Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγορά μεταχειρισμένης παιχνιδομηχανής

Μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει;

Θέλω μια παιχνιδομηχανή μεταχειρισμένη, γύρω στα 100-150€ για να μπορώ να παίξω κανένα fifa η κανένα παιχνίδι τύπου Tekken,να μπορώ να βρω ενδεχομένως και άλλα παιχνίδια (φαντάζομαι μεταχειρισμένα τουλάχιστον) και να βάζω καμιά φορά τα πιτσιρίκια μου να παίζουν (8-6 χρόνων)...μπορεί κάποιον να με συμβουλέψει;γιατί εγώ έχω να ασχοληθώ με κονσόλες από το 2007 και πλέον είμαι ανίδεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πάρε ένα xbox, μπορείς να βρεις και με 100 το  ΧΒΟΧ ΟΝΕ S και με 150 το ΧΒΟΧ ΟΝΕ Χ και βάλε game pass, για να μην πληρώνεις για παιχνίδια. Είσαι κομπλέ για αυτά που ζητάς να παίξεις....

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 στον φιλο απο πανω.Οπως τα λεει, να βαλω και την σκεψη ενος xbox 360 rgh που θα εχεις ενα βουνο απο καλα παιχνιδια που σιγουρα θα καλυψει τις αναγκες των παιδιων σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, onlytool είπε

Μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει;

Θέλω μια παιχνιδομηχανή μεταχειρισμένη, γύρω στα 100-150€ για να μπορώ να παίξω κανένα fifa η κανένα παιχνίδι τύπου Tekken,να μπορώ να βρω ενδεχομένως και άλλα παιχνίδια (φαντάζομαι μεταχειρισμένα τουλάχιστον) και να βάζω καμιά φορά τα πιτσιρίκια μου να παίζουν (8-6 χρόνων)...μπορεί κάποιον να με συμβουλέψει;γιατί εγώ έχω να ασχοληθώ με κονσόλες από το 2007 και πλέον είμαι ανίδεος!

Παρε ενα one x από αγγελία, βάζεις gamepass ultimate και ξεχνάς αγορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να μην πάρει ένα Ps4 από αγγελίες;; Βρίσκεις με 150 μέχρι 200 και αγοράζεις παιχνίδια με 10 ευρώ. Ποτέ δεν ήμουν υπέρ των μηνιαίων συνδρομών. 

 

Βρέθηκα πρόσφατα σε αντίστοιχο δίλημμα και πήρα ολοκαίνουριο Ps4 από αγγελίες με 240. Με φιφα 21. Πήρα και άλλα 2 παιχνίδια με ένα 10αρικο έκαστο και τελείωσα για ένα χρόνο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια οπως τα λες αλλα με τα 3 παιχνιδια του 10ρικου παμε στα 30€ που ειναι στην ουσια 12 μηνες game pass με τα 400+ παιχνιδια οποτε 😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν μπορείς ανέβα στα 300 και παρε ολοκαινούργιο το Xbox series s.

έχει και πολύ καλη συμβατότητα με τα παλιά παιχνίδια.

Επεξ/σία από The_Judas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιλογη κονσολας και παιχνιδιων

Καλησπερα παιδια.

Οπως το βλεπω παλι θα μας κλεισουν μεσα και θα θελαμε με την γυναικα μου να μας πρωτεινετε ποια κονσολα να αγορασουμε για να παιζουμε 1-2 ωρες την μερα.Πιο πολυ μας ενδιαφερει να υπαρχουν χαλαρα παιχνιδια διασκεδαστικα.δεν εχουμε απαιτησεις.παιχνιδια να παιζουμε και οι 2 ταυτοχρονα και κυριος να ειναι ευκολο να παιξουμε γτ εχουμε να παιξουμε πανω απο 10 χρονια.κυριος παιχνιδια να ειμαστε μια ομαδα και οχι αντιπαλη....επισης εχουμε παιξει μπαζ και η γνωση ειναι δυναμη σε ps.Γενικα παιχνιδια τυπου crash mario και οχι πολυ πολυπλοκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, karampidisdamianos είπε

Επιλογη κονσολας και παιχνιδιων

Καλησπερα παιδια.

