Προς το περιεχόμενο

Windows Phone 8: Έρχεται υποστήριξη για 1080p αναλύσεις


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Νταξ, άλλο αυτό ;)

και δεν είναι μόνο αυτό, όσο καθιερώνεται πχ το full hd στα high end τόσα περισσότερα φτηνότερα μοντέλα θα βλέπουμε με καλύτερες αναλύσεις από ότι τώρα...
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Η αλήθεια είναι ότι από 800*480 σε 1280*720/768 υπάρχει διαφορά με γυμνό μάτι..

 

Από 720p σε 1080p, πρέπει να έχεις βιονική όραση για να δεις διαφορά, όταν μιλάμε για ~5".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα δοκιμασε πρωτα την πλατφορμα bot και μετα μιλα γιατι φυσικα δεν εχεις ιδεα και αμα ειναι να το παμε με τα update δεν βγαζει ακρη και το ξερεις

Πιο φιλε μου ? Το 920 που ειχα για ενα μηνα ?

Το 820 που εχω τωρα ? Μηπως το HTC Trophy που πλεον εχω δωσει στον αδερφο μου ?

ή το Samsung Omnia 7 που ειχα περυσι ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο φιλε μου ? Το 920 που ειχα για ενα μηνα ?

Το 820 που εχω τωρα ? Μηπως το HTC Trophy που πλεον εχω δωσει στον αδερφο μου ?

ή το Samsung Omnia 7 που ειχα περυσι ? 

Και λες ελλειπη την πλατφορμα με δουλευεις?Και εγω ειχα το μοζαρτ μετα πηρα το iphone(τι το θελα)και τωρα το 820 και μπορω να σου πω οτι δεν εχει καμια ελλειψη και εφοσον εχεις οπως λες θα βλεπεις οτι τα updates ειναι συχνα και σε κομματια,βλεπεις αναβαθμιζουν κατι απο το setting και δεν χρειαζεται να περιμενεις μια ωρα μετα να κανεις restart να δεις αν δουλεψε κτλ κτλ ολα δουλευουν ρολοι οποτε μην ακουω ελλειψης επισης αν γινει καποιο λαθος σε update το διορθωνουν κατευτειαν και μην ακουσω οτι δεν γινονται λαθη γιατι θα ειναι αστειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν τα smartphone τυπου iphone/win_phone8 και υπαρχουν και οι υπολογιστες τυπου Android. Η MS διαλεξε τον δρομο των smartphone οποτε παντα θα υπαρχουν ελλειψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο φιλε μου ? Το 920 που ειχα για ενα μηνα ?

Το 820 που εχω τωρα ? Μηπως το HTC Trophy που πλεον εχω δωσει στον αδερφο μου ?

ή το Samsung Omnia 7 που ειχα περυσι ? 

Δηλαδή είχες το 920 και σου λείπει το fullhd? yeah right :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν τα smartphone τυπου iphone/win_phone8 και υπαρχουν και οι υπολογιστες τυπου Android. Η MS διαλεξε τον δρομο των smartphone οποτε παντα θα υπαρχουν ελλειψεις.

Edit:Υπαρχουν τα smartphone τυπου iphone/wp 8 και τα smartphone τυπου android με χιλιαδες ελλειψεις και βαρια επεξεργαστικη ισχυ για να δουλεψει σωστα.Οχι το android δεν θα δουλευε ποτε σωστα σε desk κατασταση γιαυτο και η αποφυγη απο την google

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή είχες το 920 και σου λείπει το fullhd? yeah right :X

Παντως και το 820 για την χαμηλη αναλυση που εχει πραγματικα η νοκια εχει κανει φοβερη δουλεια στο θεμα οθονης και εχει πολυ καλη αποδοση στην οθονη και δεν το καταλαβαινεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως και το 820 για την χαμηλη αναλυση που εχει πραγματικα η νοκια εχει κανει φοβερη δουλεια στο θεμα οθονης και εχει πολυ καλη αποδοση στην οθονη και δεν το καταλαβαινεις

