μορφίνης με αυτή της ηρωίνης. Στις αρχές του 20ού αιώνα, τόσοι πολλοί Αμερικανοί στρατιώτες είχαν εθιστεί στα οπιοειδή, που το 1914 το Αμερικανικό Κογκρέσο πέρασε το νομοσχέδιο του Χάρισον, απαγορεύοντας την μη ιατρική τους χρήση.

 

 

Σκεψου να ευχαριστεις το πρωι τον θεο που εφερε στην ζωη σου τα οπιοειδη και σε σωσανε...απο τον πονο τελοσπαντων και στο τελος της ημερας να τον καταριεσαι που σε καταντησε χαπακια... win-win φαση :)

 

 

ΥΓ: σε μια εγχειρηση που εκανε η μανα μου και ετοιμαζεται και για αλλη (διαφορετικοι λογοι),,,,οσο μπορουσα να δω...δεν της χορηγουσανε κανενα παυσιπονο..ουτε ηπιο ουτε δυνατο..παρολο που ειχε "διαφορους" πονους...απλα σε αφηνουν να τους παλεψεις....προφανως παυσιπονα χορηγουνται σε χρονιους πονους..ή πολυ ισχυρους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ρε παιδια δεν καταλαβαινω κατι...

 

τοσο μαγκια ειναι να κανει καποιος ναρκωτικα ?ελαφρα ή μη...ή τοσο μοδατο...ή ξερωγω αναγκαιο?

 

που καθομαστε και αναλογιζομαστε..ποια τα θετικα ..ποια τα αρνητικα...σε ποια συχνοτητα θα καει ο εγκεφαλος μας..αν καει...και αν δεν καει?

 

που βγαινουν και μελετες και κανει το ενα και το αλλο η κανναβη ξερωγω...

 

δηλαδη καθομαστε και μελεταμε τις πιθανες θετικες επιδρασεις ενος ναρκωτικου....επειδη τι ?μας τελειωσαν ολα τα αλλα κατασκευασματα?

 

ή απλα τα ειχαμε παρεξηγησει και πρεπει να τα ενταξουμε στο φαρμακειο του σπιτιου μας ??

 

Εγω οπως το βλεπω ειναι οτι παιζονται λεφτα στην εμπορια των ναρκωτικων (σωπα ρε μπηχτη τι μας ειπες παλι !) , ο κοσμος θεωρει  in / cool / trendy / μαγκια / whatever την χρηση τους..ειδικα των ελαφρων..που με μετρημενη χρηση...δεν σε "χαλαει"..και ψαχνουμε να βρουμε θετικες επιδρασεις??

Για να δικαιολογησουμε την χρηση ?Σοβαρα τωρα?

 

Προφανως ο καθεις "πινει" ο,τι γουσταρει ..αλλα πραγματικα ερευνουμε αν τα ναρκωτικα εχουν θετικες επιδρασεις?Τελειωσαμε δηλ με ολα τα αλλα προβληματα ?

 

Δηλαδη αν βγει οτι η ηρωινη καταπολεμαει το διαβητη (καλα δεν βαζω για παραδειγμα καποια τρομερη νοσο...δεν θα υπαρχει διλλημα)....θα γινει ο αλλος -ζακι για να κανει εντελει ενεση..απλα αλλου ειδους?

 

sorry αδερφέ, αλλά έχεις την οπτική που όλοι είχαμε στα πρώτα χρόνια της ζωής μας, που εμείς και όλοι μας οι γνωστοί μας είναι απολύτως υγιείς. Έχει αρρωστήσει ποτέ κανείς κοντινός σου που να μην αντέχει τον πόνο στα κόκαλα του για παράδειγμα, ή να ναι σε τελικό στάδιο κάποιας αρρώστιας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry αδερφέ, αλλά έχεις την οπτική που όλοι είχαμε στα πρώτα χρόνια της ζωής μας, που εμείς και όλοι μας οι γνωστοί μας είναι απολύτως υγιείς. Έχει αρρωστήσει ποτέ κανείς κοντινός σου που να μην αντέχει τον πόνο στα κόκαλα του για παράδειγμα, ή να ναι σε τελικό στάδιο κάποιας αρρώστιας;

 

 

οχι. και η ερωτηση μου ισχυει. Τελειωσανε ολες οι εναλλακτικες μας και φτασαμε στα ναρκωτικα?

