Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 minute ago, jjjjjmp said:

ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΊΧΑ ΠΟΤΕ ΚΟΝΣΌΛΑ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΊΖΩ ΠΑΙΧΝΊΔΙΑ ΤΥΠΟΥ Fortinite και Forza το πολυ. Γενικά τυπικά παιχνίδια.

η καλυτερη λυση για εσενα ειναι ενα χβοχ series s με μια συνδρομη gamepass. θα εχεις ενα τεραστιο καταλογο παιχνιδιων που δεν ειχες παιξει ποτε χαρη και στο καλυτερο Backward compatability του χβοχ. Αν μπορεις βεβαια να βρεις το πιο δυνατο χβοχ series x και θελεις να δωσεις τα παραπανω λεφτα για αυτο παρτο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 minutes ago, jjjjjmp said:

Αλλά  το 24αρι ίντερνετ θα με καλύψει;

ναι θα βαζεις τα παιχνιδια να κατεβαινουν και το βραδυ με κλειστη την κονσολα. Δεν εχεις θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πριν βαλω vdsl κλειδωνα πιο χαμηλα κοντα στα 8.Να υπολογισεις παιχνιδι κοντα στα 40gb θες περιπου 12 ωρες κατεβασμα.Αν εχεις την δυνατοτητα να βαλεις vdsl καλο ειναι να το κανεις.Με την γραμμη που εχεις τωρα θα θελεις μιση μερα κατεβασμα στην καλυτερη περιπτωση.Υπαρχουν παιχνιδια μαζι με τα update που πιανουν και 100GB χωρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είναι μεγάλο πρόβλημα η ταχύτητα και εγώ 24αρα εχω (πιάνω 15) και το αφήνω πολλές ώρες να κατεβάζει παιχνίδια.

σε 10-11 ώρες κατεβάζεις ενα παιχνίδι γύρω στα 50gb

Το  Xbox μπορεί να κατεβάζει και κλειστό, οπότε δεν νομίζω να έχει μεγάλη κατανάλωση ενέργειας αν ανησυχείς και γι αυτό.

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, jjjjjmp είπε

ΟΚ

 

Πάντως να βάλω 50αρα δεν μπορώ αλλά αφου μπορεί να κατεβάζει και με κλειστή την κονσόλα τοτε θα τα βάζω βράδυ και πιστεύω οτι δεν θα έχω πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, jjjjjmp said:

Πάντως να βάλω 50αρα δεν μπορώ αλλά αφου μπορεί να κατεβάζει και με κλειστή την κονσόλα τοτε θα τα βάζω βράδυ και πιστεύω οτι δεν θα έχω πρόβλημα.

Instant on θα επιλέξεις στις ρυθμίσεις και θα είναι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους,

Επειδή δεν βλέπω φως με τις κάρτες γραφικών, σκέφτομαι την αγορά κονσόλας. Η τελευταία (και μοναδική) που είχα ποτέ είναι το PS3.

1) Παίζω παιχνίδια τύπου NBA, Fifa , Witcher, RDR2, RPG,  γενικά. Θα ήθελα να παίζω και racing τύπου Forza ή GT. 

2) Δεν με ενδιαφέρουν καθόλου τα FPS, ούτε ιδιαίτερα τα multiplayer παιχνίδια (ναι είμαι πάνω από 40..). 

3) Δεν σκοπεύω να αγοράζω πάνω από 2-3 παιχνίδια το χρόνο

Αν αφήσουμε στην άκρη το θέμα της διαθεσιμότητας και λαμβάνωντας υπόψη τις συνδρομητικές υπηρεσίες των 2 εταιρειών, θα προτείνατε PS5 digital edition ή Χbox series X; Η διαφορά τιμής καλύπτεται (με βάση τα δικά μου δεδομένα) από τα δωρεάν παιχνίδια του Xbox ή καλύτερα να πάω σε PS5;

 

 

Επεξ/σία από makunian
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, makunian είπε

Καλησπέρα σε όλους,

Επειδή δεν βλέπω φως με τις κάρτες γραφικών, σκέφτομαι την αγορά κονσόλας. Η τελευταία (και μοναδική) που είχα ποτέ είναι το PS3.

1) Παίζω παιχνίδια τύπου NBA, Fifa , Witcher, RDR2, RPG,  γενικά. Θα ήθελα να παίζω και racing τύπου Forza ή GT. 

2) Δεν με ενδιαφέρουν καθόλου τα FPS, ούτε ιδιαίτερα τα multiplayer παιχνίδια (ναι είμαι πάνω από 40..). 

3) Δεν σκοπεύω να αγοράζω πάνω από 2-3 παιχνίδια το χρόνο

Αν αφήσουμε στην άκρη το θέμα της διαθεσιμότητας και λαμβάνωντας υπόψη τις συνδρομητικές υπηρεσίες των 2 εταιρειών, θα προτείνατε PS5 digital edition ή Χbox series X; Η διαφορά τιμής καλύπτεται (με βάση τα δικά μου δεδομένα) από τα δωρεάν παιχνίδια του Xbox ή καλύτερα να πάω σε PS5;

 

 

Κοίτα, στο Game Pass θα έχεις πάνω από 400 παιχνίδια (συμπεριλαμβανομένων NBA, Fifa, Forza, Bethesda King of RPGs κλπ) με 70 ευρώ / έτος ενώ στο PS το ένα game κάνει 80. Επίσης αφού θα είναι το digital edition δεν θα μπορείς να παίρνεις φτηνά δισκάκια. Ντου δε μαθς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...