Προς το περιεχόμενο

Διαφήμιση σε αμάξι...και ο ρόλος του facebook


ΜΑΝΩΛΗΣ1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγνώμη ρε παιδιά αλλά δεν νομίζω ότι έχω απαιτήσεις...Ξεχνάμε το ποδήλατο...

Οι αναρτήσεις άντε να έχουν το πολύ 200 ευρώ. Τοποθέτηση θα την κάνω εγώ με ένα φίλο που γνωρίζει..

Το να βάλω μια διαφήμιση στο πίσω τζάμι , να το καλύψει όλο και να την έχω για 6 μήνες η και παραπάνω νομίζω ότι σε καμια περίπτωση δεν ρίχνει την εταιρεία που θα τις πάρω. Και να τονίσω ότι 8 ώρες την ημέρα που είμαι στη δουλειά έχω το αμάξι σε πάρκινγκ στο οποίο υπάρχουν και κινούνται τουλάχιστον 200 αυτοκίνητα συναδέλφων.

Όσο για το παραπάνω site τους έστειλα μήνυμα αλλά δεν ξέρω αν το δουλεύουν η αν το έχουν παρατήσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη να καταλαβω..η τρεχουσα δουλεια σου δεν σου επαρκει και ψαχνεις την προοπτικη εξτρα εισοδηματος....για να παρεις αναρτησεις ? :)

 

Το να τις παρεις με δοσεις με καποια πιστωτικη το εχεις σκεφτει ?Μιλαμε για...200 ευρω :)

 

Να δανειστεις απο κανα γνωστο ρε παιδι μου..και να τον ξεχρεωσεις μετα...αν ειναι τοσο επειγουσα αναγκη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι σε θέση αυτή την στιγμή να δώσω χρήματα για αναρτήσεις γιατί θα αφήσω πίσω υποχρεώσεις του σπιτιού και δεν γίνεται.

Σε ποιον επαρκεί η τρέχουσα δουλειά του σήμερα...αν έχει φυσικά.

Πιστωτική δεν έχω και ούτε μπορώ να βγάλω προς το παρόν

Δυστυχώς δεν έχω κάποιον να δανειστώ.

 

Το αμάξι ήδη έφαγε αρκετά τα χριστούγεννα με αλλαγή μηχανής , λάστιχα , ασφάλειες και τέλη. Δεν μείναν τότε λεφτά και για αναρτήσεις. Απλά αν συνεχίσω με αυτές που έχω τα λάστιχα σε λίγο καιρό θα έχουν καταστραφεί από τους κραδασμούς.

Δεν νομίζω ότι ζητάω να βρω χρυσό στην αυλή μου.Ηδη ένας που μου έδωσε άκυρο μου ειπε οτι ειναι πολύ καλή ιδέα αλλά αυτός δεν είναι σε θέση να το κάνει..

Απο κει και πέρα πιστεύω ότι είναι μια καλή ιδέα ..Όπως κάνουν όλοι ανταλλαγή υπηρεσιών αυτό ζητάω και εγώ να κάνω. Να διαφημίσω για να πάρω ένα προϊόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειδα να λεει καπου..πρεπει να διανυεις ενα ελαχιστο αριθμο χιλιομετρων ?

 

Γιατι εκει που εχει παει η βενζινη θα πρεπει να γινουν οι αντιστοιχοι υπολογισμοι :)

Από την ίδια σελίδα:

Με βάση το προφίλ των οδηγικών συνηθειών σας, την περιοχή που διαμένετε, το μοντέλο του αυτοκινήτου, τις διαδρομές που κάνετε, τα χιλιόμετρα που διανύετε και άλλα,βρίσκουμε την κατάλληλη διαφήμιση για εσάς.

 

Συγνώμη ρε παιδιά αλλά δεν νομίζω ότι έχω απαιτήσεις...Ξεχνάμε το ποδήλατο...