 

Γιατι τοση ωρα εδω δεν μιλαμε για ανιατες ή τραγικα επιπονες καταστασεις...

 

Αλλα να κανουμε λιγη λιγη κανναβη στην ζωη μας να γλυτωσουμε αρρωστειες στην συνεχεια....τετοια φαση...

 

 

Προφανως αν καποιο οποιοειδες μπορει να προσφερει λιγη ανακουφιση σε περιπτωσεις που αναφερεις δεν το σκεφτομαστε καν...

 

Αλλα οχι να ενταξουμε το οποιο ναρκωτικο στην καθημερινη μας διατροφη..... (τροπος του λεγειν εε..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μορφινη ή στην καλυτερη καποιο παυσιπονο με κωδεινη σιγουρα..σε καποιες εξτριμ περιπτωσεις..και ξερουμε...ποσοι εθιζονται σε τετοια "δυνατα" παυσιπονα...

Δεν έχεις ιδέα για τι πράγμα μιλάς.

 

Το θεμα μας δεν ειναι αυτο..το θεμα μας (του τοπικ αυτου δηλ)..ειναι ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΕΣ ιδιοτητες καποιου ναρκωτικου...στην περιπτωση μας της κανναβης...οχι απλα σε επικουρικο ρολο (οπως τα παυσιπονα)...

http://en.wikipedia.org/wiki/Thc#Studies_in_humans

 

Είναι πραγματικά ΠΟΛΥ εύκολο να ψάξει κανείς έστω και επουσιωδώς.

 

Και στην τελική, στις παπαράκλες μου αν έχει θεραπευτική ιδιότητα. Τεκμήριο αθωότητας λέμε, εσύ οφείλεις να αποδείξεις πως είναι βλαβερή.

Και αν το καταφέρεις (λολ) έρχεται η σειρά του risk assessment όπως γίνεται για τον καφέ και το αλκοόλ.

Φαντάζομαι ξέρεις πως αυτά ανήκουν στα "ναρκωτικά" ε;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή αν χρειαστεί να κάνεις μια εγχείρηση, ή να γεννήσει η γυναίκα σου, θα ευχαριστείς ό,τι έχεις ιερό που υπάρχουν οπιοειδή (όπως η ηρωίνη).

Τώρα εσύ μου θυμίζεις τελάλη.

 

Επειδή λοιπόν σε μία εγχείρηση ή στα τελικά στάδια του καρκίνου είναι επιβεβλημένη η χρήση αλκαλοειδών,ξορκίζουμε τα πάντα όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις ιδέα για τι πράγμα μιλάς.

 

Δεν ειμαι γιατρος.Εσυ που εισαι μου λες οτι η μορφινη και τα κωδεινη-based παυσιπονα δεν εθιζουν?Το κομματι που παρεθεσα το διαβασες?Δεν το εβγαλα απο το μυαλο μου.

 

 

 http://en.wikipedia.org/wiki/Thc#Studies_in_humans

 

Είναι πραγματικά ΠΟΛΥ εύκολο να ψάξει κανείς έστω και επουσιωδώς.

 

Και στην τελική, στις παπαράκλες μου αν έχει θεραπευτική ιδιότητα. Τεκμήριο αθωότητας λέμε, εσύ οφείλεις να αποδείξεις πως είναι βλαβερή.

Και αν το καταφέρεις (λολ) έρχεται η σειρά του risk assessment όπως γίνεται για τον καφέ και το αλκοόλ.

Φαντάζομαι ξέρεις πως αυτά ανήκουν στα "ναρκωτικά" ε;

 

Να αποδειξω οτι ειναι βλαβερα?Να αποδειξω δηλαδη οτι καποιο οποιοδηποτε ναρκωτικο π.χ. η κανναβη εχει αρνητικες-βλαβερες επιπτωσεις στον ανθρωπινο οργανισμο?

Με τι χρηση ?Μια το χρονο ? μια καθε 10 χρονια ? ή καθημερινη ?

Σοβαρα ε?

Τεκμηριο αθωοτητας?Μα με το τεκμηριο της ενοχης , χρησιμοποιουνται ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ καποια απο τα ναρκωτικα στην ιατρικη..και αλλα οπως ηρωινη εχει απαγορευτει τελειως απο την ιατρικη...

