Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Πες τα! Δεν μπορώ αυτή την γκρίνια ορισμένων για το τρομερό ποσό που τους αποκλείει από το online :D

Τον τελευταιο χρονο επαιξα 1-2 παιχνιδια online και αυτα πολυ λιγο.Ηθελα να τα παιξω οσο τα επαιξα και τα επαιξα,αλλα 30+ ευρω θα με χαλαγαν να τα δωσω για τετοια χρηση.

Τωρα καταλαβαινεις φανταζομαι γιατι υπαρχει αυτη η γκρινια απο ορισμενους . :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΗ ΚΟΝΣΟΛΑ!

Τα συν και τα πλην στα ανεφεραν οι φιλοι παραπανω να σου πω κι εγω ενα...

Αν νοικιαζεις παιχνιδια να ξερεις οτι σε οποιο video club και να πας τα παιχνιδια του ps3 ειναι τριπλασια σε ποσοτητα απο αυτα του xbox 360!

Για καποιον που νοικιαζει αυτο ειναι μεγαλη λεπτομερια...

Επισης προσωπικη μου αποψη κι επειδη τα εχω παιξει και τα δυο σε καμια περιπτωση το gran turismo 5 δεν ειναι κατωτερο του Forza motosport(για μενα το GT ειναι ανωτερο) και κατι που ειναι σιγουρο ειναι οτι το τηλεχειρηστηριο του ps3 ειναι πολυ πιο βολικο και καλο απο την μαουνα της microsoft!

Παντως αν ειναι να παρεις το ps3 μεταχειρισμενο καλυτερο παρε ενα καινουργιο xbox και οτι κοσνολα κι αν επιλεξεις παρε μεγαλο σκληρο απο 160GB και πανω και οχι της εkδοσεις 4GB και 12GB που κυκλοφορουν....

Εγω στην θεση σου θα περιμενα μερικες μερες μες στο καλοκαιρι θα υπαρξουν και καλες προσφορες για ps3 γυρω στα 180 ευρω με παιχνιδια ομως δωρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yep αναμένω για καμια προσφορά,αφου δεν καίγομαι τρελά να το πάρω άμεσα,γενικά αμα πάρω 360 δεν υπάρχει περίπτωση να δίνω 60++ ευρώ για κάποιο game γι'αυτό ρωτάω αν υπάρχει κανα site που να τα πουλάει φθηνότερα ή κάποιο digital download σαν το plus με προσφορές κλπ.

καποια αμα τα βρω σε καλη τιμή θα τα τσιμπήσω μεταχειρισμένα,απο video club συμφέρει να νοικιάζω παιχνίδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>yep αναμένω για καμια προσφορά,αφου δεν καίγομαι τρελά να το πάρω άμεσα,γενικά αμα πάρω 360 δεν υπάρχει περίπτωση να δίνω 60++ ευρώ για κάποιο game γι'αυτό ρωτάω αν υπάρχει κανα site που να τα πουλάει φθηνότερα ή κάποιο digital download σαν το plus με προσφορές κλπ.</p>

<p>καποια αμα τα βρω σε καλη τιμή θα τα τσιμπήσω μεταχειρισμένα,απο video club συμφέρει να νοικιάζω παιχνίδια?</p>

 

Αποκλείεται μεσα στο καλοκαίρι να δούμε ps3 στα 180. Μετα τον Οκτώβριο μαλλον. Οποτε έχουμε ακόμα 3-4 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον τελευταιο χρονο επαιξα 1-2 παιχνιδια online και αυτα πολυ λιγο.Ηθελα να τα παιξω οσο τα επαιξα και τα επαιξα,αλλα 30+ ευρω θα με χαλαγαν να τα δωσω για τετοια χρηση.

Τωρα καταλαβαινεις φανταζομαι γιατι υπαρχει αυτη η γκρινια απο ορισμενους . :P

Για σένα υπάρχουν και οι μηνιαίες κάρτες των 9 ευρώ :P (Τρελή η τιμή αν αναλογιστείς πόσο πάει η ετήσια).

Στο λίγο πιο σοβαρό, όμως, εγώ αναφερόμουν σε άτομα που λένε "θέλω να παίζω online, αλλά δεν μπορώ γιατί πρέπει να πληρώνω", όχι σε άτομα που θα παίξουν 10 ώρες το χρόνο. Η δεύτερη περίπτωση σεβαστή και κατανοητή. Η πρώτη μού φαίνεται γκρίνια για την γκρίνια λίγο.

 

 

Επισης προσωπικη μου αποψη κι επειδη τα εχω παιξει και τα δυο σε καμια περιπτωση το gran turismo 5 δεν ειναι κατωτερο του Forza motosport(για μενα το GT ειναι ανωτερο) και κατι που ειναι σιγουρο ειναι οτι το τηλεχειρηστηριο του ps3 ειναι πολυ πιο βολικο και καλο απο την μαουνα της microsoft!

 

Εντάξει το μέγεθος, αλλά δε γίνεται να λες ότι οι σκανδάλες του Dual Shock είναι καλύτερες. Και ως σίγουρο κιόλας. Δε γίνεται, απλά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποκλείεται μεσα στο καλοκαίρι να δούμε ps3 στα 180. Μετα τον Οκτώβριο μαλλον. Οποτε έχουμε ακόμα 3-4 μήνες.