Οι αναρτήσεις άντε να έχουν το πολύ 200 ευρώ. Τοποθέτηση θα την κάνω εγώ με ένα φίλο που γνωρίζει..

Το να βάλω μια διαφήμιση στο πίσω τζάμι , να το καλύψει όλο και να την έχω για 6 μήνες η και παραπάνω νομίζω ότι σε καμια περίπτωση δεν ρίχνει την εταιρεία που θα τις πάρω. Και να τονίσω ότι 8 ώρες την ημέρα που είμαι στη δουλειά έχω το αμάξι σε πάρκινγκ στο οποίο υπάρχουν και κινούνται τουλάχιστον 200 αυτοκίνητα συναδέλφων.

Όσο για το παραπάνω site τους έστειλα μήνυμα αλλά δεν ξέρω αν το δουλεύουν η αν το έχουν παρατήσει...

Αν είχες ταξί που όλη μέρα είναι στο δρόμο το καταλαβαίνω, αλλά εσύ που απλά πηγαινοέρχεσαι στη δουλειά σου ίσως να μην αξίζει τον κόπο ούτε το κόστος των αυτοκόλλητων!
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Να προσθέσω εδω ότι μια διαφήμιση στο ιντερνετ ή στο FB ειναι σαφωβς καλύτερη και ποιοτικότερη για τον διαφημιζόμενο από οτι μια διαφήμιση τέτοιου τύπου σαν αυτη που προτεινει ο TS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω δεν υπαρχει περιπτωση να σου δωσει κανενας λεφτα για να βαλεις διαφημιση στο αμαξι σου που κανεις 30 χιλιομετρα την μερα (και χωρις να ειναι σιγουρος πως θα τα κανεις και ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ)

 

Αν θελει καποιος θα βαλει διαφημιση σε ταξι με πολλαπλασια χιλιομετρα, σιγουρα χιλιομετρα και ΄΄ποιοτικα΄΄ χιλιομετρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μας έχεις μπερδέψει άσχημα. Τη μία αναρτήσεις. Την άλλη ποδήλατο. Την άλλη το αμάξι μένει στο parking.

Είπα ότι θέλω αναρτήσεις και ποδήλατο. Είπα ότι ξεχνάμε το ποδήλατο προς το παρόν μιας και έχω πιο πολύ ανάγκη να φτιάξω το αμάξι.

Το αμάξι φεύγει το πρωί από Αθήνα και πάει Παιανία. Κάθε πρωί. Και κάθε απόγευμα φεύγει από Παιανία και πάει Αθήνα. Πάντα από λεωφόρους.

Παρκινγκ εννοώ το παρκινγκ της δουλειάς για όσες ώρες είμαι στην δουλειά. Ένα παρκινγκ που μπαινοβγαίνουν συνέχεια αμάξια και μηχανές και το βλέπει κόσμος..Δεν μπέρδεψα κανέναν.

Πιστευω δεν υπαρχει περιπτωση να σου δωσει κανενας λεφτα για να βαλεις διαφημιση στο αμαξι σου που κανεις 30 χιλιομετρα την μερα (και χωρις να ειναι σιγουρος πως θα τα κανεις και ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ)

 

Αν θελει καποιος θα βαλει διαφημιση σε ταξι με πολλαπλασια χιλιομετρα, σιγουρα χιλιομετρα και ΄΄ποιοτικα΄΄ χιλιομετρα.

Δηλαδή οι εταιρείες που υπογράφουν συμφωνητικά για να βάλουν σε αμάξια διαφημίσεις πως ξέρουν οτι τα κάνουν? Δεν λέω για τα ταξί. Και δεν είπα να το κάνω τελείως στο φλου. Μπορώ να φτιάξω ιδιωτικό συμφωνητικό απο δικηγόρο με ρήτρες και με όρους και να είναι καθόλα νόμιμο το όλο σκηνικό. Εγω πάντως θα το παλέψω γιατί ξέρω ότι θα πιάσει. Και θα ποστάρω να σας πω εντυπώσεις
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι παραλογο αυτό που ζητάς αλλα οχι ανέφικτο.

