Προς το περιεχόμενο

Ευρεση υποτιτλου χωρις ψαξιμο


fastinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

 

Βλέπω ότι πολλοί απο εσάς έχετε πρόβλημα στο να βρείτε υπότίτλους για συγκεκριμένο release ταινίας στα ελληνικά.

 

Ο πιο εύκολος τρόπος λοιπόν είναι να κατεβασουμε το bsplayer (το free version).

 

Αφού το κατεβασουμε λοιπόν, το κάνουμε install κτλ κτλ ανοίγουμε με το bsplayer την ταινία μας. Μόλις η ταινία αρχίσει να παίζει θα μας εμφανιστεί ένα παράθυρο με αγγλικους και ελληνικούς υποτιτλους που όλοι ( εκτός απο ελάχιστες φορές ) ανεξάρτητος του release που λέει ο υποτιτλος, είναι συγχρονισμένοι με το release που έχουμε εμείς.

 

Οταν ανοίξει λοιπόν το παράθυρο με τους υποτιτλους ξε μαρκαρουμε οποίο tick έχει και κάνουμε tick σε έναν υπότιτλο, πατάμε οκ και ο υποτιτλος σε μορφή srt υπάρχει μέσα στον φάκελο subs που βρίσκεται η ταινία.

 

Απο εκεί και πέρα η βλέπουμε την ταινία με το bsplayer η κάνουμε rename τον υπότιτλο και τον ανήκουμε με το vlc η οποίο άλλο προγραμμα θελουμε.

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα να ακολούθησω τις οδηγίες σου, για να δω το αποτέλεσμα, αφού προηγουμένως μετονόμασα τους υπότιτλους που είχα κατεβάσει σε μια ταινία αλλά η σωστή διαδικασία είναι να κάνεις δεξί κλικ στην ταινία που παίζει, να επιλάξεις "Υπότιτλοι" και εκεί θα δεις τσεκαρισμένους τους ελληνικούς που βρήκε καθώς και άλλους.

 

Δεν μπορείς να ξετσεκάρεις τους ελληνικούς αλλά φαίνεται ότι οι νέοι υπότιτλοι τοποθετούνται στο folder subs (στη συγκεκριμένη ταινία το είχα ήδη και δεν ξέρω εάντο δημιουργεί το bsplayer) και η ταινία παίζει στο bsplayer με τους ελληνικούς υπότιτλους. Προσπάθησα στη συνέχεια να παίξω την ταινία με το Media Player αλλά δεν εμφάνισε τους υπότιτλους είτε γιατί βρίσκονται σε άλλο folder είτε γιατί δεν μετονομάστηκαν στο όνομα της ταινίας αλλά με το bsplayer παίζει και έτσι !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι ο bsplayer από ποιότητα εικόνας είναι από τους χειρότερους player που υπάρχουν. Προτιμώ να δοκιμάσω 2-3 υπότιτλους μέχρι να βρω τον σωστό παρά να δω την ταινία κατευθείαν, αλλά για δυο ώρες να έχω χάλια εικόνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι ο bsplayer από ποιότητα εικόνας είναι από τους χειρότερους player που υπάρχουν. Προτιμώ να δοκιμάσω 2-3 υπότιτλους μέχρι να βρω τον σωστό παρά να δω την ταινία κατευθείαν, αλλά για δυο ώρες να έχω χάλια εικόνα.

 

 

Δεν είσαι υποχρεωμένος να δεις την ταινία μέσω του bsplayer.

Για να την δεις με οποιοδήποτε άλλο, απλά, πρέπει να μεταφέρεις τον υπότιτλο στο ίδιο folder με την ταινία και να τον μετονομάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δεν βλέπεις την ταινία με τον bsplayer τον χρησιμοποιούμε μόνο για να κατέβει ο υποτιτλος

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

@makfil

 

Οταν κατέβει ο υποτιτλος σε φάκελο που δημιουργείτε μόνος του στο τέλος του υποτιτλου βάζει ένα -gre σβηνεις αυτό copy paste στον ίδιο φάκελο με την ταινία και παίζει στον media player

 

Οι υποτιτλοι. Ξετσεκαρωνται σίγουρα

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου τους αποθηκεύει στις λήψεις.Από κει και πέρα ανοίγω τον media player clasic και πετώ τους υπότιτλους από το bs player όπως είναι χωρίς καμία άλλη διαδικασία.Δεν παρατήρησα ποτέ κανένα πρόβλημα και ποτέ δεν χρειάστηκε να βάλω τους υπότιτλους του bsplayer στον ίδιο φάκελο με την ταινία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέποντας ταινία με το pc δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα αλλά όταν χρησιμοποιήσεις εξωτερικό mp, όπως ο med300X3D που αγόρασα πρόσφατα, τα πράγματα αλλάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά, χρησιμοποιώ Bsplayer και για να βλέπω τις ταινίες. Δεν το έχω μόνο για να κατεβάζω υπότιτλους. Δεν έχω δει καμία διάφορα στην ποιότητα της εικόνας. Σίγουρα υπάρχει αισθητή διαφορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά, χρησιμοποιώ Bsplayer και για να βλέπω τις ταινίες. Δεν το έχω μόνο για να κατεβάζω υπότιτλους. Δεν έχω δει καμία διάφορα στην ποιότητα της εικόνας. Σίγουρα υπάρχει αισθητή διαφορά;

 

Ουτε εγω εχω δει καποια διαφορα αλλα τις βλεπω τις ταινιες στο λαπτοπ 14' 1366*768. Αμα το συνδεσεις το λαπτοπ με hdmi σε καμια full hd μεγαλη οθονη τοτε ισως εχουν διαφορα οι διαφοροι players απο αποψη ποιοτητας εικονας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο mpc-ch δεν τους βρίσκει πάντα ούτε και τους έχει πάντα συγχρονισμένους ειδικά σε σειρές.Ο bsplayerεκτός από τίποτα κουφές εκδόσεις δεν με έχει απογοητεύσει ποτέ.Η διαφορά στην εικόνα μεταξύ τους σε 42''3d είναι χαοτική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...