Προς το περιεχόμενο

μαχαιρι chef!


lostresam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι καθαρα θεμα τι καθεται καλα στο χερι σου.Δεν παει αναλογα με το αν εισαι αρχαριος η επαγγελματιας.Εμενα ας πουμε δεν με βολευουν τα μαχαιρια που ειναι μεγαλυτερα απο 17-18cm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 223
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ από την άλλη δεν μπορώ πλέον με κάτω από 24 αν και έχω 1 19αρι και ένα 21αρι στην τσάντα

Γενικά δεν υπάρχει ένα μαχαίρι για όλες τις δουλειές. Πχ χτες έπρεπε να προετοιμάσω μια καρδιά σε κύβους και σε φέτες και είχα 3 μαχαίρια για να το κάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από την άλλη δεν μπορώ πλέον με κάτω από 24 αν και έχω 1 19αρι και ένα 21αρι στην τσάντα

Γενικά δεν υπάρχει ένα μαχαίρι για όλες τις δουλειές. Πχ χτες έπρεπε να προετοιμάσω μια καρδιά σε κύβους και σε φέτες και είχα 3 μαχαίρια για να το κάνω

για πρωτο μαχαιρι μιας και τωρα μαθαινω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει, δεν παιζει να δωσω 300 και βαλε ευρω για ενα μαχαιρι. Δεν με παίρνει απλα.

Ψαξε εδω, βρες ενα που σου αρέσει και στην τιμη που θέλεις και παρ' το

http://www.japanesechefsknife.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά ερασιτέχνης είμαι που του αρέσει η μαγειρική, έχω κάποια μαχαίρια και κάνω τη δουλειά μου.

έχω μια πέτρα ακονίσματος που από ότι έχω καταλάβει δεν είναι κατάλληλη για αυτό που θέλω. Ψάχνω μασάτι.

Έχω δει του ικεα το μεγάλο να το πάρω ή έχετε κάτι άλλο να προτείνετε?

Θα πρέπει να προσέξω κάτι στη χρήση για να μην καταστρέψω τα μαχαίρια? κανένα βιντεάκι να με βοηθήσει έχετε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, εχω παρει προσφατα ενα μαχαιρι chroma (porsche design)  του chef, το λοιπον σημερα που μαγειρευα σπιτι , μου επεσε κατω στο ξυλινο πατωμα με την μυτη του και καρφωθηκε μεσα , μολις το εβγαλα διαπιστωσα οτι στραβωσε λιγο (η μυτη)...

τι μπορω να κανω? ειμαι εντελως ασχετος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοίγω θέμα....

 

Θέλω να πάρω ένα μαχαίρι σε φίλο που είναι σεφ σε μεγάλο ξενοδοχείο της πόλης μας.

 

Κάποια πρόταση για μαγαζί και μαχαίρι;

 

 

Επίσης θέλω πάνω στο μαχαίρι να γράψω το όνομα μου, υπάρχει τέτοια περίπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, εχω παρει προσφατα ενα μαχαιρι chroma (porsche design)  του chef, το λοιπον σημερα που μαγειρευα σπιτι , μου επεσε κατω στο ξυλινο πατωμα με την μυτη του και καρφωθηκε μεσα , μολις το εβγαλα διαπιστωσα οτι στραβωσε λιγο (η μυτη)...

τι μπορω να κανω? ειμαι εντελως ασχετος. 

 

Ευτυχώς που δεν έπεσε επάνω στο πόδι σου :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αγόρασα ένα Victorinox 22cm. Είναι τόσο κοφτερό όσο περίμενα. ΕΚτός από μαρούλια και ρόκα, την πλήρωσε ένα σφουγγάρι και μια A4. Δεν είχα ντομάτα . Πανάλαφρο επίσης σε σχέση με κάτι άλλα που είδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...