Προς το περιεχόμενο

Αγορά Laptop


Jazzman87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@pedrojay Τέλεια!!!

 

Όχι δεν το βιάζομαι, περιμένω άνετα μέχρι τέλος μήνα. Λες να με χτυπήσουν πολύ στα μεταφορικά; Μόνο 2 εργάσιμες; τόσο γρήγορα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχεις δίκιο, τον σύγκρινα με τον i5 3337U που έχει το 5521 που κοιτάω.

 

Jazzman, το Amazon αγγλίας δεν έχει μεταφορικά από 20 λίρες και πάνω (εκτός αν είναι άλλος πωλητής μέσω amazon, που έτσι κι αλλιώς δεν ισχύει στην περίπτωση αυτή).  Όποτε αγοράζεις θα κοιτάς να λέει "sold by amazon" κλπ, και στο checkout πρέπει εσύ να επιλέξεις Free Super Saver Delivery, γιατί η προεπιλογή είναι με μεταφορικά (και καλά για πιό γρήγορα).  Όσο γαι το 2 εργάσιμες, αν παραγγείλεις πρωί υπάρχει πιθανότητα να το πάρεις και την αμέσως επομένη γιατί τα ογκώδη συνήθως τα στέλνουν με κούριερ (δεν χρεώνεσαι έξτρα).  Θα λάβεις μόνο υπόψη ότι, επειδή το amazon αποδίδει κανονικά ΦΠΑ στην Ελλάδα (ενώ οι τιμές που βλέπεις είναι αγγλικό ΦΠΑ, δηλαδή λίγο μικρότερο), η τελική τιμή θα είναι λίγες λίρες παραπάνω, όχι όμως κάτι αποθαρρυντικό :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@pedrojay Τέλεια!!!

 

Όχι δεν το βιάζομαι, περιμένω άνετα μέχρι τέλος μήνα. Λες να με χτυπήσουν πολύ στα μεταφορικά; Μόνο 2 εργάσιμες; τόσο γρήγορα;

Οι τιμές που ανέφερα πριν είναι τελικές,δεν θα πληρώσεις τίποτα παραπάνω (ίσως κάτι ψιλά λόγω διακύμανσης ισοτιμίας)

 

Το τσεκάρω κι εγώ καθημερινά το λάπτοπ,οπότε θα σε ενημερώσω και αν είναι θα σε βοηθήσω και στην διαδικασία αγοράς.Να ανέβει η τιμή είναι σχεδόν απίθανο,οπότε περιμένουμε λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εχετε δικιο.

 

Αυτο το lenovo 500 τι ωραιο ειναι......ισως το πιο ωραιο που εχω δει.

Δεν μπορουν να το βγαλουν μια καλη προσφορα να το παρουμε?

 

Αν το ριξει κατω απο την χαμηλοτερη τιμη το amazon το πηρα.

 

edit:Επισης περιμενω καμια καλη προσφορα στα παρακατω:

http://www.skroutz.gr/s/2886998/Samsung-350E5C-A01-i3-3120M-4GB-500GB.html

http://www.skroutz.gr/s/2886976/Samsung-350E5C-S03-i5-3210M-4GB-500GB.html

Επιπλεον 2-3 Dell ακομα και 3-4-5 απο amazon.Καλα ειναι δεν βαριεσαι..... :-) !!!!!!

 

Τελος γνωριζει κανεις γιατι το amazon δεν εχει καθολου Dell?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες καλημέρα


 


Τη Δευτέρα, max Τρίτη θα κάνω την παραγγελία για το Lenovo z500. Βάσει όσων έχουμε πει υποθέτω ότι θα το χω παραλάβει μέχρι τέλος εβδομάδας.


 


Γρήγορη ερώτηση, το καλώδιο φόρτισης που θα μου έρθει θα είναι προφανώς για Αγγλία. 


 


Μπορώ να τη γλιτώσω με ένα απλό ανταπτοράκι για τη πρίζα ή χρειάζομαι ολόκληρο το σύστημα (μετασχηματιστής κτλ) λόγω διαφορετικής τάσης με το ρεύμα; 

Επεξ/σία από Jazzman87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλημέρα


 


Τη Δευτέρα, max Τρίτη θα κάνω την παραγγελία για το Lenovo z500. Βάσει όσων έχουμε πει υποθέτω ότι θα το χω παραλάβει μέχρι τέλος εβδομάδας.


 


Γρήγορη ερώτηση, το καλώδιο φόρτισης που θα μου έρθει θα είναι προφανώς για Αγγλία. 


 


Μπορώ να τη γλιτώσω με ένα απλό ανταπτοράκι για τη πρίζα ή χρειάζομαι ολόκληρο το σύστημα (μετασχηματιστής κτλ) λόγω διαφορετικής τάσης με το ρεύμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να τη γλιτώσω με ένα απλό ανταπτοράκι για τη πρίζα ή χρειάζομαι ολόκληρο το σύστημα (μετασχηματιστής κτλ) λόγω διαφορετικής τάσης με το ρεύμα; 

 

με ενα ανταπτοράκι θα κάνεις την δουλειά σου,δεν θα έχεις πρόβλημα με την τάση ρεύματος( η αμερική έχει άλλη τάση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ενα ανταπτοράκι θα κάνεις την δουλειά σου,δεν θα έχεις πρόβλημα με την τάση ρεύματος( η αμερική έχει άλλη τάση)

Τέλεια, ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

 

Μια γρήγορη βοήθεια αν είναι κανείς online.

 

Ξεκίνησα να κάνω την παραγγελία, είμαι στο στάδιο checkout και διαλέγω τρόπο αποστολής. Μου δίνει:

  • Free Super Saver Delivery (3-10 εργάσιμες)
  • Standard (3-7 εργάσιμες)
  • Priority (1-2 εργάσιμες)

Βάσει όσων συζητήσαμε είχα την εντύπωση ότι θα μου ερχόταν σε 2 μέρες.

 

Τι παίζει;;;;;;

 

http://www.amazon.co.uk/Lenovo-Ideapad-15-6-inch-Laptop-Chocolate/dp/B00B2HVYT6/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1367163950&sr=8-1&keywords=lenovo+z500

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...