Οπως το βλεπω παλι θα μας κλεισουν μεσα και θα θελαμε με την γυναικα μου να μας πρωτεινετε ποια κονσολα να αγορασουμε για να παιζουμε 1-2 ωρες την μερα.Πιο πολυ μας ενδιαφερει να υπαρχουν χαλαρα παιχνιδια διασκεδαστικα.δεν εχουμε απαιτησεις.παιχνιδια να παιζουμε και οι 2 ταυτοχρονα και κυριος να ειναι ευκολο να παιξουμε γτ εχουμε να παιξουμε πανω απο 10 χρονια.κυριος παιχνιδια να ειμαστε μια ομαδα και οχι αντιπαλη....επισης εχουμε παιξει μπαζ και η γνωση ειναι δυναμη σε ps.Γενικα παιχνιδια τυπου crash mario και οχι πολυ πολυπλοκα.

Xbox Series S + Game pass ultimate και είστε καλυμμένοι και με το παραπάνω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, karampidisdamianos είπε

Επιλογη κονσολας και παιχνιδιων

Καλησπερα παιδια.

Οπως το βλεπω παλι θα μας κλεισουν μεσα και θα θελαμε με την γυναικα μου να μας πρωτεινετε ποια κονσολα να αγορασουμε για να παιζουμε 1-2 ωρες την μερα.Πιο πολυ μας ενδιαφερει να υπαρχουν χαλαρα παιχνιδια διασκεδαστικα.δεν εχουμε απαιτησεις.παιχνιδια να παιζουμε και οι 2 ταυτοχρονα και κυριος να ειναι ευκολο να παιξουμε γτ εχουμε να παιξουμε πανω απο 10 χρονια.κυριος παιχνιδια να ειμαστε μια ομαδα και οχι αντιπαλη....επισης εχουμε παιξει μπαζ και η γνωση ειναι δυναμη σε ps.Γενικα παιχνιδια τυπου crash mario και οχι πολυ πολυπλοκα.

Nintendo switch, το αναβαθμισμένο μοντέλο το oled. Και είσαι οκ. Έχει πολλά παιχνίδια έχει και το συν ότι μπορείς να το πάρεις και φορητό, είναι δύο σε ένα που λένε. Τρελές πωλήσεις, πολύ καλή υποστήριξη από νιντεντο. Έχει ακριβά παιχνίδια βέβαια, αλλά πολλές φορές στο store μπαίνουν εκπτώσεις, οπότε είσαι οκ.

 

Αγοράζεις και μια μνήμη 128 ή 256 gb   και είσαι κομπλέ. Επίσης το Μάριο που αναφέρεις είναι μόνο στην νιντεντο. Το crash το έχουν όλες οι πλατφόρμες.

Καλές αγορές σε ότι και να προτιμήσεις.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, malias4 είπε

Κ κατεβαστε κ το it takes 2 απο game pass 😍

Εψαξα το παιχνιδακι απλα απιστευτο.μαλλον θα παω σε αγορα xbox series s.ξερετε αμα θα εχω θεμα με την tv η οποια ειναι 40 ιντσων 6-7 ετων?το παιχνιδι που μου πρωτεινες τα σπαει ...γνωριζεις αλλα παιχνιδια τις ιδιας λογικης;

Επεξ/σία από karampidisdamianos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, karampidisdamianos είπε

Εψαξα το παιχνιδακι απλα απιστευτο.μαλλον θα παω σε αγορα xbox series s.ξερετε αμα θα εχω θεμα με την tv η οποια ειναι 40 ιντσων 6-7 ετων?το παιχνιδι που μου πρωτεινες τα σπαει ...γνωριζεις αλλα παιχνιδια τις ιδιας λογικης;

Σαφώς κατώτερο, αλλά τίμιο co op στο gamepass είναι το A Way Out.

Το It takes two είναι μια κατηγορία μόνο του. Δεν θυμάμαι ποιο ήταν το τελευταίο παιχνίδι στην κατηγορία αυτή με την πρωτοτυπία και την ποικιλία και το fun factor του It takes two.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, karampidisdamianos είπε

Τα παιχνιδια που υπαρχουν στο gamepass δεν αγοραζονται; 

Αν θελεις τα αγοραζεις ναι. Κ αν ειναι κ στο game pass νομιζω τα αγοραζεις με εκπτωση. Ολα της microsoft μπαινουν στο game pass απο την πρωτη μερα κυκλοφοριας τους .

Εχει μεσα τοσα πολλα παιχνιδια γκουγκλαρε να δεις λιστα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...