 

Φανταζομαι οτι δεν εκανες βολτα απο το θρεντ "φραπεδες ! μακρυα" κλπ..οπου καταφερομαι εναντιον γενικοτερα ολων των εθιστικων κατασκευασματων ...ακομα και καφε/αλκοολ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα εσύ μου θυμίζεις τελάλη.

 

Επειδή λοιπόν σε μία εγχείρηση ή στα τελικά στάδια του καρκίνου είναι επιβεβλημένη η χρήση αλκαλοειδών,ξορκίζουμε τα πάντα όλα.

Και η καφεΐνη αλκαλοειδές είναι ε.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η καφεΐνη αλκαλοειδές είναι ε.

 

 

ενταξει ρε συ λουσιφερ..εχεις δει κανεναν καφεδακια στο φαναρι να ζητιανευει την τζουρα του καφε του?

 

Κανεις πως δεν καταλαβαινεις οτι αλλος ο βαθμος της μιας εξαρτησης και αλλος της αλλης....

Ουτε καν αλκοολικο δεν θα βρεις σε τετοια εξευτελιστικη κατασταση....

 

Και στην τελικη υπαρχει και διαφορα στα τιμολογια...καφε παιρνεις και με 2 ευρω..αλλα οχι δοση ναρκωτικου...

 

Τα χεις στριμωξει ολα στο ιδιο τσουβαλι..για να δικαιολογησεις τα ναρκωτικα? φορ ριαλ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαι γιατρος.Εσυ που εισαι μου λες οτι η μορφινη και τα κωδεινη-based παυσιπονα δεν εθιζουν?Το κομματι που παρεθεσα το διαβασες?Δεν το εβγαλα απο το μυαλο μου.

Εξαρτάται. Το θέμα δεν είναι ότι εθίζουν, το θέμα είναι πώς μάθαμε ότι εθίζουν.

Να σου πω πώς δεν το μάθαμε: με το να λέμε "τώρα σοβαρά θα κάτσουμε να ψάξουμε θετικές και αρνητικές επιδράσεις ναρκωτικών;" ή πιο verbatim,

δηλαδη καθομαστε και μελεταμε τις πιθανες θετικες επιδρασεις ενος ναρκωτικου....επειδη τι ?μας τελειωσαν ολα τα αλλα κατασκευασματα?

 

 ~

Να αποδειξω οτι ειναι βλαβερα?Να αποδειξω δηλαδη οτι καποιο οποιοδηποτε ναρκωτικο π.χ. η κανναβη εχει αρνητικες-βλαβερες επιπτωσεις στον ανθρωπινο οργανισμο?

Με τι χρηση ?Μια το χρονο ? μια καθε 10 χρονια ? ή καθημερινη ?

Σοβαρα ε?

Σοβαρότατα. Αυτό είναι η επιστήμη και δεν είναι θέμα γούστου ή ηθικής.

Αν μπορείς να μου πεις γιατί είναι βλαβερό να μπαφιάζει ο Τάκης, τόσο για τον Τάκη, όσο και για τους γύρω του, δώσε πόνο, θα έχεις δίκιο.

Όσο δε μπορείς, το επιχείρημά σου είναι εξίσου δυνατό με το "καλά, τώρα θα μιλάμε για ξανθιές ενώ υπάρχουν μελαχρινές;"

 

Δε μας νοιάζει το γούστο σου και το γούστο μου ρε φίλε. Δε μας νοιάζει η αισθητική σου και η ηθική μου.

Δεδομένα έχεις; Ή εναντιώνεσαι σε κάτι επειδή εσένα σου φαίνεται κακό;

 

Φανταζομαι οτι δεν εκανες βολτα απο το θρεντ "φραπεδες ! μακρυα" κλπ..οπου καταφερομαι εναντιον γενικοτερα ολων των εθιστικων κατασκευασματων ...ακομα και καφε/αλκοολ...

Όπως είπα, risk assessment. Οι κακές επιδράσεις της όποιας κατάχρησης είναι διαθέσιμες κατόπιν έρευνας.

Ξέρεις τι θα πάθεις αν σουτάρεις παραμύθα, ξέρεις τι θα πάθεις αν το παρακάνεις με τις γραμμές, ξέρεις τι θα πάθεις αν πίνεις 2 βότκες τη μέρα, αν καπνίζεις 3 πακέτα, αν τρως ξύγκια απ' το πρωί ως το βράδυ.

