Προς το περιεχόμενο

Εμφάνιση menu bar στο google..


Tablet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Όταν γράφω το site μου στο google μου το εμφανίζει κανονικά απλα κατω απο τη σελιδα δε μου εμφανιζει το menu bar αλλα τα posts μεσα στα menu..

Γινεται να το αλλαξω με καποιο τρόπο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά sorry επεξηγω καλυτερα..

επισυναπτω και φωτό..

 

345hdvs.jpg

Λοιπόν ας πουμε το site μου tablet.com.

 

Στο site εχω ενα menu bar που έχει τα εξης: work -  about - notes - comm

 

Οταν πατάω στο google search, "tablet"  τοτε μου εμφανιζει οπως βλέπετε στη φωτο links από τα θεματα που εχω σε κάθε σελίδα demo1, demo2 κλπ.. 

 

Εγω θελω να μου εμφανιζει αντι για demo1 - work, αντι για  demo2 - About, κλπ δηλαδη να εμφανιζει οτι εχω στο menu bar του  site.

 

Το comm βεβαια και το about τα εμφανιζει κανονικά για καποιο λόγω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι αναφερεται στα  Source.png Πηγή: http://www.seomoz.org/beginners-guide-to-seo/basics-of-search-engine-friendly-design-and-development">meta tags που πρεπει να εχει μια web σελιδα, διαβασε το και ειμαι σιγουρος οτι θα αρχισεις να βγαζεις ακρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα εισαι σε wordpress , η πιο ευκολη λυση ειναι να χρησιμοποιησεις καποιο plugin για SEO οπως του yoast seo και κατω απο καθε page θα μπορεις να κανεις κ το SEO on page της σελιδας καθως κ να αλλαξεις το description της σελιδας σου . Δυο σε ενα πακετο, ;) θα φτιαξεις και το seo  της σελιδας σου και θα λυσεις κ το προβλημα που εχεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την τεκμηρίωση της Google σχετικά με τα Sitelinks, παραθέτω:

 

We only show sitelinks for results when we think they'll be useful to the user. If the structure of your site doesn't allow our algorithms to find good sitelinks, or we don't think that the sitelinks for your site are relevant for the user's query, we won't show them.

 

At the moment, sitelinks are automated. We're always working to improve our sitelinks algorithms, and we may incorporate webmaster input in the future. There are best practices you can follow, however, to improve the quality of your sitelinks. For example, for your site's internal links, make sure you use anchor text and alt text that's informative, compact, and avoids repetition.

 

 

Όπως καταλαβαίνεις, δεν είναι πολύ ξεκάθαρα τα πράγματα σχετικά με το τί ακριβώς μπορεί να κάνει ο webmaster ενός site για να επηρεάσει με βεβαιότητα την παραγωγή των sitelinks που θα εμφανίζει η αναζήτηση της Google για το site του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...