Προς το περιεχόμενο

Φορητός στα ~700€ στις 17"


LongTom

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Και παλι πλαστικουρες ειναι . Οχι ομως οπως παλια. Θα ελεγα οπως των υπολοιπων εταιριων (εκτος μερικων εξαιρεσεων) .Το maestro ειναι καλουτσικο με οθονη στον μεσο ορο. Ο Furious ειναι σαφως ανωτερος (κ ακριβοτερος). 

 

Προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος. 4,5 χρονια περασαν κ ακομα σκυλι.

 

Γενικα στα λεφτα του ειναι ασυναγωνιστος. Εκει που δεν συμφωνω ειναι στην αθλια πολτικη του 1 χρονου εγγυηση. Θελει οπωσδηποτε επεκταση στα 3 χρονια.

Αχα,μάλιστα.

 

Εάν είναι έτσι μάλλον θα πάω κατά το Turbo-X.

Η πολιτική δεν είναι μεγάλο θέμα γιατί δεν βλέπω να τον κρατάω παραπάνω από 1 χρόνο πριν πάει για πούλημα λόγω αγοράς gaming desktop(όταν με το καλό αλλάξω σπίτι).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι γιατί βλέπω το Toshiba σαν την καλύτερη επιλογή από αυτά?Τα ίδια χαρακτηριστικά με το turbo-x έχει εκτός από την κατώτερη κάρτα γραφικών (που δεν θα σε προβληματίσει για τις ανάγκες που γράφεις) και είναι και λίγο φθηνότερο.συν τα 2 χρόνια εγγύησης.

 

Το Dell 5721 δεν ξέρω γιατί το κοιτάς αφού δεν σε ενδιαφέρει η αυτονομία αλλά οι επιδόσεις,είναι και το ακριβότερο.Το Dell 5720 είναι πιο ταιριαστό για σένα από αυτά τα 2,και φθηνότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι γιατί βλέπω το Toshiba σαν την καλύτερη επιλογή από αυτά?Τα ίδια χαρακτηριστικά με το turbo-x έχει εκτός από την κατώτερη κάρτα γραφικών (που δεν θα σε προβληματίσει για τις ανάγκες που γράφεις) και είναι και λίγο φθηνότερο.συν τα 2 χρόνια εγγύησης.

 

Το Dell 5721 δεν ξέρω γιατί το κοιτάς αφού δεν σε ενδιαφέρει η αυτονομία αλλά οι επιδόσεις,είναι και το ακριβότερο.Το Dell 5720 είναι πιο ταιριαστό για σένα από αυτά τα 2,και φθηνότερο.

Τα κοιτάω όλα και μαζεύω γνώμες μπας και αποφασίσω διότι είμαι καιρό εκτός σπορ και δεν θέλω να κάνω τις ίδιες μαλακίες που έκανα με το Satellite 670. :-)

 

Τώρα για το Toshiba είναι πολύ αξιόλογο και έχει εξαιρετική εγγύηση(που το να καλύπτει ατυχήματα είναι τρομερό),αλλά βλέπω ότι η gt640m είναι καλύτερη.

Βέβαια δεν μπόρεσα να βρω κατά το πόσο είναι καλύτερη και εάν αξίζει να ανταλλάξω τα πλεονεκτήματα του Toshiba για να πάω σε Turbo - X.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά των καρτών είναι σεβαστή υπέρ της 640,το θέμα είναι αν τη χρειάζεσαι και "πόσο γέρνει τη ζυγαριά" όπως λες.Αυτά που γράφεις στο πρώτο ποστ τα καλύπτει πάντως άνετα και η 7670,αλλά σίγουρα η 640 είναι πιο future-proof.

 


post-227832-0-05962400-1365526369_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά των καρτών είναι σεβαστή υπέρ της 640,το θέμα είναι αν τη χρειάζεσαι και "πόσο γέρνει τη ζυγαριά" όπως λες.Αυτά που γράφεις στο πρώτο ποστ τα καλύπτει πάντως άνετα και η 7670,αλλά σίγουρα η 640 είναι πιο future-proof.

 

 

attachicon.gifCapture1.JPG

 

 

Σωστος ο φιλος pedrojay. Ο Toshiba ειναι σαφως πιο ποιοτικος αλλα τι να το κανω αν δεν μπορεις να παιξεις το Skyrim σαν ανθρωπος :

 

attachicon.gifsnapshot2.png

 

Χμμμ,βλέπω ότι παίζει το Skyrim η 7670 έστω και σε χαμηλή ανάλυση.(γενικά δεν έχω κολλήματα με τα γραφικά).

Εφόσον παίζει και το Shogun II τότε μάλλον δεν θα έχω κάποιο άλλο πρόβλημα.

Το Skyrim-Shogun II είναι τα νεότερα παιχνίδια που έχω και μάλλον τα βαρύτερα που θα εγκαταστήσω στο laptop στο ορατό μέλλον.

 

Άρα η ποιότητα του Toshiba μάλλον wins the day.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Skyrim-Shogun II είναι τα νεότερα παιχνίδια που έχω και μάλλον τα βαρύτερα που θα εγκαταστήσω στο laptop στο ορατό μέλλον.

Εχεις μαντικες ιδιοτητες??? χαχαχα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις μαντικες ιδιοτητες??? χαχαχα

Όχι περιορισμένο χρόνο για gaming και δεν έχω ακόμη ασχοληθεί σχεδόν καθόλου με το Shogun II και όχι όσο θα ήθελα με το Skyrim.

Επίσης έχω εδώ και καιρό στην καβάτζα mods για Rome &  Medieval II που θέλω να δω και 2 για Silent Hunter III&IV.

Τα 1 με 2 πραγματικά απαιτητικά παιχνίδια που έχω πολύ απλά δεν γουστάρω να ζορίζομαι να τα παίζω σε 17" οθόνη.

Π.χ. το A-10C που έχω είναι μεγάλη βλακεία σε οτιδήποτε λιγότερο από 23"(άποψη μου φυσικά).

Αυτά τα αφήνω όταν με το καλό αγοράσω ένα πολύ καλό desktop στο μέλλον(6μηνο τουλάχιστον).

 

Έτσι ξέρω πολύ καλά τι λέω. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου να σε βοηθλησω λίγο μιάς και έψαχνα και γώ πολλούς λάπτοπ....Κατέληξα σε Turbo-x...Απλά Μπορείς στα χρήματα που διαθέτεις να πάς και να σου χτίσουνε ένα λαπ τοπ με ανάλογο σκαρί και επξεργαστές κτλ κτλ....Εγώ έφτιαξα ευτό εδώ και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος ....Το έχω κανά 2μηνο περίπου και πάει μια χαρά...Και σε σκληρό gaming...Βέβαια να προσθέσω ότι γενικά τα προσέχω οπότε μου κρατάνε.....

 

http://www.insomnia.gr/topic/481513-turbo-x-iron-iii-i7363-1675-bd/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...