Αυτό το έχουμε πληροφορηθεί από κάπου ή κάνουμε εικασίες απλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αποκλείεται μεσα στο καλοκαίρι να δούμε ps3 στα 180. Μετα τον Οκτώβριο μαλλον. Οποτε έχουμε ακόμα 3-4 μήνες.

Αυτό το έχουμε πληροφορηθεί από κάπου ή κάνουμε εικασίες απλά;
Απο την ίδια πηγή που αναφέρει για προσφορα στα 180 με παιχνιδια. Κάντε όνειρα. Δεν πρόκειται. Μετα τκν Οκτώβριο μπορεί τώρα που πουλάει σαν ζεστό ψωμάκι λόγο last of us με τίποτα.

 

 

 

Αποκλείεται μεσα στο καλοκαίρι να δούμε ps3 στα 180. Μετα τον Οκτώβριο μαλλον. Οποτε έχουμε ακόμα 3-4 μήνες.

εε αρα πάω για 360 τότε :P
Να μην πας για 360. Να πας για δεύτερο χέρι ps3. Εως 150 ευρώ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το έχουμε πληροφορηθεί από κάπου ή κάνουμε εικασίες απλά;

ΠΣ3 με σκληρο 160GB ειχε παιξει σε προσφορα 199 ευρω χριστουγεννα 2011. Το πιο φθηνο που εχω δει ever.

Εκτοτε το καλυτερο που εχω δει ειναι γυρω στα 150-160 το 12GB χριστουγεννα 2012.

Ισως τωρα στις εκπτωσεις παιξει κατι αναλογο αλλα με την προσθηκη σκληρου (απο μερους του αγοραστη) μαζι με το Mounting bracket θα χρειαστουν επιπελον 60 ευρω.

Σιγουρα δε συγκρινεται με το ΧΒΟΧ 250GB στα 150 ευρω. Θα μου πεις πληρωνεις το BlueRay, αλλα το παιρνεις για παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σένα υπάρχουν και οι μηνιαίες κάρτες των 9 ευρώ :P (Τρελή η τιμή αν αναλογιστείς πόσο πάει η ετήσια).

Στο λίγο πιο σοβαρό, όμως, εγώ αναφερόμουν σε άτομα που λένε "θέλω να παίζω online, αλλά δεν μπορώ γιατί πρέπει να πληρώνω", όχι σε άτομα που θα παίξουν 10 ώρες το χρόνο. Η δεύτερη περίπτωση σεβαστή και κατανοητή. Η πρώτη μού φαίνεται γκρίνια για την γκρίνια λίγο.

 

Εντάξει το μέγεθος, αλλά δε γίνεται να λες ότι οι σκανδάλες του Dual Shock είναι καλύτερες. Και ως σίγουρο κιόλας. Δε γίνεται, απλά! 

οι σκανδαλες ειναι που μου την σπανε γιατι βρισκονται σε ακυρα σημεια! Τι να σου πω ο καθενας οπως το βλεπει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά άκουσα οτι η xbox live συνδρομή προσφέρει και 2 παιχνίδια δώρο κάθε μήνα μέχρι τέλος του χρόνου,ισχύει αυτό?

επίσης δεν πρόλαβα την προσφορά του xbox με forza & skyrim στα 160 και τώρα το μετάνιωσα,ελπίζω να βγεί καμια καλή προσφορά τώρα στις εκπτώσεις:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι να κυκλοφορήσει το Χ1 έχουν πει ότι θα ισχύει αυτό με τα 2 δωρεάν παιχνίδια. 

 

Τα παιχνίδια αυτά μετά μένουν για πάντα δικά σου, δεν είναι όπως στο Plus (μόνο όσο έχεις συνδρομή). Ωστόσο, ως τώρα, δεν τίθεται μέτρο σύγκρισης με το Plus. Τα παιχνίδια που έχει δώσει η MS είναι αστεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι να κυκλοφορήσει το Χ1 έχουν πει ότι θα ισχύει αυτό με τα 2 δωρεάν παιχνίδια. 

 

Τα παιχνίδια αυτά μετά μένουν για πάντα δικά σου, δεν είναι όπως στο Plus (μόνο όσο έχεις συνδρομή). Ωστόσο, ως τώρα, δεν τίθεται μέτρο σύγκρισης με το Plus. Τα παιχνίδια που έχει δώσει η MS είναι αστεία.

αα μάλιστα! τεσπα αναμένω για καμιά προσφορά πάλι στο xbox και να το τσιμπήσω έγκαιρα αυτή τη φορά εφόσον είμαι ενημερωμένος ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορα κονσολας

 

Παιδια εμαθα οτι βγαινουν νεες κονσολες και επισης ξερω οτι κυκλοφορει το wii u...Ειμαι παικτης φανατικος του pro αντε nba 2k...Nα πω οτι εχω οθονη 42'' plasma panasonic full hd και γι αυτο σκεφτομαι για κονσολα αλλα δν ξεω αν αξιζει γιατι εχω καινουριο pc σχετικα με καλη καρτα γραφικων..Θα ειμαι καλυμενος με pc ή να εβλεπα κατι σε wii u? Εχετε ιδεα απο αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...