Καλή η ανάλυση αλλά για εμένα υπάρχουν πιο σημαντικά στο θέμα οθόνη. Γωνίες θέασης, Φωτεινότητα, Contrast, Black levels, ευκρίνεια κάτω απο τον ήλιο είναι τα πρώτα που κοιτάζω. Είχα τις προάλες ένα Xperia Z και ένα 820. Χίλιες φορές το 820 με την ταπεινή ανάλυση των 800x480 παρά το χάλι της fullhd του Xperia που μόλις το γύρναγες 10 μοίρες ξεθώριαζε όλη η οθόνη.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή η ανάλυση αλλά για εμένα υπάρχουν πιο σημαντικά στο θέμα οθόνη. Γωνίες θέασης, Φωτεινότητα, Contrast, Black levels, ευκρίνεια κάτω απο τον ήλιο είναι τα πρώτα που κοιτάω. Είχα τις προάλες ένα Xperia Z και ένα 820. Χίλιες φορές το 820 με την ταπεινή ανάλυση των 800x480 παρά το χάλι της fullhd του Xperia που μόλις το γύρναγες 10 μοίρες ξεθώριαζε όλη η οθόνη.  

Συμφωνω,τωρα να σου πω δεν ετυχε να κανω συγκριση με αλλο τηλ αλλα περιμενα η sony να εχει καλυτερη οθονη θυμαμαι πολυ καλη οθονη ειχε το arc πριν κανα 2 χρονια καπου το ειχε βγαλει..Τωρα αν σε κανα χρονο βγαλει η νοκια 4.5 οθονη σε full hd ενταξει θα το παρω το τηλ απο την πρωτη μερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οτι μια fhd οθόνη καταναλωνει πολυ περισσότερη μπαταρια απο μια απλη hd δεν μας το λενε ομως.

 

Σε καθε μοντελο

-ανεβαζουν επεξεργαστη

-Αυξάνουν ιντσες

-αυξάνουν ανάλυση

 

τωρα που εχουμε φτασει σε

 

-4πυρηνα(αν ενα λειτουργικο για κιν θελει τετραπυρηνο επεξεργαστη για να τρεχει απροβλημάτιστα ειναι θεμα καθαρα κακογραμμενου λειτουργικου, βλεπε android)

 

-τις 5 ιντσες

 

-την fhd αναλυση (σε λιγο θα  εχουμε κιν με 4k αναλυση και τηλεοραση με fhd)

 

θελω να δω που θα επικεντρωθούν μετα (ελπιζω στη μπαταρία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ΄χουμε πει πολλάκις για τη μπαταρία. Αφού δε βλέπουμε ν' ασχολούνται και να μας γράφουν, ασχολούμαστε με ό,τι έχουμε.

 

Εξάλλου η μπαταρία δεν πρόκειται να εντυπωσιάσει σα spec, όπως το πλήθος επεξεργαστών, η ανάλυση κ.ά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν μείνει λίγο πίσω είναι η αλήθεια, αλλά καινούργιο λειτουργικό είναι.

 

 

Χρειάζονται πολύ περισσότερα απο το να τρέχει καλά σε 1 ή σε 21 πυρήνες για να ξεπεράσει το νο1 λειτουργικό της αγοράς. Αν αυτό ήταν το κριτήριο θα είχαν τα windows 95% μερίδιο στο desktop;

Ναι οντως, εδω θα συμφωνήσω .. Χρειάζεται ταχύτητα, σταθερότητα  χαμηλή κατανάλωση μπαταρίας, να μην εχει κωλύματα και ολα αυτα τρέχουν ακόμα και σε εναν 1 πυρήνα με μολις 512 ram στο WP!!! Που αν αρχίσουμε και λέμε το τι κάνει "το νο1 λειτουργικό της αγοράς" με εναν πυρήνα και μικρή μνήμη θα γελάει όλο το foroum......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Πάντως έκτος από το smoothness, υπάρχουν και οι δυνατότητες που θα σου προσφέρει το λογισμικό. Και απότι ξέρω, κανένα WP δεν είχε ράδιο, γιατί.... ξέχασαν να το προσθέσουν στο σύστημα. Σημειωτέον δε τα Nokiakia τα καημένα το βάλανε το hardware του ραδιοφώνου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έκτος από το smoothness, υπάρχουν και οι δυνατότητες που θα σου προσφέρει το λογισμικό. Και απότι ξέρω, κανένα WP δεν είχε ράδιο, γιατί.... ξέχασαν να το προσθέσουν στο σύστημα. Σημειωτέον δε τα Nokiakia τα καημένα το βάλανε το hardware του ραδιοφώνου...

Παντα ειχαν τα Windows Phone ραδιο, απο τις αρχες τους που ηταν ακομα Windows Phone 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...