 

Για το χορτάρι τι έχεις;

ενταξει ρε συ λουσιφερ..εχεις δει κανεναν καφεδακια στο φαναρι να ζητιανευει την τζουρα του καφε του?

Δεν έχω δει και κανέναν να ζητιανεύει για το χόρτο του.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται. Το θέμα δεν είναι ότι εθίζουν, το θέμα είναι πώς μάθαμε ότι εθίζουν.

Να σου πω πώς δεν το μάθαμε: με το να λέμε "τώρα σοβαρά θα κάτσουμε να ψάξουμε θετικές και αρνητικές επιδράσεις ναρκωτικών;" ή πιο verbatim, 

 

Πως το μαθαμε ?σιγουρα οχι πρωτη φορα σε εργαστηριο...Σιγουρα εμπειρικα...και σιγουρα αυτοι που χρησιμοποιουσαν τα οποια ναρκωτικα δεν το κανανε για θεραπευτικους λογους.

Δηλαδη με την λογικη σου , πρεπει να κανουμε ολες τις πιθανες μιξεις ναρκωτικων..να σκεφτουμε ευφανταστους τροπους να τα συνδυασουμε..και τιγκαρουμε τον οργανισμο μας με αυτα σε διαφορες δοσολογιες..μπας και μας ξεφυγε καποια θεραπευτικη τους δραση!!

Προσφερεσαι για λαμπ-ρατ?

 

 ~Σοβαρότατα. Αυτό είναι η επιστήμη και δεν είναι θέμα γούστου ή ηθικής.

Αν μπορείς να μου πεις γιατί είναι βλαβερό να μπαφιάζει ο Τάκης, τόσο για τον Τάκη, όσο και για τους γύρω του, δώσε πόνο, θα έχεις δίκιο.

Όσο δε μπορείς, το επιχείρημά σου είναι εξίσου δυνατό με το "καλά, τώρα θα μιλάμε για ξανθιές ενώ υπάρχουν μελαχρινές;"

 

Δε μας νοιάζει το γούστο σου και το γούστο μου ρε φίλε. Δε μας νοιάζει η αισθητική σου και η ηθική μου.

Δεδομένα έχεις; Ή εναντιώνεσαι σε κάτι επειδή εσένα σου φαίνεται κακό;

 

Δηλαδη μου λες οτι τα ναρκωτικα δεν εχουν επιβλαβεις συνεπειες/επιπτωσεις σε εναν ανθρωπινο οργανισμο..απλα βοηθανε στην ιατρικη και ολοι τα εχουν παρεξηγησει?Απλα μου "φαινονται" κακα ?

Ελπιζω να μην γραφεις αυτην την στιγμη υπο επιρρεια ε? :)

 

 Όπως είπα, risk assessment. Οι κακές επιδράσεις της όποιας κατάχρησης είναι διαθέσιμες κατόπιν έρευνας.

Ξέρεις τι θα πάθεις αν σουτάρεις παραμύθα, ξέρεις τι θα πάθεις αν το παρακάνεις με τις γραμμές, ξέρεις τι θα πάθεις αν πίνεις 2 βότκες τη μέρα, αν καπνίζεις 3 πακέτα, αν τρως ξύγκια απ' το πρωί ως το βράδυ.

 

Για το χορτάρι τι έχεις;Δεν έχω δει και κανέναν να ζητιανεύει για το χόρτο του.

 

Θα παθεις κατι ?Δεν υπαρχει τεκμηριο αθωοτητας πια?Απο το μου "φαινονται" κακα..πλεον ειναι αποδεδειγμενα?Παλι καλα που δεν εψαξα σελιδες στο γοογλε...

 

Το οτι δεν εχεις δει κανεναν να ζητιανευει το χορτο του σημαινει 2 τινα.

 

1.Οτι οσοι ζητιανευουν για κατι σε ενημερωνουν για το ειδος του ναρκωτικου τους.