 

Θα γίνοταν ωστόσο σίγουρα σε ένα αυτοκίνητο "εμπορικό"-trendy, όπως για παραδειγμα ένα smart.

Σήμερα μπορείς να πας μάλιστα να παρεις ενα smart 2500€ φθηνότερα απο την τιμή βιτρίνας βάζοντας πάνω για ένα χρονο διαφήμιση (π.χ. Βικος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι 2500 χιλιαρικα τον χρονο λετε ρε παιδια.

Ξερω εγω πως σε ταξι (στην επαρχια βεβαια) παιρνουν λιγοτερα απο χιλιαρικο. Σε ΙΧ θα δωσουν λιγοτερα στανταρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Μανώλη δεν σκέφτηκες το αυτονόητο για να μαζέψεις τα 200€ που θέλεις για τις αναρτήσεις σου. Αν για ένα μήνα κόψεις εντελώς το αμάξι και παρεις κάρτα για όλα τα μέσα, ξέρεις πόσα λεφτά θα σου μείνουν στην άκρη ΜΟΝΟ απο τις βενζίνες;;; Πολυ πάνω απο 200€ και δεν θα χαλάσεις και τα λάστιχα του αυτοκηνήτου σου αφου δεν θα το κινέις.

 

Ή δεν το σκέφτηκες (δύσκολο το κόβω) ή μάλλον βαριέσαι και ψάχνεις τρόπο να βγάλεις ανώδυνα τα extra χρήματα.

 

Επίσης έτσι για την κουβέντα, τι αμάξι έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο πισω τζαμι απαγορευεται να βαλεις πραγματα , ουτε καν φιμε 

 

αμα σου σκασει καμια κληση , μετα θα ειναι χειροτερα τα πραγματα 

Στο μπροστά τζάμι απαγορεύεται να βάλεις φιμε. Άσε που βλέπω κάτι lexus και κατι cayene Που δεν φαίνονται από μπροστά τους οποιους και δεν τους σταματάνε γιατί βρίσκουν τα φτωχαδάκια..Μην ανοίγω άλλη συζήτηση....

 

 

Φίλε Μανώλη δεν σκέφτηκες το αυτονόητο για να μαζέψεις τα 200€ που θέλεις για τις αναρτήσεις σου. Αν για ένα μήνα κόψεις εντελώς το αμάξι και παρεις κάρτα για όλα τα μέσα, ξέρεις πόσα λεφτά θα σου μείνουν στην άκρη ΜΟΝΟ απο τις βενζίνες;;; Πολυ πάνω απο 200€ και δεν θα χαλάσεις και τα λάστιχα του αυτοκηνήτου σου αφου δεν θα το κινέις.

 

Ή δεν το σκέφτηκες (δύσκολο το κόβω) ή μάλλον βαριέσαι και ψάχνεις τρόπο να βγάλεις ανώδυνα τα extra χρήματα.

 

Επίσης έτσι για την κουβέντα, τι αμάξι έχεις;

Έχω ενα citroen zx 3πορτο. Η αλήθεια είναι οτι δεν συμπαθω τα μέσα μεταφοράς..και αν το κάνω για ένα μήνα τα λεφτά που θα μαζέψω σίγουρα δεν θα τα δώσω στο αμάξι αλλά στο σπίτι για να κλείσω κανά λογαριασμό και καμιά τρύπα. Στην τελική δανείζομαι και το αμάξι του πατέρα μου όπως έχω κάνει κάποιες φορές που το αμάξι το είχα στο συνεργείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή οι εταιρείες που υπογράφουν συμφωνητικά για να βάλουν σε αμάξια διαφημίσεις πως ξέρουν οτι τα κάνουν? Δεν λέω για τα ταξί. Και δεν είπα να το κάνω τελείως στο φλου. Μπορώ να φτιάξω ιδιωτικό συμφωνητικό απο δικηγόρο με ρήτρες και με όρους και να είναι καθόλα νόμιμο το όλο σκηνικό. Εγω πάντως θα το παλέψω γιατί ξέρω ότι θα πιάσει. Και θα ποστάρω να σας πω εντυπώσεις

