Προς το περιεχόμενο

αφαίρεση εφαρμογών cosmote από android


evageliaxan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας!

 

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει με ένα θεματάκι... Αγόρασα το Alcatel One Touch 918 MIX από την cosmote και ενω είμαι πολύ ευχαριστημένη από το κινητό, η cosmote έχει βάλει πόσες εφαρμογές δικές της (Cosmote Music, cosmote apps, shazam και κάτι βλακείες) και δεν αφαιρούνται με τίποτα... Δοκίμασα να κάνω επαναφορά τηλεφώνου αλλά προκοπή δεν είδα :P :P

Διάβασα επίσης κάπου για root αλλά φοβάμαι μην κάνω καμιά βλακεία στο κινητό και χαθεί το android και αχρηστευτεί το τηλέφωνο.... Έχω και το Samsung Galaxy 550 επίσης με το ίδιο πρόβλημα....

 

Όποιος ειδήμων μπορεί ας βοηθήσει. :) ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανώς να είναι εφαρμογές συστήματος και να μην καταργούνται επομένως θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις κάποια σχετική εφαρμογή για να τις απεγκαταστήσεις που για να την χρησιμοποιήσεις μαλλον θα πρέπει να είσαι root.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι εφαρμογές συστήματος ναι, αυτό λέω... απλά θέλω να τις αφαιρέσω γιατί πιάνουν χώρο και θέλω να βάλω δικές μου.. Μπορείς εσύ ή κάποιος να βοηθήσει να κάνω root ή όπως λέγεται και να το φτιάξω γιατί δεν έχω ιδέα; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι εφαρμογές συστήματος ναι, αυτό λέω... απλά θέλω να τις αφαιρέσω γιατί πιάνουν χώρο και θέλω να βάλω δικές μου.. Μπορείς εσύ ή κάποιος να βοηθήσει να κάνω root ή όπως λέγεται και να το φτιάξω γιατί δεν έχω ιδέα; :)

 

Δες εδώ πως να το κάνεις root. Υπόψην ότι με root χάνει κανείς την εγγύση αλλα πιθανώς να μπορείς να κάνεις και ξεroot.

Μετά αυτό που θα έχεις να κάνεις είναι να εγκαταστήσεις μια εφαρμογή που θα μπορεί να καταργεί και εφαρμογές συστήματος, όπως αυτή π.χ. ή το titanium backup.

 

Για την περίπτωση που λέω μλκιες και γίνεται κατάργηση εφαρμογών συστήματος με κάποιο τρόπο και χωρίς root ας το επιβεβαιώσει και κανένας άλλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ή μπορεις και να ξαναβαλεις το κανονικο λειτουργικο π.χ v10m GR και οχι V10m Cosmote.Ενα τετοιο πραγμα.Τσεκαρε και εδω:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1972704

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...