Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γιατί το Wii U δεν πουλάει. Και όχι δεν παίζει σπασμένα ακόμα. Η καλύτερη κονσόλα για να παίξει κάποιος εύκολα και γρήγορα σπασμένα μέχρι στιγμής είναι το 360.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα βγαινει το xbox one ομως αξιζει ???Δεν πουλαει αλλα ειδα εχει πιο καλη τιμη και ειναι nintendo...Δεν ξερω τωρα απο θεμα γραφικων και gameplay τι λεει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχει τα παιχνίδια που θες ό,τι και να είναι κι όσο και να κοστίζει, απλώς δε σου κάνει. 

 

Επιπλέον, με αυτά τα παιχνίδια που σε ενδιαφέρουν δεν έχει νόημα να τη "σπάσεις" την κονσόλα, καθώς θα χάσεις την εγγύηση και το online για να κερδίσεις τι, 60 ευρώ το χρόνο; Εκτός αν τα παίζεις μόνο με φίλους σου στον καναπέ και δε σε νοιάζει καθόλου, οπότε πάσο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ενταξει απλα ειπα με αυτα ειμαι φανατικος τωρα αν παιζει να καλο παιχνιδακι gran turismo καρατε κτλ θα το θελα απλα ρωταω για το wiiu γιατι μαριο και τετοια μαρεσουν απο παλια.Δεν ξερω αν βγαζει rpg που μ αρεσουν και αυτα,απλα ειναι δυνατον να μην βγαινουν στο wii u το προ και βα??Αυτα βγαιναν σε καθε κονσολα καθε χρονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορεις ανεφερε τα στοιχεια του pc σου.Και για Wii U περιμενε να πεσει αρκετα η τιμη του πριν το παρεις.Οσο για το xbox το καινουργιο δεν ξερω που διαβασες αλλα προς το παρον για Ελλαδα βγαινει μαλλον αρχες 2014.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σχετικά μόνο καλυμμένος, γιατί πάντα τα κάνουν έτσι ωστέ παράλληλα με τον υπολογιστή να θες και τουλάχιστον μια κονσόλα. Τώρα το ποια από όλες, είναι θέμα προσωπικού στυλ σαν gamer, και πορτοφολιού. Κάτι μου λέει ότι αργά ή γρήγορα, οι περισσότεροι από μας θα πάρουν ένα PS4 έτσι για να βρίσκεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω παίξει και τα δύο, και Gran Turismo 5 και Forza Motorsport 2 & 3, γούστα είναι αυτά βέβαια, αλλά το Gran Turismo 5 όπως και να το κάνουμε είναι το κλασικό παιχνίδι οδήγησης το ίδιο που θυμάσαι και από παλιά και πορωνόσουνα με τις ώρες. Και θυμίζει ακόμα Gran Turismo, από τις κλασικές πίστες, ακόμα και τα ηχητικά εφέ στα μενού, την κόρνα όταν ξεκινάνε να τρεχουν...Ωραία πράγματα, ρετρο-κατάσταση :) Επίσης έχει ακόμα αυτό το Suzuki Escudo με την τεράστια αεροτομή. Δεν ξέρω, ίσως δεν είμαι πολύ αντικειμενικός, αλλά προσωπικά το Gran Turismo δεν το αλλάζω με τίποτα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωωωωωωω το escudo! nostalgia καταστάσεις! :D

απο τα καλύτερα pikes peak αυτοκίνητα!

αμα ήταν λίγο ποιο φθηνό το ps ρε γαμώτο, έχει και το metal gear solid,το takken και όλες αυτές τις παιχνιδάρες που έπαιζα μικρός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και έχουν αλλάξει αρκετά τα πράγματα και στις κονσόλες και στα παιχνίδια από τότε, το PS3 και τα κλασικά παιχνίδια του, το Gran Turismo, το Tekken, το Metal Gear Solid, όπως είπες, και άλλα, είναι ίσως ο τελευταίος συνδετικός κρίκος με αυτή την ωραία εποχή. Λίγο πριν μπουμε σε μια εντελώς νέα κατάσταση από όλες τις απόψεις. Αξίζει να το έχεις σαν μηχάνημα και σαν βιβλιοθήκη παιχνιδιών το PS3 έχει πολύ ενδιαφέροντα παιχνίδια γενικώς. Και παίζει και όλα τα δισκάκια Playstation 1. Τί άλλο να ζητήσει πια ένας retromaniac..:P

Εγώ πιστεύω με την κυκλοφορία του PS4 το χειμώνα, κάποια κίνηση θα κάνει η Sony και θα ρίξει την τιμή του PS3. Μάζευε από τώρα, να είσαι έτοιμος! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Αν και έχουν αλλάξει αρκετά τα πράγματα και στις κονσόλες και στα παιχνίδια από τότε, το PS3 και τα κλασικά παιχνίδια του, το Gran Turismo, το Tekken, το Metal Gear Solid, όπως είπες, και άλλα, είναι ίσως ο τελευταίος συνδετικός κρίκος με αυτή την ωραία εποχή. Λίγο πριν μπουμε σε μια εντελώς νέα κατάσταση από όλες τις απόψεις. Αξίζει να το έχεις σαν μηχάνημα και σαν βιβλιοθήκη παιχνιδιών το PS3 έχει πολύ ενδιαφέροντα παιχνίδια γενικώς. Και παίζει και όλα τα δισκάκια Playstation 1. Τί άλλο να ζητήσει πια ένας retromaniac..:P</p>

<p>Εγώ πιστεύω με την κυκλοφορία του PS4 το χειμώνα, κάποια κίνηση θα κάνει η Sony και θα ρίξει την τιμή του PS3. Μάζευε από τώρα, να είσαι έτοιμος! :)</p>

 

Παίζουν τα δισκακια του 1 στο 3 ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...