Καταρχήν η διαφήμιση με πληρωμή πάνω σε ΙΧ επιβατικό είναι κάτι εξαιρετικά σπάνιο. Η συντριπτική πλειοψηφία των αυτοκινήτων ΙΧ με διαφήμιση που βλέπεις στους δρόμους είναι ιδιόκτητα των διαφημιζόμενων.

 

Τώρα περί συμβολαίων μεταξύ διαφημιζόμενων και ιδιοκτητών ΙΧ δεν γνωρίζω, αλλά σίγουρα δεν μπορούν να ξέρουν πόσα χιλιόμετρα γίνονται και που. Εκτός αν παρακολουθείται το αυτοκίνητο με gps tracking. Αυτά πάντως με όρους και ρήτρες που γράφεις είναι για γέλια, με δεδομένο ότι δεν μπορείς να πληρώσεις μόνος σου ένα σετ αμορτισέρ, πως θα διασφαλίσει ο διαφημιζόμενος ότι θα του επιστρέψεις τα χρήματα αν χρειαστεί? Ή έχεις σκοπό να υποθηκεύσεις κάτι? Επίσης τι είδους ρήτρα σκέφτεσαι? Να του πληρώσεις και την αξία των αυτοκόλλητων πχ? Ίσως το αγνοείς, αλλά η αξία τους δεν είναι ευκαταφρόνητη. Για τέτοια κάλυψη:

http://www.apopsi-kal.gr/lib_photos/disimo%20autokinita/diafimisi%20se%20taxi.jpg

συν πορώδες αυτοκόλλητο στο πίσω παρμπρίζ, συν αυτοκόλλητους χαρακτήρες με επωνυμία και τηλέφωνο σε ένα vw caddy της επιχείρησης μου το 2006 είχα πληρώσει 450€.

 

Επίσης μια και μίλησες για 100% νομιμότητα, πως ακριβώς θα είσαι νόμιμος αν δεν κόψεις τιμολόγιο στον διαφημιζόμενο?

 

Επίσης το facebook δεν έχει να κάνει όπως ανέφερες αρχικά. Παρόλο που υπάρχει το facebook ακόμα υπάρχουν διαφημίσεις στην τηλεόραση, στο ραδιόφωνο, σε λεωφορεία, ταξί, φορτηγά, ταμπέλες σε στάσεις λεωφορείων - γήπεδα - στην είσοδο των carrefour ή όπου αλλού, σε περιοδικά, στο internet κτλ. Σε καμία περίπτωση δεν ισχύει αυτό που ανέφερες, δηλαδή ότι το facebook έχει αφανίσει επαγγέλματα όπως διαφημιστές, τυπογράφοι και σχεδιαστές σελίδων.

 

Και τέλος αφού είσαι σίγουρος πως θα πιάσει και θα το παλέψεις, να σου ευχηθώ καλή τύχη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μπροστά τζάμι απαγορεύεται να βάλεις φιμε. Άσε που βλέπω κάτι lexus και κατι cayene Που δεν φαίνονται από μπροστά τους οποιους και δεν τους σταματάνε γιατί βρίσκουν τα φτωχαδάκια..Μην ανοίγω άλλη συζήτηση....

 

ας μην την ανοιξουμε, απλα σου λεω οτι και στο πισω παρπριζ απαγορευεται και αυτη τη περιοδο γραφουν αβερτα

 

στα πισω τζαμια των επιβατων κανεις ο,τι θες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...