2.Οτι τους εχεις δει ολους

 

Δεν εξηγειται αλλιως η επιστημονικη βαση του επιχειρηματος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εάν χρειαστεί να γίνει ελάχιστη χρήση κάποιων ναρκωτικών ουσιών από έναν ασθενή, βρίσκεται σε θέση να το κρίνει μόνο ο αρμόδιος ιατρός. Δεν γίνεται έτσι γενικά και αόριστα να λέμε ότι "και οι γριές μετά από 5 χειρουργεία χορηγούνται κάποιες ναρκωτικές ουσίες άρα τα ναρκωτικά δεν κάνουν κακό". Το ότι κάποιες φορές η ελάχιστη και με μέτρο χρήση κάποιων από αυτές τις ουσίες μπορεί να βοηθήσει σε μία ήδη άσχημη κατάσταση, είναι αλήθεια, αλλά αυτό δεν τα "αγιοποιεί" τα ναρκωτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εάν χρειαστεί να γίνει ελάχιστη χρήση κάποιων ναρκωτικών ουσιών από έναν ασθενή, βρίσκεται σε θέση να το κρίνει μόνο ο αρμόδιος ιατρός. Δεν γίνεται έτσι γενικά και αόριστα να λέμε ότι "και οι γριές μετά από 5 χειρουργεία χορηγούνται κάποιες ναρκωτικές ουσίες άρα τα ναρκωτικά δεν κάνουν κακό". Το ότι κάποιες φορές η ελάχιστη και με μέτρο χρήση κάποιων από αυτές τις ουσίες μπορεί να βοηθήσει σε μία ήδη άσχημη κατάσταση, είναι αλήθεια, αλλά αυτό δεν τα "αγιοποιεί" τα ναρκωτικά.

 

 

δεν θα μπορουσα να το πω πιο συμπυκνωμενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως το μαθαμε ?σιγουρα οχι πρωτη φορα σε εργαστηριο...Σιγουρα εμπειρικα...και σιγουρα αυτοι που χρησιμοποιουσαν τα οποια ναρκωτικα δεν το κανανε για θεραπευτικους λογους.

Δηλαδη με την λογικη σου , πρεπει να κανουμε ολες τις πιθανες μιξεις ναρκωτικων..να σκεφτουμε ευφανταστους τροπους να τα συνδυασουμε..και τιγκαρουμε τον οργανισμο μας με αυτα σε διαφορες δοσολογιες..μπας και μας ξεφυγε καποια θεραπευτικη τους δραση!!

Προσφερεσαι για λαμπ-ρατ?

 

 

Δηλαδη μου λες οτι τα ναρκωτικα δεν εχουν επιβλαβεις συνεπειες/επιπτωσεις σε εναν ανθρωπινο οργανισμο..απλα βοηθανε στην ιατρικη και ολοι τα εχουν παρεξηγησει?Απλα μου "φαινονται" κακα ?

Ελπιζω να μην γραφεις αυτην την στιγμη υπο επιρρεια ε? :)

 

 

Θα παθεις κατι ?Δεν υπαρχει τεκμηριο αθωοτητας πια?Απο το μου "φαινονται" κακα..πλεον ειναι αποδεδειγμενα?Παλι καλα που δεν εψαξα σελιδες στο γοογλε...

 

Το οτι δεν εχεις δει κανεναν να ζητιανευει το χορτο του σημαινει 2 τινα.

 

1.Οτι οσοι ζητιανευουν για κατι σε ενημερωνουν για το ειδος του ναρκωτικου του.

2.Οτι τους εχεις δει ολους

 

Δεν εξηγειται αλλιως η επιστημονικη βαση του επιχειρηματος σου.

 

Πρέπει να σου εξηγήσω πολλά πράγματα, με μικρές πιθανότητες να θελήσεις να τα κατανοήσεις, για να φτάσουμε σε ένα οποιοδήποτε συμπέρασμα το οποίο θα είναι 100% άχρηστο για εμένα.

 

Αν θες να διαβάσεις τι είναι τα ναρκωτικά και με ποιο τρόπο και σκεπτικό ταξινομούνται και διαχωρίζονται (γιατί δεν ξέρεις), τι είναι το τεκμήριο της αθωότητας και γιατί δεν έχει εφαρμογή κατόπιν καταδίκης (γιατί δεν ξέρεις) και ποια είναι η ερευνητική διαδικασία που μελετά το risk-benefit ratio για κάθε τι που ανακαλύπτουμε ή συνθέτουμε (γιατί δεν ξέρεις), καλώς.

 

Αν όχι, δεν είμαι από αυτούς που έχουν την ανάγκη να ανοίξουν τα μάτια των γύρω του. Μείνετε όπως θέλετε να είστε.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...